Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: cesta do CH pres Rakousko, Viden - mate zkusenosti? LPG na ceste???  (Přečteno 57808 krát)
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« : Březen 02, 2013, 10:48:45 am »

Ahojte,
rada by jsem se zeptala - zda nekdo jezdite do CH pres Rakousko - zda je to bliz...Co??? Zda je dostatek LPG na ceste - poradite trasu? Zatim jezdime pres Nemecko, ale pochazime od Slovenskych hranic, tak jsme zvazovali zkusit trasu pres Viden....Co???
Dekuji moc
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Březen 02, 2013, 08:48:06 pm »

Kudy je to bliz Ti poradi google map, nebo viamichelin, nebo Tvoje navigace v aute, z Olomouce to ten prvne jmenovany okolo Vidne vidi o hodinu dele, opticky jiste hezkou variantu dale smerem do Ch prez Alberg jeste o dalsi hodinu navic.

Pri takhle dlouhych trasach osobne preferuji silnice v De oproti jakymkoliv jinym. V At nebo Ch to vyrazne mene odsypa a zaroven se citim o neco mene bezpecneji. Osobne Zurich jakozto treba k nam do Mittelandu pak nejradeji po A93/A9/A96 nezli po A6/A81, ale to je osobni preference, a nejspis taky o kus delsi cesta nezli prave zminovana A6/A81.

Z financniho hlediska nezapomen pri ceste Rakouskem zakalkulovat vignetu, jestli ji jeste nemas, rocni stoji 80+ EUR, a nezli tuhle sumu vykompenzujes levnejsim benzinem, docela to trva, nemluve o tom, ze by jsi rada nabirala LPG, o cemz uz nemam ale vubec zadne poneti. 

Od slovenskych hranic se pise s malym s, vysokoskolaci by mohli alespon zaklady materskeho jazyka ovladat s jistou davou suverenity, kdyz uz se jim v jazycich cizich plete napr. swiss se switzerland.
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #2 : Březen 03, 2013, 08:03:14 pm »

Ty jsi ale nejaky nabrouseny....hm...no comment...
tak o velkem ci malem S - bychom mohli opravdu polemizovat - ale je to zbytecna ztrata casu...
pokud clovek chce hledat chyby na druhych lidech, tak je vzdy, ale opravdu vzdy najde!!!
Dekuji za odpoved a rady!!!
POkud ale clovek s pokorou prijima toho druheho - obohati tim i sam sebe....
pekny vecer!!!
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #3 : Březen 04, 2013, 09:09:10 pm »

Pokoru to určitě chce, ovšem i k české gramatice. Z tvaru ráda by jsem se mi ježí chlupy...

K té cestě - vzhledem k množství Maďarů, co potkávám na A96, soudím, že i z Vídně se vyplatí jet přes Německo. Samozřejmě záleží, kam ve Švýcarsku cestuješ.
Zaznamenáno
Datsyuk13



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #4 : Březen 05, 2013, 06:51:40 pm »

tak na LPG v rakusku zabudni! ja som vzdy tankoval v DE a na slovensko my to vydrzalo ale ja som mal dojzd okolo 500km! ja som tankoval na SVK a potom prva pumpa DE a posledna v DE abol som spokojny!
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #5 : Březen 06, 2013, 04:56:05 pm »

Dekuji moc za odpovedi!!!
Loupezniku - je fajn, ze jsi tak hrdy na cestinu!!!
U mne ale nepochodis...
U mne neni cestina matersky jazyk.. Škleb
A propos - kdyz jste tak moc hrdi na jazyk cesky -michalpp a loupeznik - nechapu, pro jste v CH a neuzivate si JC v Cesku...Co???? ::)Tomu opravdu nerozumim....
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #6 : Březen 06, 2013, 11:06:57 pm »

Nevím, jestli jsem nějak zvlášť hrdý na češtinu. Vím ale, že mě zlobí její všudypřítomné prznění. Souvislost s místem pobytu ne úplně chápu, ale třeba tě uklidní vědět, že ve Švýcarsku vždy trávím jen několik dní v týdnu a pak hned honem spěchám do lůna mateřštiny.

Pokud bys chtěla na své češtině zapracovat, hodilo by se pamatovat si, že ve 2. pádu se používá (nikoliv mně). Při nepřítomnosti diakritiky je tedy možné oponovat, že bylo použito také přípustné mne, ale nezdá se mi to pravděpodobné.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #7 : Březen 07, 2013, 11:14:57 pm »

<< kdyz jste tak moc hrdi na jazyk cesky -michalpp a loupeznik

Ja si take nejsem jisty, co Te vede k uvaze, ze jsem na cestinu hrdy, ale budiz.

V kazdem pripade jsem za cestinu rad, stejne jako za kazdy jiny jazyk, kterym nejakym alespon trochu rozumnym zpusobem vladnu. Koneckoncu, bez znalosti cestiny bych si treba neprecetl Capka v originale, a to by mne prisla skoda. Jiste ale uznas, ze k tomu nepotrebuji trvale bydliste v Praze na namesti Miru, s vyhledem na Capkovo pomnik.

A asi podobne jako loupeznika mne jemne receno mrzi, pokud je jazyk neumerne prznen. V mem konkretnim pripade je docela jedno, jestli se jedna o nektere me domorode kolegy, kteri davaji cas od casu docela na frak psane nemcine, radoby svetaky pletouci si Swiss a Switzerland (tim ted nemyslim Tebe), Slovenkou a slovenskou hranici, nebo treba paci na staku. Obzvlaste silne mne to pak mrzi u jedincu, kteri by mohli - meli - mit predpoklady dotycny jazyk neprznit; na zminovanou paci na staku mam - lekarskym zargonem receno - preci jenom asi o neco vyssi toleranci. Z tohoto pohledu bych se Ti rad omluvil, paklize jsem si Te stran zminovanych predpokladu spatne zaskatulkoval.

No a kdyby jsi na ten pro Tebe cizi jazyk uplne nezanevrela, tak vez, ze s temi malymi a velkymi pismeny je to docela jednoduche, s pocatecnim velkym pismenem se pisi jmena a nazvy, zatimco od nazvu odvozena pridavna jmena se pisi s pocatecnim pismenem malym. Pekne je to vysvetleno
treba na http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=188 . Takze Slovenska republika, ale slovenske velvyslanectvi, adekvatne pak i slovenska hranice.

S pranim hezkeho vikendu
Zaznamenáno
berusecky



Karma: 0
Příspěvků: 30


« Odpověď #8 : Březen 22, 2013, 11:29:06 pm »

michalpp - omluva se prijima Mrknutí
Zaznamenáno
luke.torcido



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #9 : Březen 27, 2013, 10:25:36 pm »

http://www.gas-tankstellen.de

asi nejlepší vyhledávač LPG stanic..
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |