Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Dotaz na život v Německu pro rodinu  (Přečteno 225898 krát)
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« : Září 21, 2013, 07:05:07 pm »

Ahojky všem,
po Novém roce bysme se rádi přestěhovali do Německa...Já, manžel a syn...
Manžel již přes rok v Německu pracuje,  my s malým jsme stále v ČR...
Nemáte někdo zkušenosti co se týče bydlení...kolik stojí cca byt 3+1 (20-30km) od Mnichova?Kolik vyjdou energie, internet a takové ty věci kolem...
Taky zda někdo víte kolik jsou v Německu dávky, kolik je základ pro 3 čelnnou rodinu? a jak to tam chodí? když tam půjdu já - základy němčiny ale jen ze školy, tak špíš nic....a syn se školkou?
Budu ráda za jakoukoliv informaci, popř.kontakt na někoho konkrétního, kdo by nám eventuelně mohl pomoci s bydlením, školkou, úřady a všeho kolem...
prosím pište na mail azzurrit[zavináč]centrum.cz ....bude to pro mne rychlejší na komunikaci, než bych to tady našla mezi tou fůrou dotazů....
Díky všem Šárka
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1 : Září 21, 2013, 09:04:54 pm »

Co se týče představy o nákladech na bydlení, sjeď si nabídky na internetu a za 10 minut budeš v obraze. 3+1 může být od 55 m2 až po nekonečno, takže cena různá. Ale 20 km od M. počítej  i tak od 8-9 Eur za m2 Miete kalt, to znamená bez energií, služeb, domovníka atd. Nezapomeň však na kauci a provizi pro makléře.
Internet a vše ostatní najdeš taky na netu, nabídek je tuna, tak jak v ČR.
Jak s dávkami apod. by asi stálo za to si toto forum opravdu projet a najít praktické rady, to za ten čas přece stojí.
A navíc máš manžela už v DE jak píšeš, takže teoreticky už byste měli mít přípravu hotovou nebo ne?
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Září 22, 2013, 07:30:43 am »

Ahojky,
chtěla jsem spíš konkrétní info, než obecné...najdi si na internetu...ráda bych, ale nemám ani představu jak by se mohly stránky jmenovat..co se týká bydlení a pod. věcí....takže uvítám každou konkrétní informaci...
manžel dělá s čechama a kdybysme vše věděli, neptala bych se:)
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Září 22, 2013, 12:06:20 pm »

A těch informaci tady na tom webu je malo??? Porad se tady o tom vsem pise dokola a ty nejsi schopna si udelat trochu casu a cist.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #4 : Září 22, 2013, 12:39:31 pm »

A těch informaci tady na tom webu je malo??? Porad se tady o tom vsem pise dokola a ty nejsi schopna si udelat trochu casu a cist.

Zdar Honzo,
myslim, ze jsi trosku nespravedlivy a tvrdy. Ja osobne ti udelal dlouhy takrka pravni rozbor ohledne tveho problemu s nemocenskou. A informaci o tom, jestli je mozne dostat vypoved ve zkusebni dobe behem nemocenske, se da taky najit na netu. Proc tedy neporadis, pokud o tom neco vis? Ja osobne ohledne tohoto tematu radit nebudu, nebot netusim, jakou predstavu bytu, zivotni urovne atd dotycna ma. A ceny bytu jsou natolik ruzne, je nikoho nechci mystifikovat. Oznamuji to predem, protoze ocekavam, ze sem vtrhne slovenska smrst a napadne me, proc neporadim ja. Neporadim, protoze k tomu nic rict nemuzu.

zdravi milda34 (Milan)  
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #5 : Září 22, 2013, 04:49:59 pm »

Mildo, díky:)

A ty Honzo pokud nemáš konkrétní rady, nezúčastňuj se mého diskuzního fora.....kdybych věděla kam se obrátit, nepíšu sem...ale jak vidím, jsou zde i tací, které to obtěžuje, ikdyž nechápu proč tedy komentují....
stačilo mi pár info, kde laespoň hledat...www stránky a tak..ale místo toho jsem se dočkala jen urážení....

Takže lidičky, pokud budete mít problém s tím, že nejsem schopná si dohledat sama, tak se účastnit diskuze nemusíte....pokud poradíte, budu velice vděčná za jakoukoliv informaci Úsměv
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #6 : Září 22, 2013, 07:37:53 pm »

Ten první link je na byty bez provize makléři. Jinak bývá provize 2,38 násobek měsíčního holého nájmu. Vratná kauce je vždy - buď 2 nebo 3 měsíční nájmy, záleží na majiteli.

http://www.null-provision.de/mietwohnung,bayern.html
http://www.immowelt.de/suche/muenchen/wohnungen/mieten
http://immobilienmarkt.sueddeutsche.de/
http://www.immobilienscout24.de/wohnen/bayern,muenchen/mietwohnungen.html
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #7 : Září 22, 2013, 07:49:03 pm »

Děkuji:)
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Září 22, 2013, 08:07:59 pm »

Mila kolegyne,

vsechno co ty potrebujes vedet je tady na tomhle foru. Jsi lina zvednout zadek a cist. To co ty hledas jsou zakladni informace a tech je tady spousta. Leda, ze by jsi neumela zachazet s pocitacem a mysi. Jestli tohle nezvladnes, tak do nemecka ani nejezdi. Netrefis ani na nakup...... A klidne me ukamenujte vsichni!!! Jsi lina a jeste k tomu drza jako opice...
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #9 : Září 22, 2013, 08:12:29 pm »

Milý Honzo 3333,
opravdu jsi mě pobavil svým komentem...asi si na někom potřebuješ vyléčit své mindráky...posluž si Úsměv))
Asi nemáš ani představu jak jde utrhnout si "chvilku" s malým dítětem....
Hovado sprostý jsi....zamindrákovanej chudák, kterej místo toho aby poradil, stále se šťourá a umí jen urážet.......

každopádně se tady najde víc inteligentních lidiček, než takovýhle chudáčci....
A neboj nakoupit zvládnu a do obchodu trefím....Úsměv ale díky za péči, kdybych ještě někdy potřebovala poradit, určitě se obrátím hned na tebe...Úsměv je vidět, že jsi odborník a všudybyl:)

A jestli je tady někdo drzý jak opice, jsi to ty....ty jsi začal urážet, já se už jen bránila.....
« Poslední změna: Září 22, 2013, 08:19:07 pm od azzurrit » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #10 : Září 22, 2013, 08:15:31 pm »

není zač, rádo se stalo,

ale ty dávky, školky atd. není vůbec moje parketa Šok... Mrknutí
Zdraví Petr

P.S. Honzo, to jsi trochu přehnal!!!!!!!!!!!!!!  Pláč

     víš co , překvap všechny a věřejně tady se dámě omluv
« Poslední změna: Září 22, 2013, 08:50:20 pm od petr69 » Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #11 : Září 22, 2013, 08:22:33 pm »

Péťo děkuju,
školky, kurzy apod, zjistím sama, už jsem obdržela pár webů, kde se to dá najít:)  naštěstí je zde plno inteligentních lidí, kteří píšou i soukromé zprávičky a všem moc moc moc děkuji...


Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #12 : Září 22, 2013, 08:46:51 pm »

Dame ano, ale ne tehle opici. PS: Nejsem Harry...  Škleb Škleb
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #13 : Září 22, 2013, 10:17:55 pm »

Milý Honzo 3333,
opravdu jsi mě pobavil svým komentem...asi si na někom potřebuješ vyléčit své mindráky...posluž si Úsměv))
Asi nemáš ani představu jak jde utrhnout si "chvilku" s malým dítětem....
Hovado sprostý jsi....zamindrákovanej chudák, kterej místo toho aby poradil, stále se šťourá a umí jen urážet.......

každopádně se tady najde víc inteligentních lidiček, než takovýhle chudáčci....
A neboj nakoupit zvládnu a do obchodu trefím....Úsměv ale díky za péči, kdybych ještě někdy potřebovala poradit, určitě se obrátím hned na tebe...Úsměv je vidět, že jsi odborník a všudybyl:)

A jestli je tady někdo drzý jak opice, jsi to ty....ty jsi začal urážet, já se už jen bránila.....

Nejsi zdaleka sama kdo má dítě a tudíž méně času na ostatní věci.
Pokud chceš zaměstnávat ostatní zde na foru, pěkně popros a buď vděčná za každou
odpověď.
S předvedenou primitivností, drzostí a vulgaritou sem ale vůbec nejezdi, v Česku jsi správně.

Dotaz k Petrovi69 - máš to zapotřebí ??
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #14 : Září 22, 2013, 10:44:49 pm »

někdo chce něco zjistit, někdo mu odpoví, někdo poradí, někdo odkáže na web, na forum atd...
někdo neodpoví a  prostě nereaguje, ať si dotyčná poradí sama. Potud je to v pořádku.
 Ale proč ty osobní výpady proti někomu koho neznáte? nerozumím...

 O Vašich ženách taky někdo říká, že jsou opice?

...takže co bych asi tak odpověděl na Tvoji otázku?


Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |