Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění pro studentku ve Švýcarsku  (Přečteno 19633 krát)
betkaticha



Karma: 0
Příspěvků: 3


« : Srpen 20, 2013, 08:57:28 am »

Ahoj,
chtěla bych poprosit o radu ohledně zdravotního pojištění. Když chci žádat o pobyt ve Švýcarsku, stačí mi mít evropský průkaz pojištěnce od VZP nebo se musím pojistit přímo tam? Nebo jsou další možnosti? Já jedu jako student, z univerzity psali, že EU průkaz stačí (jako další možnost uváděli uznání ekvivalentního soukromého pojištění - nevíte někdo, jak se takové uznání dělá?). Jede se mnou i můj přítel, který bude ve Švýcarsku vždy pouze 14 dnů v měsíci, pracuje v Praze a do Ženevy jede pouze za soukromými účely - jak je to s pojištěním pro tento typ žádosti o povolení k pobytu (sans activité lucrative)?
Děkuju
« Poslední změna: Srpen 22, 2013, 11:29:45 am od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Srpen 22, 2013, 11:29:26 am »

Mělo by to fungovat tak, že navštívíš nějakou zdravotní pojišťovnu ve Švýcarsku, která ti na počkání vydá potvrzení o pojištění ve Švýcarsku pro tvoji univerzitu.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |