Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: je tazke ziskat staz alebo zamestnanie ako lekar?  (Přečteno 34026 krát)
ebudka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Květen 07, 2012, 04:53:18 pm »

Ahoj,

prestahovali sme sa sem pred 6 mesiacmi, som tu na rodicovskej dovolenke ale ako lekarka mam neskorv plane sa tu zamestnat. Na zaciatok a to hlavne kvoli jazyku by som si vedela skor predstavit nejaku dobrovolnu staz v nemocni alebo  vypomoc v privatej praxi.
Doma som 3 roky pracovala na int. odd.  a robim si externe aj PhD.
Ked som pozerala na kliniky, maju zaujem iba o brutalnych vedatorov. Neviete mi prosim poradit, na koho by som sa mohla nakontaktovat pripadne ci je to vobec mozne?

Dakujem za odpoved

Ema
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #1 : Květen 09, 2012, 04:16:02 pm »

Ahoj Emo,

nedavno jsem se probirala dokumenty vztahujicimi se k uznani kvalifikace.  Lekar je regulovane povolani, takze si budes muset nejdriv zazadat o uznani diplomu (v nemcine: "Anerkennung von ausländischen Diplomen"), a az pak tu muzes pracovat. Jsem si jista, ze az budes kontaktovat dane urady, tak ti urcite poradi, kde zacit pracovat. Urcite budou mit nejaky seznam klinik nebo lekaru, kde bys mohla chodit na praxi. Navic pokud mas po atestaci, a bude to u tebe jenom otazka nauceni se jazyka, tak si myslim, ze dobrovolnika ve zdravotnictvi nikdo neodmitne. Muzes is treba na doktor.ch najit nejake soukrome praxe a zkusit je kontaktovat. Cechu/slovaku je tam taky docela dost.
 Info o diplomech najdes zde:
http://www.bbt.admin.ch/themen/01105/index.html?lang=en

Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Květen 09, 2012, 10:07:20 pm »

[zavináč]katka86
<< Lekar je regulovane povolani, takze si budes muset
<< nejdriv zazadat o uznani diplomu (v nemcine:
<<"Anerkennung von ausländischen Diplomen"),
<<a az pak tu muzes pracovat.

To neni tak docela pravda, jakkoliv v danem pripade bude asi smysluplne zacit uznanim diplomu.

[zavináč]ebudka
Ten spravny (pro Tebe relevantni) link je:

http://www.bag.admin.ch/themen/berufe/00406/index.html?lang=de

[zavináč]katka86
>>Jsem si jista, ze az budes kontaktovat dane urady, tak ti urcite poradi, kde zacit pracovat.

To take neni tak docela pravda, prislusne urady moc neporadi.


<<Navic pokud mas po atestaci, a bude to u tebe jenom otazka
Jenom mezi reci, zatimco diplom bude uznan automaticky (tedy samozrejme pokud studium nebylo absolvovano v SSSR, ci tak neco na ten zpusob ;-)), tak atestace ne.

[zavináč]ebudka
Jinak k puvodnimu tematu - ja osobne bych na Tvem miste spise zvazil delsi (6-12 mesicu) a velmi intenzivni kurz jazyka a pak si hledal rovnou normalni job.  Naucis se jazyk poradne a pocatecni investice se Ti mnohonasobne vrati.

Vetsina pro Tebe relevantnich pracovnich prilezitosti bude po spitalech.

Hodne stesti!
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #3 : Květen 10, 2012, 12:47:31 pm »

A co na tom neni tak docela pravda Michale? Lekar je regulovane povolani a k jeho vykonu musis zazadat o uznani diplomu. Zamestnavatel se te vetsinou zepta, zda jsi uz o to zazadal. Alespon u me tedy vyzadovali, abych mela alespon poslanou zadost v okamziku, kdy nastoupim do prace. V mem odkazu jsou informace, jak proces probiha a seznam uradu, pod ktere spadaji jednotlive profese.

To mi chces rict, ze ti dany urad nerekne, co mas udelat pro to, kdyz tu chces zacit pracovat jako lekar? Urcite musi mit informace o tom, kde mas ty sam hledat informace ohledne stazi apod. Navic pokud atestace nejsou, jak rikas, automaticky uznavane, tak ji budou muset rici, kde a jak si ma doplnit vzdelani, aby tu atestaci ziskala. Musi ji prece rict, jaka zarizeni muze kontaktovat kvuli praxi, moznosti staze apod.  Kde jinde ziskat informace, nez primo u zdroje.


Zkus taky englishforum.ch, treba tam bude nejaka diskuze na toto tema. Nebo rovnou primo stranky mistni lekarske fakulty, tam by taky mohli mit info pro "zacinajici" lekare.


Drzim pesti!
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Květen 10, 2012, 10:10:23 pm »

<<< Lekar je regulovane povolani a k jeho vykonu musis zazadat o uznani diplomu.
Inu a jak myslis, ze fungje po cele Evrope ona komunita lidi, kteri ten diplom uznany nemaji a presto  jako lekari pracuji? Tyka se to v podstate kazdeho, kdo ziskal diplom mimo EU/EFTA.  Onehda jsem videl jakysi kolacovy graf stran cizincu/lekaru ve svycarsku a tech z ne-EU/EFTA tam bylo ke 30%.

To nic nemeni na faktu, ze zacit uznanim diplomu je jiste ten spravnu zacatek v pripade, ze diplom uznan bude.

<<<To mi chces rict, ze ti dany urad nerekne, co mas udelat pro to, kdyz tu chces zacit pracovat jako <<<lekar?
Ten urad o kterem byla rec rozhodne ne. Pred nejakou dobou jsem mel cest komunikovat s panem Neuhausem z BAG, velmi prijemny a saramantni pan, ale poskytnute informace se omezili pouze na probirane tema, tedy uznavani diplomu. K jinym tematum - jako treba kde shanet job, nebo kterak se probojovat zpatky do skoly - se sice saramantne ale presto odmital vyjadrovat jinak nezli ve velmi abstraktni rovine. Po pravde receno se mu nedivim, nechoval bych se jinak.

Zaznamenáno
ebudka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #5 : Září 12, 2012, 04:23:51 pm »

Dakujem za uzitocne rady, o uznanie som si uz zaziadala a nemcinu sa intenzivne ucim.
Prajem pekny den


ebudka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |