Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Differenz zwischen aufenthaltsbewilligung und arbeitsbewilligung  (Přečteno 19463 krát)
katkab



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Listopad 21, 2012, 04:34:41 pm »

Dobry den,
mohl by mi prosim nekdo poradit, vysvetlit, jaky je rozdil mezi povolenim k pobytu  a pracovnim povolenim? mohu na zaklade povoleni k pobytu pracovat?

Diky moc
Katka
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Listopad 21, 2012, 08:08:27 pm »

V Ch je oboji pokryto legitkou s napisem Auslaenderausweis. Tato slouzi primarne jako doklad o povoleni k pobytu. A na me konkretni je pak jeste drobnym pismem napsano 'Berechtigt zur Erwerbstaetigkeit'.

Moje interpretace momentane platnych pravidel je ale ta, ze kdyz mas pouze povoleni k pobytu (cili kouzelna veticka chybi) a nekdo Ti da pracovni smlouvu, tak Ti tu legitku automaticky vymeni za tu s tim hezkym drobnym napisem. Za predpokladu, ze jsi obcanem EU/EFTA a to vcetne EU-8. Ale jak rikam, to je pouze moje interpretace. Treba to nekdo vi presne/ jiste.



Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #2 : Listopad 22, 2012, 12:51:07 pm »

Jak rika michalpp: Pokud na povoleni mas "Berechtigt zur Erwärbstätigkeit" = muzes pracovat (netyka se C povoleni), pokud stoji "Ohne Erwerbstätigkeit nebo Stellensuche" = nemuzes pracovat. Pak je jeste "Familiennachzug mit oder ohne Erwerbstätigkeit".
K tomu druhemu zda ti to vymeni pokud te nekdo zamestna nic nevim, musis se poptat primo na migracnim, tam ti to reknou presne.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |