Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dolů
 
Autor Téma: zkusenosti s johann wirkner zeitarbeit wackersdorf ???  (Přečteno 626637 krát)
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #15 : Říjen 21, 2013, 02:58:27 pm »

kucik nechcem ti kazit naladu ale zeit je kurváreň a to doslova !!! to zistiš az budes drieť na tie prasata nemecke........nemecko uz davno neni to co byvalo, a domaci to velmi dobre vedia.....v nemecku sa ma dobre teraz len ten, co tam emigroval za pracou tesne po otvoreni prac. trhu pre vychodnu europu a to uz je peknych par rokov dozadu !!!

hary je krasny priklad toho kedze on tam prisiel prave v tych rokoch........a teraz ma solidny "staatlicher" Job  Kroutím očima
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #16 : Říjen 21, 2013, 03:10:30 pm »


 Bippo ktomu jobu som dosiel nedavno...ale je pravda,ze mi ktomu pomohli zeugnise skusenosti nemcina...je praca na par rokov...ale aj v Nemecku su povolania kde bez problemov dostanete job priamo...Krankenschwester,Pflegehelfer,Erzieher,Zahnasistentin...dolezita je poriadna nemcina....a samozrejme ludia co vystudovali v Nemecku dobre skoly...ti su uplne inde...ale dnes uz v Nemecku nema vyhrane nikto...darmo dobre casy ma nemecko za sebou...co by som ja robil na mieste novacika...to vam hned prezradim... Škleb

odrobim 12mes niekde oficialne....jedno kde...mc donalds ci umyvat taniere...rok robit dva joby a setrit ako blazon....po 12mes mate narok na podporu a vtedy hned poziadat pisomne na urade prace o kurz nemciny...na 6mes...a venovat sa popri podpore,len nemcine..tam dostanete od statu peniaze a zdravotne poistenie...cize ekonomika bude zaistena a vy sa mozete venovat len a len nemcine...a verte tie vysledky pridu..pekne krocik za krocikom...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #17 : Říjen 21, 2013, 03:11:42 pm »

nemci sami bojuju o prezitie...ako vsetci ostatni...len stym rozdielom,ze nemci ziadne iluzie o nemecku nemaju...ako niektori cudzinci...
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #18 : Říjen 21, 2013, 03:20:54 pm »

harry dik za Anleitung, budem sa inšpirovať  Polibek netreba byt poctivák, poctivost sa uz v dnesnej dobe nenosi, ale doslova kurva ktora vyžiera soc. system tejto krajiny......jak pozeram to ich odvodove zatazenie si myslim ze oni ojebavaju pracujuci lud mnohonasobne viac ako my bezni ludia ich soc. systém
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #19 : Říjen 21, 2013, 03:25:06 pm »

Bippo ja kurva niesom a vzdy mi zivot a okolnosti tak pomohli,ze by si neveril...za dobrotu som vzdy dobre dostal...a mnohonasobne...kuriev je dost na tomto svete...byt slusnym a sam sebou...ostan....co sa tyka odvodov tych vysokych..v nemecku...to musi byt...inac neudrzime socialny system....toto ma logiku...a nechceme predsa urobit z nemecka ameriku.... Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #20 : Říjen 21, 2013, 03:46:51 pm »

Bippo ked urobis nemcinu v Mnichove aspon B2 a budes mat Zertifikat a prac.skusenosti z Nemecka 3r potom ti aj Vieden skor dvere otvori..aj zamestnavatelia..
Zaznamenáno
Heim



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #21 : Prosinec 31, 2013, 03:55:48 pm »

Proc je podle vas zeitarbeit tak spatna?ja ted delam u jedny a nemuzu si stezovat jako elektrikar tam mam 1200-1400 euro netto + diety... a do prace to mam 70 km.
« Poslední změna: Prosinec 31, 2013, 03:59:57 pm od Heim » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #22 : Prosinec 31, 2013, 05:14:25 pm »

Zamestnaj sa ako elektrikar a bud kmenovy zamestnanec a potom uvidis preco Zeitarbeit je svinstvo...
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #23 : Leden 01, 2014, 11:22:27 am »

Ja vim ze podle toho co tady pisete je agentura k nicemu.ja to spis beru jako stert v nemecku.jsem z plzne a hledam neco pobliz hranic abych mohl travit vikendy nebo proste volno v cechach.treba mnichov a dale se mi nevyplati a v pohranici tezko neco najdu.hlavne hledam neco jako pozice pomocnik nebo proste vyrobni linka atd.chci se rozkoukat a pri tom hledat sam hlavne se taky poradne naucit nemecky.myslim ze se dorozumim ale zazrak to neni .

Souhlas, u hranic se těžko hledá práce, mám to vyzkoušené a je to za hodně málo peněz a Mnichov se ti nevyplatí, protože tu většinu výplaty dáš v dnešní době za bydlení, které i tak těžko seženeš. Já bych to zkusila, odejít můžeš vždycky. Znám holku, co bydlí za hranicí v Česku a začala pracovat přes agenturu v továrně v Deggendorfu a dnes už si ji převzala továrna jako svého zaměstnance. Jediné mínus je v tom, že dojíždí denně 160 km!!! tam a zpět do práce a to ještě v horských podmínkách, zjm. v zimě je to kruté, já ji obdivuji, sama bych to nedala. A plat pokud vím taky nijak extra nemá, myslím 1200-1300 E, projede majland, ale má ještě přídavky na dvě děti
« Poslední změna: Leden 01, 2014, 11:35:13 am od dorotkaforyou » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #24 : Leden 01, 2014, 11:29:45 am »


 Bippo ktomu jobu som dosiel nedavno...ale je pravda,ze mi ktomu pomohli zeugnise skusenosti nemcina...je praca na par rokov...ale aj v Nemecku su povolania kde bez problemov dostanete job priamo...Krankenschwester,Pflegehelfer,Erzieher,Zahnasistentin...dolezita je poriadna nemcina....a samozrejme ludia co vystudovali v Nemecku dobre skoly...ti su uplne inde...ale dnes uz v Nemecku nema vyhrane nikto...darmo dobre casy ma nemecko za sebou...co by som ja robil na mieste novacika...to vam hned prezradim... Škleb

odrobim 12mes niekde oficialne....jedno kde...mc donalds ci umyvat taniere...rok robit dva joby a setrit ako blazon....po 12mes mate narok na podporu a vtedy hned poziadat pisomne na urade prace o kurz nemciny...na 6mes...a venovat sa popri podpore,len nemcine..tam dostanete od statu peniaze a zdravotne poistenie...cize ekonomika bude zaistena a vy sa mozete venovat len a len nemcine...a verte tie vysledky pridu..pekne krocik za krocikom...

Harry, u hranic těžko dostaneš práci i u mc donalds, práci jako pomocná síla v kuchyni tam dostaneš, ale tak za 800-900 netto a když musíš ještě dojíždět, je otázka, zda se ti to vůbec vyplatí. A to ještě musíš počítat s tím, že restaurace nebo hotel má jen sezonní provoz a tudíž budeš na jaře a na podzim na pracovním úřadě, dostaneš sezonní výpověď. A jako Pflegehelfer pokud chceš pracovat v ústavu a ne v terénu také musí většinou už přes agenturu, aspoň tady v Mnichově to tak je, ale jak jsem koukala i v jiných větších městech.Jako pečovatel je výhodné pracovat v Rakousku, protože tam 24hodinovou péči platí nemocným Krankenkasse a ne jako tady v Německu, kdy si ji pacienti musí platit ze svého. Nárok mají jen na ambulatní péči. Rakousko je země s daleko lepšími pracovními příležitostmi jak jsem zjistila
« Poslední změna: Leden 01, 2014, 11:40:41 am od dorotkaforyou » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #25 : Leden 01, 2014, 11:31:35 am »

Proc je podle vas zeitarbeit tak spatna?ja ted delam u jedny a nemuzu si stezovat jako elektrikar tam mam 1200-1400 euro netto + diety... a do prace to mam 70 km.

1200-1400 ti přijde hodně???
Zaznamenáno
Platinum



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #26 : Leden 01, 2014, 12:43:51 pm »

 Úsměv
« Poslední změna: Leden 01, 2014, 12:45:25 pm od Platinum » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #27 : Leden 01, 2014, 12:54:55 pm »

Jako pečovatel je výhodné pracovat v Rakousku, protože tam 24hodinovou péči platí nemocným Krankenkasse a ne jako tady v Německu, kdy si ji pacienti musí platit ze svého.




Muzes mi, prosim, vysvetlit, jak jsi na to prisla, ze si musi v Nemecku obcane platit 24 hodinovou peci ze sveho a v Rakousku nikoliv? Nikdy jsem se tim podrobneji nezabyvala, protoze to zaplatpanbuh jeste nebylo potreba, ale pri nikterak podrobnem srovnani mi tedy vyslo, ze je to velmi podobne, nerkuli, ze v Nemecku jsou na tom pacienti o chlup lepe.  Jediny rozdil vidim v tom, ze v Nemecku si lide plati povinne pojisteni, kdezto v Rakousku se o to (zatim)stara stat. Coz vidim do budoucna spis jako problem. Nejsem odbornik jako ty, tudiz budu rada, kdyz  mi sve tvrzeni podporene nejakymi dukazy vysvetlis. Dik.





http://www.arbeitsagentur.de/Dienststellen/besondere-Dst/ZAV/downloads/grenzregionen/DE-AT/DE-AT-Pflegeversicherung-Oesterreich.pdf



Leistungen
Wer Pflege braucht, soll sich diese möglichst nach seinen Bedürfnissen selbst orga-nisieren können, z. B. indem er Ihnen als pflegenden Angehörigen eine finanzielle Entschädigung für Ihre Tätigkeit bieten kann. Dazu trägt das Pflegegeld bei. Außer-dem kann professionelle Unterstützung zu Ihrer Entlastung organisiert werden.
Pflegebedarf in Stunden pro Monat (ab 1.1.2011)
Stufe
Betrag in € mtl.
(01.01.2011)
mehr als 60 Stunden
1
154,20
mehr als 85 Stunden
2
284,30
mehr als 120 Stunden
3
442,90
mehr als 160 Stunden
4
664,30
mehr als 180 Stunden, wenn ein außergewöhnlicher Pflegeaufwand erforderlich ist
5
902,30
mehr als 180 Stunden, wenn - zeitlich unkoordinierbare Betreuungsmaßnahmen erforderlich sind und diese regelmäßig während des Tages und der Nacht zu erbringen sind oder - die dauernde Anwesenheit einer Pflegeperson während des Tages und der Nacht erforderlich ist, weil die Wahrscheinlichkeit einer Eigen- oder Fremdgefährdung gegeben ist
6
1.260,00
mehr als 180 Stunden, wenn - keine zielgerichteten Bewegungen der vier Extremitäten mit funk-tioneller Umsetzung möglich sind oder - ein gleichzuachtender Zustand vorliegt
7
1.655,80


Das ist in Österreich anders
• Das Pflegegeld in Österreich ist eine aus Steuermitteln erbrachte Vorsorge-leistung. Demgegenüber müssen in Deutschland von krankenversicherten Personen auch Pflichtbeiträge für die Pflegeversicherung geleistet werden.
• Auf das Pflegegeld in Österreich besteht unabhängig von Einkommen und Vermögen sowie der Ursache der Pflegebedürftigkeit ein Rechtsanspruch.
• Trotz dieser Unterschiede und gegebenenfalls abweichenden Details sind beide Systeme im Leistungsumfang als annähernd gleichwertig zu beurteilen.



_______________________________________________________________________________ ________________



http://www.caritas.de/hilfeundberatung/ratgeber/alter/pflegeundbetreuung/wasbezahltdiepflegeversicherung

Pflegesachleistungen bei häuslicher Pflege durch einen ambulanten Pflegedienst

Pflegestufe I: 450 Euro
 Pflegestufe II: 1.100 Euro
 Pflegestufe III: 1.550 Euro

Die Pflegekassen können in Einzelfällen zur Vermeidung von Härten Pflegebedürftigen der Pflegestufe III weitere Pflegeeinsätze bis zu einem Gesamtwert von 1.918 Euro monatlich gewähren. Dazu muss ein außergewöhnlich hoher Pflegeaufwand vorliegen, der das übliche Maß der Pflegestufe III weit übersteigt. Dies ist zum Beispiel der Fall, wenn im Endstadium von Krebserkrankungen regelmäßig mehrfach auch in der Nacht Hilfe geleistet werden muss.





Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #28 : Leden 01, 2014, 01:06:47 pm »

Dorotka hlboko sa mylis...povolanie Pflegehelfer v Mnichove clovek ak ma vzdelanie slusnu nemcinu dostane bez problemu job ako kmenovy zamestnanec.....je to nedostatkova profesia v Mnichove...AWO a ine domovy dochodcov stale hladaju Pflegehelfer...veduci z AWO mi povedal,ze je problem zohnat ludi na pozici Pflegehelfer...Azubi ked skoncia hned dostanu ponuku ze mozu ostat akokmenovy zamestnanec...dokonca aj cudzincom nemaju problem vybavit papiere....aj pre tych z nie krajin EU.....
Zaznamenáno
Heim



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #29 : Leden 01, 2014, 05:17:19 pm »

1200-1400 euro netto mi prijde slusny a jako kmenovy zamestnanec jako elektrikar v mnichove dostanu max kolem 1600-1800 euro netto,navic nechapu proc se kazdej cpe s bydlenim do mnichova nebo vubec do nemecka,me osobne se ani nemecko nejak extra nelibi a nechtel bych tam bydlet ale nejvyhodnejsi je koupit si nemovitost v cechach za hranicemi a dojizdet kousek do prace.... jinak priblizim moji financni situaci jako zamestnanec zeitarbeit agentury ... mesicne mam 500 euro diety a z toho si krasne vsechno poplatim zbyva mi i na dojizdeni do prace z cechc na firmu.Delam od pondeli do ctvrtka,ve ctvrtek odjizdim kolem 2 hod. domu,doma jsem tak v 7 vecer a mam patek sobota nedele volnou a na ucet mi chodi 33-37tis kc nekdy i pres 40 a to mam jen na vikendy.A musim rict ze nedelam zadnou drinu..
« Poslední změna: Leden 01, 2014, 05:38:10 pm od Heim » Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |