Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: auto - prihlasit auto aby zustala ceska znacka  (Přečteno 147879 krát)
Stefan777



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Březen 15, 2013, 04:41:58 pm »

Ahoj lidicky,potreboval bych poradit.budu uz tady skoro rok a chtel bych si na hranicich prihlasit auto tak aby mi zustala moja ceska znacka.vim ze musim vyplnit nejaky formular a pak zaplatit 25 franku a pak muzu jeste rok jezdit v na stavajicich znackach.nevite prosim jak se jmenuje ten formular?prihlasovat to tady neni duvod protoze za rok si budu kupovat auto jine a s nejvetsi pravdepodobnosti tady takze bych ted platil neco navic a s L povolenim by aj pojisteni vyslo dvojnasobne.dekuji za kazdou odpoved.
« Poslední změna: Březen 22, 2013, 08:14:06 pm od David » Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #1 : Březen 18, 2013, 01:06:03 am »

Formulář má označení 15.30 a mně ho vystavili na celnici v Curychu s platností na 1 rok a s případnou možností ho pak prodloužit ještě na další rok. Zrovna tenhle týden se na celnici chystám kvůli prodloužení.
Zaznamenáno
mishalenka



Karma: 0
Příspěvků: 26


« Odpověď #2 : Březen 22, 2013, 07:19:07 pm »

My mame formular 15.30-15.40, kanton SH a mame to na dva roky, taky za 25 franku
Zaznamenáno
Simca8



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #3 : Duben 28, 2013, 05:55:38 pm »

ahojky, moc uzitecne info, taky uvazuju, ze bych si sem dovezla auto ... mimochodem kde v zurichu je ta celnice? diky a hezky vecer Úsměv
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #4 : Duben 29, 2013, 01:09:56 pm »

... mimochodem kde v zurichu je ta celnice?

já byl tady: http://tel.search.ch/zuerich/luggwegstrasse-9/zollstelle-zuerich
Zaznamenáno
Simca8



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #5 : Květen 02, 2013, 12:30:39 pm »

Ahojky, ted jsem tam volala a vubec to tak neni. To povoleni, o kterem mluvite, je platne pro prvni rok, co jste ve Svycarsku. Po roce je povinnost vymenit ceske znacky za svycarkse. Pokud to neudelate, pokuta 700CHF + kupa problemu.
Jedina dalsi moznost - dolozit, ze jezdite domu kazde 2 tydny, coz ale pochybuji ....
Takze jsem opet tam, kde jsem byla, predelavat znacky a platit tady pojistku se mi fakt nechce Smutek
Zaznamenáno
Simca8



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #6 : Květen 02, 2013, 12:33:22 pm »

Lupezniku, muzes se mi ozvat, prosim? Rikal jsi, ze tam jdes na prodlouzeni ... jak je to mozne? Vubec to nesedi s tim, co jsem napsala vyse (co mi pani rekla, kdyz jsem se ji na ten formular ptala).
Zaznamenáno
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #7 : Květen 02, 2013, 02:38:08 pm »

Ale jo, sedí. Vracím se každý víkend domů (sorry, zmiňoval jsem to někde v jiném vlákně, tady ne).
Zaznamenáno
Simca8



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #8 : Květen 02, 2013, 03:08:59 pm »

Aha ... no tak to je jina ... a co Stefan777, jak ty jsi to vyresil?
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #9 : Květen 02, 2013, 06:01:27 pm »

<<ted jsem tam volala a vubec to tak neni.

Kde je tam?

Podle online zdroju je 15.30 na dva roky. Vyskytuje se tady na foru navic dost jedincu, kteri 15.30 na 2 roky maji. Vygooglujes si to treba i na strankach celni spravy na admin.ch.

http://www.br-legal.ch/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=698:autoverzollung-in-a-nutshell&catid=36:zoll&Itemid=37
Zaznamenáno
hou100



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #10 : Květen 10, 2013, 03:36:14 pm »

Proc si radsi nekoupite auto tady?? Jsou kvalitni a levny a bez problemu se znackama Co???
Zaznamenáno
Benistr



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #11 : Květen 10, 2013, 07:15:36 pm »

Zdar ty jsi tu potkal levne auto? A kde? To se radeji nedivej na auta do nemecka nebo se tvrde srazis s realitou.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #12 : Květen 10, 2013, 10:12:39 pm »

<<Proc si radsi nekoupite auto tady??
<<Jsou kvalitni a levny a bez problemu se
<<znackama

S Tebou je docela legrace. Tolik nesmyslu do jedne vety.

Myslis, ze ve Svycarsku prodavana auta se kvalitou nejak lisi od stejnych aut prodavanych v Nemecku, Cechach, nebo rekneme na Ukrajine? Ze si na pasu v automobilce reknou, hosi, tohle je model pro svycarsky trh, to musi byt tip-top, a tohle je pro cesky trh, tem namontujem tamhlety vadny dily?

Zkusil jsi si nekdy prepocist cenikove nebo realne nabizene ceny tady v Ch momentalne platnym kurzem a vysledek srovnat s ekvivalentem v Nemecku nebo i v Cechach? O rozdilech v DPH ani nemluve?

A nakonec, jak to myslis s temi znackami? Dovezene auto - at uz v ramci stehovani, nebo importovane - musis pojistit, prihlasit a namontovat na nej vyfasovanou znacku. Zatimco auto koupeny tady musis...ehm pojistit, prihlasit...a bozinku...namontovat na nej znacky.
Zaznamenáno
Stefan777



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #13 : Květen 12, 2013, 05:10:49 am »

Ahojky, ted jsem tam volala a vubec to tak neni. To povoleni, o kterem mluvite, je platne pro prvni rok, co jste ve Svycarsku. Po roce je povinnost vymenit ceske znacky za svycarkse. Pokud to neudelate, pokuta 700CHF + kupa problemu.
Jedina dalsi moznost - dolozit, ze jezdite domu kazde 2 tydny, coz ale pochybuji ....
Takze jsem opet tam, kde jsem byla, predelavat znacky a platit tady pojistku se mi fakt nechce Smutek

No ja jsem do toho formulare vyplnil ze jezdim minimalne 1x do mesice do cech a to bylo vse,nevim jak chces dokazovat ze jezdis co dva tydny domu,co chces ukazat uctenky od Benziny:) ?Co ja vim tak prvy rok tady muzes jezdit na CZ znackach a po roku prepsat auto anebo vyplnit formular a zaplatit 25 franku coz jsem taky udelal a nikdo se me neptal jak jim dokazu ze opravdu jezdim.A kdyz to jde jeste prodlouzit o rok to by bylo teprve terno ale to se obavam ze musis byt student nebo tak neco.Kazdopadne to zistim a dam pak vedet(nejpozdejc za rok,to mi bude koncit povoleni na auto  Škleb)
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #14 : Květen 12, 2013, 07:40:52 am »

<<A kdyz to jde jeste prodlouzit o rok to by bylo teprve terno ale to se obavam ze <<musis byt student nebo tak neco

O rok prodlouzit to jde i kdyz nejsi student. Jenom bych to interpretoval, ze to jsou dohromady 2 roky od Tveho prihlaseni v Ch. Ne prvni rok na cz znackach bez povoleni a pak jeste 2 dalsi roky s papirem. IMHO takhle pravni stat nefunguje.

Ale prakticky to nevim, ziju tady, a jsem tady a jenom tady prihlaseny ja i auto. 
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |