Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 37   Dolů
 
Autor Téma: Práce v MHD v Mohuči  (Přečteno 2834151 krát)
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #90 : Listopad 04, 2013, 02:57:44 pm »

 Škleb
« Poslední změna: Listopad 11, 2013, 05:47:20 pm od dochloite » Zaznamenáno
evropan7



Karma: -36
Příspěvků: 61


« Odpověď #91 : Listopad 04, 2013, 04:26:21 pm »

Já někomu sprostě nadávám? A komu a kde? Jen jsem napsal jakou mám zkušenost a to co vím, to je celé. A opět moje němčina není zas až tak špatná a celkem v poho se domluvím,  to za prvé a za druhé to není vaše starost.
Hlavně tato diskuze vznikla původně pod tématem jestli jsou nějací češi v Mainzu a okolí, a někteří lidé tady začali psát nesmysly nebo minimálně polopravdy a ano i urážet a nadávat, ale zcela jistě jsem to nebyl já. Stačí si přečíst diskusi zpětně. Naopak dostávám i soukromé zprávy, že tady píšu ho..a a ať se raději naučím pořádně německy abych nebyl v DE za debila, apod. Takže pro některé tady v této diskusi, němčinu slušně zvládám a nemám s ní problém, nejsem Frydel ani Lukas F, nebydlím na Goethestrasse, a zkušeností si myslím, že mám docela dost a dokonce mám i svůj vlastní názor. A pro ty ostatní, v Mainzu se mi líbí, zatím jsem zde spokojený češi i slováci tady žijí a pracují i jinde než v CBM.
« Poslední změna: Listopad 04, 2013, 04:38:52 pm od evropan7 » Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #92 : Listopad 11, 2013, 05:34:33 pm »

  Škleb Škleb Škleb
« Poslední změna: Listopad 11, 2013, 05:46:15 pm od dochloite » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #93 : Prosinec 03, 2013, 06:51:14 pm »

Nazdar, tenhle týden se koná pohovor na Folmavě. Nějaké rady a tipy? Na co si dát pozor apod? Předem díky za informace.
Zaznamenáno
Goldwingtom



Karma: 0
Příspěvků: 2



« Odpověď #94 : Leden 01, 2014, 09:49:33 am »

Zdar lidi,byl jsem v prosinci na pohovoru a mám jet v lednu nebo v unoru do Mainzu.Jsem z Ostravy a vím o jednom .Kdo jedete taky z Ostravy napište mi na meil goldwingtom[zavináč]seznam.cz.Mohli bychom se domluvit na cestě.Mějte se! Úsměv
« Poslední změna: Leden 01, 2014, 09:52:00 am od Goldwingtom » Zaznamenáno
prazec



Karma: 1
Příspěvků: 51


« Odpověď #95 : Leden 01, 2014, 08:17:09 pm »

Ahoj, také jsem tam v prosinci byl a bylo mě sděleno, že se mám nadále učit NJ a že mě v květnu zase možná pozvou na nějaký pohovor. Jak jsi na tom s NJ ty ? Díky
Zaznamenáno
Goldwingtom



Karma: 0
Příspěvků: 2



« Odpověď #96 : Leden 01, 2014, 09:54:27 pm »

Něco jsem mu tam řek ;)l a přišlo mi že leden-unor se pojedu podivat na firmu tak uvidíme !Ale většinou vim o lidech co jim taky řekli opakovačky v dubnu.Jinak ti držim palce  Mrknutí
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #97 : Leden 01, 2014, 11:28:33 pm »

Chlapi jedna dobrá rada. Najít nějaký jazykový kurz a pravidelně se tomu věnovat. Né si koupit knihu a někde na konečné se učit slovíčka! Pokud nebudete komunikovat s někým kdo na vás bude mluvit německy a nebudete nuceni u toho přemýšlet, tak tam na ty pohovory budete jezdit 10let. Loehner po nikom nechtěl nic složitého, jen se ptal na obyčejné základní věci.
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #98 : Leden 02, 2014, 10:21:17 pm »

Pokud nebudete komunikovat s někým kdo na vás bude mluvit německy a nebudete nuceni u toho přemýšlet, tak tam na ty pohovory budete jezdit 10let.

...ty opakovacky delate proto, aby se Stefan ujistil ze mate opravdu snahu a zajem se naucit nemecky, protoze par cipu se nechalo slyset, ze si maj nemci zvykat na to ze "oni" se nemecky ucit a uz vubec mluvit nebudou, protoze byli prijati s tim ze nemecky neumi tak na co by se ted snazili a nejvetsi pecka je ze chtej prelozit Tarify do cestiny jinak se ze se to ucit nebudou :-) Hosi hosi meli jste radeji zustat doma delate jen ostudu zejmena sami sobe ale i nam
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #99 : Leden 02, 2014, 10:43:28 pm »

Ta němčina je fakt důležitá a nejen v práci, ale hlavně v běžném životě. Jedno pořekadlo hovoří.... koho chleba jíš, toho píseň zpívej....  Škleb
Zaznamenáno
mik.uk



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #100 : Leden 03, 2014, 07:20:48 pm »

Ahoj,mohl by mi někdo napsat webové stránky.chtěl bych to zkusit jako řidič autobusu.díky
Zaznamenáno
evropan7



Karma: -36
Příspěvků: 61


« Odpověď #101 : Leden 05, 2014, 09:29:06 am »

O tom že by chtěl někdo něco překládat do češtiny, nebo že se německy učit nebudou nic nevím a nebo ti lidi už dávno utekli. Fakt nevím kde na ty informace dochloite chodí.
« Poslední změna: Leden 05, 2014, 10:04:02 am od evropan7 » Zaznamenáno
evropan7



Karma: -36
Příspěvků: 61


« Odpověď #102 : Leden 05, 2014, 10:00:13 am »

Ale je pravda, že z nějaké knížky se člověk naučí akorát slovíčka, ale aby se člověk naučil tak musí mluvit, takže nejlepší je nějaký normální kurz a nebo si zaplatit přímo učitele. Tak hodně zdaru chlapci Úsměv
Zaznamenáno
tajnyctitel



Karma: 15
Příspěvků: 71


« Odpověď #103 : Únor 10, 2014, 11:32:02 am »

To co tady dnes napíšu není vymyšlené a ani nejde o žádnou mstu nebo něco podobného. Hodněkrát jste tady útočili na člověka pod přezdívkou Dochloite a tvrdili jste, že píše nesmysly. Já sám jsem si taky občas říkal, že už překračuje hranici, ale po osobní zkušenosti v Mainzu mu dává plně za pravdu a realita je ještě o něco horší. Horší pro inteligentního člověka, který vidí, že se na něho šije bouda. Kdybych se tady měl vyjádřit ke všemu co se dělo několik dní, tak bych se asi upsal a tak napíšu jen to důležité. Jak řekl Dochloite... nabírají se tam záměrně lidi co neumí slovo německy a toho podnik využívá. Co se týká platu, tak je ralita taková! Plat je 1980 Brutto a čistého je to cca 1350. Pak nějaké příplatky a jste na 1550-1600euro. Firma vám nabídne byt za který si naučtuje 850euro.  Škleb Máte sice možnost si najít něco svého, ale když si nedovedete objednat ani kafe v restauraci, tak to bude dost těžké.... To firma ví a taky toho využije. Pracovat v zahraničí, daleko od rodiny a za cca 700euro mi připadá zbytečné. Platíš jeden nájem v česku, další v německu, jídlo, účty a bude to stejný boj o přežití jako v česku. Nezbude z toho vůbec nic. Další velké svinstvo je, že vám dají podepsat smlouvu pouze v německém jazyce. Je to dokument o 10 stranách a vy nevíte co je tam napsáno. Nikdo vám k tomu nic neřekne a máte to en podepsat. Samozřejmě se upisujete na 24měsíců bez možnosti z toho vycouvat a pokud odejdete, tak na vás podnik podá žalobu o náhradu nákladů a to bude pro každého likvidační. Tohle vám na pohovoru taky nikdo neřekne. On pan Loehner asi neví, že taková podepsaná smlouva je neplatná, protože v německu pokud něco podepíšete a nejste seznámení s obsahem je neplatné. Jenže to nikdo z těch lidí neví, protože jsou v německu poprvé v životě... Až tohle jednou někdo dostane k soudu, tak to bude pro firmu neskutečný skandál. Další věc nad kterou jsem se pozastavil byl 3měsíční kurz jazyka. Dají vás do kurzu a komunikujete pouze s německým rodilým mluvčím. Člověk, který neumí slovo německy se v tom nemá šanci prokousat. Pak bych rád viděl toho řidiče na lince jak řeší požadavky cestujících. Během pohovoru vás pozvou do luxusní restaurace a během večeře tam přijdou dva řidiči a začnou do vás hustit jak je to tam všechno super a že by byla chyba to nepodepsat. To už se i chtělo blít.... Herr Loehner vám koupí jednu drahou metaxu a myslí si jací jste pitomci. Celý tenhle pohovor je postavený na podvodu a jen na tom jak tam ty lidi nalákat. Jakmile to podepíšete, tak jste v prdeli. Jeho ukrajinská milá je taky pěkný dáreček. Takovou potvoru jen tak nepotkáte. Všechno co řekne je lež a má obrovský dar manipulovat a přesvědčovat lidi. Občas jsem měl pocit, že celé firmě velí ona a všiml jsem si, že se jí vyhýbají i někteří kmenoví zaměstnanci. Mluvil jsem s jedním nejmenovaným německým zaměstnancem a bylo mi naznačeno, že si mám dávat pozor co říkám a komu to říkám.... Moje výhoda je, že něco málo rozumím a občas jsem zaslechl něco co jsem slyšet neměl. Já věřím, že jsem tím to příspěvkem zase otevřel bouřlivou debatu a budou tady psát lidi jako pan Skupien, který je osobní kamarád pana Loehnera a jeho ukrajinské marfušky.... :-D
Zaznamenáno
evropan7



Karma: -36
Příspěvků: 61


« Odpověď #104 : Únor 11, 2014, 11:50:48 pm »

Já nechápu proč si tedy sem vůbec jezdil, plat ti řekli už v česku, a co jsi čekal že budeš za bydlení v německu platit 100 nebo 200 eur, ale není to tak, že musíš nutně platit tolik jsou tady kluci kteří platí jen 500, ale záleží na lokalitě a velikosti bytu, jinak závazek na dva roky nebyl, ten je až od té doby co někteří vykukové z Čech dali Löhnerovi podpásovku.A ano dnes se už nikde po evropě nevyplatí pracovat a platit dva byty u nás a venku. Ono se počítá s tím že se sem  přesuneš i s rodinou. Protože jak bys to chtěl dělat dlouhodobě jestli máš rodinu, tak to moc nejde. A samozřejmě není všechno super ani v německu ani jinde ve světě ale je to lepší než v česku. Ale to si musí každý rozhodnout sám.Takž nevím v čem vidíš boudu. No a pan Skupien to je případ sám pro sebe k tomu se vyjadřovat nebudu.
« Poslední změna: Únor 11, 2014, 11:54:12 pm od evropan7 » Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 37   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |