Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Podnikatelský účet  (Přečteno 23496 krát)
maxve



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 10, 2013, 09:22:46 pm »

Zdravím, jsem v následující situaci a prosím o radu.
Žiju v ČR a jsem OSVČ, získal jsem díky kontaktům nějaké zakázky ve švýcarsku. Normálně švýcarským firmám fakturuji (bez DPH -> podobné jako v EU - jsem plátce v čr) a jediný problém mám s bankovním účtem.
Předpokládám, že asi nemám moc možností získat švýcarský bankovní účet na české IČO?

Dále mám možnost přes kamarádku, která má povolení k trvalému pobytu využívat její nebo jí nově vytvořený účet. Myslíte si že je to k tomuto účelu legální cesta?

Nebo Vás případně napadá i jiné řešení?
Díky za odpověď..
Zaznamenáno
bobo750



Karma: 1
Příspěvků: 14


« Odpověď #1 : Leden 17, 2013, 08:15:41 am »

Ahoj Maxve,
Bankovni ucet dostanes pouze v pripade potvrzeni o trvalem bydlisti ve Svycarsku.
Tvou druhou otazku nejsem schopna zodpovedet, nevim, zda je to legalni ci ne. Podle meho nazoru je.
Budes odvadet i dan z prijmu ze samostatne vydelecne cinnosti? pokud ano, musis vypis uctu dolozit k danovemu priznani.
Katerina
Zaznamenáno
maxve



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Leden 18, 2013, 10:49:51 pm »

Katko díky za odpověd...
Opravdu se ve švýcarsku nenajde banka, která by cizinci dovolila otevřít bankovní účet?

Co se týká druhé otázky: ano normálně budu danit tak jako už 6-tý rok, ale nikdy se mě nikdo na účet neptal, mám jeden podnikatelský, ale k platbám ze zahraničí např využívám i slovenský osobní, vždy to stáhnu jako platbu hotově a nikdo nic zatím nenamítá... Nehodlám nijak podvádět, jen chci aby klient neměl větší náklady s posláním peněz za moji práci než je obvyklé...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |