Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zmena jmena  (Přečteno 75906 krát)
sullucie



Karma: 0
Příspěvků: 16


« : Červenec 30, 2012, 08:25:07 am »

Ahojky,

chtela jsem se zpetat jestli je tady nekdo, kdo ma skusenosti se zmenou jmena po svatbe ve Svycarsku. Volala jsem si do Bernu a tam mi rekla at si najdu na internetu co potrebuju mit. Je tam napsano ze svatebni list musi byt opatren apostylou. A pak prelozeny do cestiny. Kde tu apostylu sezenu?
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Červenec 30, 2012, 10:56:47 am »

preju ti hodne stesti...je to docela usmevne vyplnit spravne ten formular na zmenu jmena v muzske forme po snatku s cizincem (po svatbe se zena jmenuje treba ve svajcu rekneme müller, ma to i v oddacim liste, ale pro ceske urady je müllerova a musi prave vyplnit tu zadost na vedeni jmena v muzske forme a musis to milionkrat podepsat a vzdy jinym jmenem, svobodnym, jmenem s ova a i bez ova). formular najdes na netu a apostylu si musela mit i z cech ke svatbe ve svycarsku (pokud si se vdavala tu). svycarskou apostylu ti daji na kazdem patentnim uradu daneho kantonu kde zijes, ja za ni dala nejakych 50chf a vyridili mi ji na pockani. me treba hned s oddacim listem dali i adresu na ten patencni urad, abych to pry nemusela hledat. neni to zadne velke papirovani pokud narazis na normalniho urednika. ja si vse vyrizovala v cechach pres mamku, je to mnohem rychlejsi, jen obcanku sem si musela vyzvednou osobne a pas podat i vyzvednou osobne. ono to jde pres statni matriku v brne, tam taky sezenes veskere informace, vcetne formularu. Me treba i volali, pac meli problem s tim, ze se manzelova mamka jmenovala za svobodna shodou okolnosti stejne jako po svatbe a oni to nejak nechteli pochopit.  Nevím co si myslet/Nerozhodný 
Je to jednoduche, vezmes oddaci list, zajistis si apostylu, nechas ho prelozit s razitkem a vyplnis nutne formulare. Pak uz to jen odevzdas v bernu ci na matrice v cr kde mas bydliste a ti uz se postaraji. Ty uz budes jen platit poplatky...
Zaznamenáno
sullucie



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Červenec 30, 2012, 03:12:33 pm »

preju ti hodne stesti...je to docela usmevne vyplnit spravne ten formular na zmenu jmena v muzske forme po snatku s cizincem (po svatbe se zena jmenuje treba ve svajcu rekneme müller, ma to i v oddacim liste, ale pro ceske urady je müllerova a musi prave vyplnit tu zadost na vedeni jmena v muzske forme a musis to milionkrat podepsat a vzdy jinym jmenem, svobodnym, jmenem s ova a i bez ova). formular najdes na netu a apostylu si musela mit i z cech ke svatbe ve svycarsku (pokud si se vdavala tu). svycarskou apostylu ti daji na kazdem patentnim uradu daneho kantonu kde zijes, ja za ni dala nejakych 50chf a vyridili mi ji na pockani. me treba hned s oddacim listem dali i adresu na ten patencni urad, abych to pry nemusela hledat. neni to zadne velke papirovani pokud narazis na normalniho urednika. ja si vse vyrizovala v cechach pres mamku, je to mnohem rychlejsi, jen obcanku sem si musela vyzvednou osobne a pas podat i vyzvednou osobne. ono to jde pres statni matriku v brne, tam taky sezenes veskere informace, vcetne formularu. Me treba i volali, pac meli problem s tim, ze se manzelova mamka jmenovala za svobodna shodou okolnosti stejne jako po svatbe a oni to nejak nechteli pochopit.  Nevím co si myslet/Nerozhodný 
Je to jednoduche, vezmes oddaci list, zajistis si apostylu, nechas ho prelozit s razitkem a vyplnis nutne formulare. Pak uz to jen odevzdas v bernu ci na matrice v cr kde mas bydliste a ti uz se postaraji. Ty uz budes jen platit poplatky...


Moc dekuju za radu. A prosim te kde najdu ty formulare co musim vyplnit?
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Červenec 30, 2012, 03:31:05 pm »

ja je mela vsechny z internetu a neco mi dovezla mamka uz na svatbu, abych to mohla hned vyridit a oni jeste vzali do cech. mrkni primo na stranky te statni matriky v brne, tam to loni vsechno meli. a na internetu taky najdes apostyly...zadej do googlu apostille schweiz a ono ti to uz vyplivne kde je ziskas pro kanton ve kterem zijes. ja mela stesti, ze nas krasny (moje svedkyne na nem mohla oci nechat) oddavajici byl pilnej a dal mi adresu zrovna. hodne stesti...
ps: jeste mi tenkrat taky na matrice rekli, ze jestli nekdy budu mit dceru a necham ji vyridit ceske obcanstvi, budem muset oba s manzelem vyridit a podepsat stejny formular, aby se to dite jmenovalo v cechach bez -ova. Myslim, ze jsi to ty, co se tu jednou ptal na porod ve svycarsku, tak predpokladam, ze ocekavas mimi.  Mrknutí
Zaznamenáno
sullucie



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #4 : Srpen 03, 2012, 01:54:46 am »

jj cekam mimi, ale kluka a cesky obcanstvi mu vubec vyrizovat nechceme. Takze tyhle starosti mi odpadnou. Úsměv
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #5 : Srpen 03, 2012, 05:42:49 pm »

a to tak zase jednou chci, aby meli deti i ceske obcanstvi (az teda deti jednou prijdou)  Úsměv a gratuluju k mimi...
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #6 : Srpen 03, 2012, 08:44:46 pm »

ja si uz ani nevybabuvuju, jestli jsem vypisovala nejake papiry ohledne -ova, ale donutily jste me se tak podivat do oddaciho listu. a jsem teda bez -ova, ale kdyz pisu do cech maila a podepisu se normalne bez -ova, tak mi stejne odepisuji dobry den pani ...-ova. tohle me vytaci.

[zavináč]sullucie kdy mas termin?
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #7 : Srpen 04, 2012, 02:53:35 pm »

mualem: vdavala si se v cechach ci ve svajcu?  ja totiz prave ve svycarskem oddacim listu byla hned po svatbe bez -ova, ale v  ceskem b< to bylo bez podepsani toho papiru s -ova a tim padem i na obcance a v pase -ova. segra ma za muze slovaka a chtela se taky jmenovat bez -ova a musela taky neco podepsat, ale bylo to myslim jinaci, pac se brali v cechach a vyrizovali ji rovnou jen cesky oddaci list. Kamaradce treba delali problemy jak se zmenou jmena tak hlavne s vyrizenim papiru pro dite v cechach, neco tenkrat rikala, ze po ni zpocatku chteli i test otcovstvi. vazne zalezi na tom na jakeho urednika narazis a to nejen v cechah i ve svajcu. nam rikali kdyz si vyridis papiry ke svatbe v cr a tu je odevzdaz trva jeste jakou dobu nez vam svatbu odkejvaj, takze casu dost. my odevzdali jednou v pul 5 odpoledne papiry a druhy den dopoledne mi vola ted uz manzel, volali mi z gemeinde ze chcou datum svatby, ze je vse ok! a my se o datu jeste ani nebavili :DDD 
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #8 : Srpen 08, 2012, 07:06:31 pm »

my jsem meli svatbu tady. a prave v ceskem oddacim liste mam bez -ova. ale taky je mozne, ze si to uz nepamatuju, hlavne, ze nejsem -ova :-D
jo a jeste byla sranda, ze kdyz jsme se vzali, tak jsem pro banku zustala se jmenem za svobodna + ted a to prijmeni za svobodna a jeste s -ova dali i manzovi na papiry :-D
Zaznamenáno
sullucie



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #9 : Srpen 09, 2012, 08:11:17 am »

My jsme se brali tady ve Svycarsku. Takze jmeno v oddacim liste je uz bez ova. Nejaky ten formular uz jsem k tomu nasla, takze jeste tu apostylu a nechat to prelozit do cestiny.
Zaznamenáno
sullucie



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #10 : Srpen 09, 2012, 08:14:12 am »

A jeste navic ja jsem predtim ve Svycarsku oficialne nebyla. Takze ted musime jeste zarizovat Svycarsky papiry.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #11 : Srpen 09, 2012, 04:33:38 pm »

no, ja prave byla ve svycarsku taky okamzite bez -ova, ale v cesku by mi vyridili papiry s -ova, kdybych nepodepsala ten formular. vdavala sem se loni. jinak v bance to taky nejak nechapali a nez sem dostala posledni kartu uz jen na nove prijmeni asi 5x mi menili jmeno a karty a ani nerekli, ja sla pak nakoupit a karta zablokovana, pac uz na ceste byla nova! sem myslela, ze je zabiju!
Jinak k vyrizeni ceskeho oddaciho listu, ktery potrebujes k novemu pasu a obcance musis vyplnit Zadost o zapis uzavreni manzelstvi a pak jeste Zadost o zapis a uzivani prijmeni ve forme, ktera neodpovida pravidlum ceske mluvnice a samozrejme svycarsky oddaci list s apostillou uredne prelozeny do cestiny. Pak maji 30 dni na to od doruceni ti poslat cesky a muzes vyridit vsechny ostatni papiry. Pres Bern to jde ale dyl.  Jinak kdyz uz jsi vdana, je tvoje obcanka a pas uz jen urcitou dobu platna u pasu 3 mesice, obcanku uz nevim. tak si to vyrid "rychle". 
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #12 : Srpen 09, 2012, 04:54:47 pm »

hi, ja si novy pas po svatbe vyrizovala az po roce :-D taky mi nadali a chteli mi dat pokutu
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #13 : Srpen 10, 2012, 04:55:21 pm »

ja si to vyrizovala vsechno hodne rychle, protoze mi za par dni po svatbe propadala obcanka a bez platne obcanky se udajne neda pozadat o cesky oddaci list (zda je to pravda netusim), tak to muselo jit rychle.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |