Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Registrace ve CH (poleni k pobytu)  (Přečteno 43086 krát)
Tom4s



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Leden 16, 2014, 11:59:56 am »

Ahoj lidi,

tak jsem se tez rozhodl na chvili (par let) zamirit do Svycarska. Chtel jsem se optat, nevite nekdo jak je to ted s registraci pobytu (zda automaticky dostane clovek povoleni k praci L?)? co je potreba? delal to ted nekdo? Co jsem cetl forum, tak se to resilo naposledy skorem pred dvema rokama ohledne tech zavedenych kvot, tak jestli je tu nekdo "mladsi"?Úsměv
Ofiko bych tu rad byl od 1.2.2014 (okoli Lausanne, Geneva) - praci nemam, necham si sem preposlat podporu v nezamestnanosti (z ceske strany uz to domluvene mam)a praci budu hledat tu. tudiz spise mi jde o proces nahlaseni se tu k pobytu + jake dokumenty treba mit, pripadne do jakeho jazyka prelozit (myslim, staci AJ, nebo lepe FJ ci NJ?)

Nevite nekdo co je Carte AVS? - to je potreba pry na regitraci na urad prace tady.
   
Diky
Zaznamenáno
Mogadi



Karma: 0
Příspěvků: 17


« Odpověď #1 : Leden 16, 2014, 03:36:48 pm »

Ahoj, ja jsem ve Svycarsku od zacatku roku, ale ja uz jsem mel pracovni smlouvu. Nicmene pritelkyne ne a na urade probehlo vse v pohode, jen teda nevime, jake povoleni jsme dostali Úsměv musime pockat az nam prijdou Ausweise. Z dokumentu potrebujes pas, rodny list, najemni smlouvu (nebo jine potvrzeni, ze nekde bydlis). Take po tobe budou chtit Krankenkasse (karticku svycarske pojistovny, ale na to mas 3 mesice od prijezdu, i kdyz casto zalezi na dane osobe na urade a na Kantonu). Jinak Viel Glück Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |