Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Moc prosím o pár rad do startu :)  (Přečteno 28435 krát)
malakachna



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Červen 03, 2013, 09:22:14 pm »

Ahoj,
jsem tady nová a potřebovala bych poradit. Do Španělska se s přítelem chystáme někdy na podzim (vidíme to na přelom září - říjen) a upřímně se mi nechce jet úplně na pass blind, ráda bych si pár věcí ověřila Úsměv
Nejdřív asi trošku popíšu naši situaci. Máme po maturitě, nějaké peníze do startu taky jsou (ale nechceme se na ně úplně spoléhat, fakt by nebylo nejlepší je všechny utratit a otočit to jako srabi zpátky domů, takže jsou spíš pro případ krajní nouze Úsměv). Co se týče jazyka tak základy mám, studovala jsem španělštinu, ale vzhledem k věčně "nemocné" a depresivní p. uč. jsem toho příliš nepochytila, každopádne svůj volný čas teď trávím doháněním znalostí šj Úsměv z angličtiny jsme maturovali oba dva, takže se určitě domluvíme. Pokud jde o dopravu, chceme jet stopem, konkrétní cíl nemáme naplánovaný a z největší pravděpodobností využijeme hospitalclubu (pro ty, co neznají - webová stránka, kde si lidé navzájem nabízejí dočasný azyl - třeba jen párdenní - po celém světě, je to bezpečné - každý uživatel je tam hodnocen, takže poznáme, že nejedeme vstříc úchylovi,vrahovi,psychopatovi... Úsměv) důležité ale je, co pak. A tady se konečně dostávám k tomu, s čím bych potřebovala poradit.

Představuju si to tak, že pořídíme levný podnájem a budem hledat práci. Všude, kde se dá. Nejsme žádné princezny, zvládneme toho dost, spíš se chci zeptat jestli je ve Španělsku vůbec reálné něco najít? Je to fakt tak horké s nezaměstnaností? Znovu říkám, že půjdem do čehokoli - uklízení, nějakých podřadných činností v supermarketu, umývání nádobí - takové ty klasické nejnižší a nejhnusnější práce, hlavně ať nezůstaneme v podnájmu bez pravidelných příjmů. S tím, že by jsme pak, až budeme "rozkoukaní" našli něco lepšího. Jsem naivní nebo to takhle doopravdy půjde? Berou?

Kde je největší šance práci najít - do jakých končin máme směřovat? Vystačíme si s 2 minimálními platy + podnájmem?

Budu moc ráda za každou odpověď, předem děkuju a přeju hezký večer Úsměv Jo a užívejte si sluníčka i za nás, tady je hnusně, šedo, smutno... Úsměv
« Poslední změna: Červen 03, 2013, 09:50:08 pm od David » Zaznamenáno
Jonas77



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Červenec 02, 2013, 12:26:44 am »

Ahoj,
tesi me vase nadseni, ale do Spanelska bych na vasem miste ROZHODNE nejel.
Sory, jestli vam to bori nejakej sen, ale prace, a predevsim nekvalifikovane, je tady opravdu malo a pro nove prichozi bez kontaktu je to fakt dost riskanti.

No, zkuste to jinde, ale spis bych se snazil ziskat JAKEKOLIV pracovni zkusenosti nekde, kde neni o prace takova nouze.

Hodne stesti

Jonash
Zaznamenáno
Brujamia



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Červenec 26, 2013, 05:34:38 pm »

ahoj holky,

přikláním se k předešlému příšpěvku.
Na to, že jste ještě mladé bez zkušeností, bych si raději našla něco přes agenturu (třeba Student Agency) a zkusila to prvně omrknout a zdokonalit se v řeči tímto
způsobem. Neříkám, že je to nemožné se usadit, ale s téměř nulovou znalostí jazyka by to bylo těžké, navíc chcete jet na podzim. V létě byste měli na pobřeží větší šanci,
ale už teď je pozdě, protože sezóna je v plném proudu.
Ve Španělsku je teď rumunská konkurence, kterou řídí rumunská mafie, takže vychytávají ty sběry ovoce apod.
Navíc španělé jsou jiná mentalita, nikam nepospíchají, takže i domluvy s něma jsou na delší dobu. Všechno chce čas. Proto je důležité poznat lidi, ty poznáte tak, že s nima
budete komunikovat a pak se bude odvíjet to další. Pokuď získáte důvěru, tak rádi pomohou. Nebo tedy jednodušší varianta přes agenturu a nebo najít čechy, kteří Vám pomůžou
ale co já vím, tak teď je každý rád za to co má.

Ale jsem názoru, že odvážným stěstí přeje, tak snad se rozhodnete správně a bude se Vám dařit.

Katka
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |