Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dokumenty do CR po opusteni CH  (Přečteno 24626 krát)
zaxxx



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Duben 19, 2012, 07:40:15 pm »

Prosil bych Vas o radu, ci spis prakticke info o DOKUMENTECH POTREBNYCH PO NAVRATU DO CR ... pro UP je treba formular E301? Kde ho ziskam a jak? Nebo staci rict at se o to postara zamestnavatel? Nebo mi na pracak v CR staci vyplatnice a Lohnblatt od AHV? Potom zdrav. pojistovna ... co pro ceskou potrebuji ze svajcu? A dokument od AHV pro socialni urad take? Mam odpracovano pres rok, tudiz mam narok na svyc. duchod (jaky bude? Úsměv ? Nebo se pletu a AHV mi muzou vyplatit?
Neodjizdim uz ted, ale menim ted zamestanani ... zdrav. pojisteni a AHV asi staci jeden dokument na konci, ale jak je to s tim E301? pokud musi byt ... musim mit od kazdeho zamestnavatele? pripadne dalsi veci ... dekuji moc za rady
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Duben 20, 2012, 06:39:08 am »

 Škleb Škleb Škleb narok na svycarsky duchod ... to me pobavilo! to by tu potom kazdy pracoval jen rok, vratil se domu a ve stari si zil doma ze svycarskeho duchodu. trochu postavene na hlavu, nemyslis?
AHV se myslim nejak prevadi do CR a zapocitava se ti to potom tam do duchodu a PK si muzes nechat vyplatit (teda pokud nejsi zamestnanec pod 25 ci s malymi prijmy (myslim pod 20 000chf rocne) kdy se PK neodvadi). vyplacet si ji nechavaji i svycari kteri odchazi na "trvalo" do zahranici.
Zaznamenáno
zaxxx



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Duben 20, 2012, 11:21:51 am »

no tak jsem to myslel, ze se proste odsud zapocita neco do CR, samozrejme ze necekam ze budu od CH neco dostavat Úsměv)) a vyplaceni Pension Kasse mam resit kde a jak? a ostatni veci nevis? cesky pracak? pojistovna?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |