Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prepsani auta na CH znacky  (Přečteno 44801 krát)
mishalenka



Karma: 0
Příspěvků: 26


« : Prosinec 23, 2014, 09:04:45 pm »

Casto tady jsou dotazy jak prepsat auto na CH znacky a jestli to je nutne apod. ...treba to nekomu pomuze, my to prave ted cele absolvovali
Po prijezdu do CH a ziskani Bewilligung B jsem registrovala auto na hranicich, dostali jsme papir 15.30 ktery umoznuje jezdit na CZ znackach dva roky. Pak je nutno auto proclit. Nejdrive je treba nechat si udelat odhad ceny auta, tvrdili nam ze to udela jakakoliv garaz nebo autorizovany servis. S timto odhadem se musi jit k agenture ktera je na clu, tam dostanete formular (za 100SFr) na zaklade ktereho muzete auto na hranicich proclit. Clo je cca po souctu 14 % z odhadu ceny auta.
Pote je nutno jit na Strassenverkehrsamt kde po predlozeni dokumentu z procleni, predbezneho pojisteni a odevzdavi CZ znacek ziskate CH znacky, odhlaseni auta na CZ konzulatu udelaji svycari.
Registrace auta v CH je jen docasna, pak je potreba projit kontrolou (neco jako STK v CR) -termin a misto dostanete od uradu pridelene. A teprve pak je auto oficialne v CH:-)
Doufam ze jsem ten zmatek napsala srozumitelne:-)
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Prosinec 27, 2014, 10:47:07 am »

To mne prijde jako dost neobvykly scenar. Typicke scenare vypadaji tak, ze budto v ramci stehovani stehujes auto, ktere je Tvoje dele nezli 6 mesicu, a pak z nej neplatis zadne poplatky /to, cemu ty rikas clo a co z nejvetsi casti je ve skutecnosti DPH a Umweltabgabe/. No a nebo uz s trvalym pobytem proclivas auto, ktere te tech 6 mesicu pred stehovanim nepatrilo - nejspis protoze jsi ho prave vyhodne mimo ch koupila - pak si ale nejsem jist, ze ti k necemu formular 15.30. Nebylo to u tebe tak, ze jsi propasla to okno, kdy je mozne v ramci stehovani auto proclit zadarmo? To bych ale ostatnim jak priklad moc nedaval.
« Poslední změna: Prosinec 27, 2014, 10:48:14 am od michalpp » Zaznamenáno
mishalenka



Karma: 0
Příspěvků: 26


« Odpověď #2 : Leden 04, 2015, 05:04:47 pm »

Clo nazyvam clem. Ale samozrejme jestli mas lepsi teorii jak to spravne udelat, sem s ni;-)
Byl to prispevek pro lidi, kterych se to tyka a kteri podobne dotazy tady vznaseji...
Zaznamenáno
mishalenka



Karma: 0
Příspěvků: 26


« Odpověď #3 : Leden 04, 2015, 05:06:14 pm »

Zadne okno pro procleni zadarmo nebylo. Ale mozna to vis lepe nez celnici, kdo vi;-)
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Leden 06, 2015, 07:36:13 am »

Ach jo.

No tak to je hezke, ze myslis na ostatni a prispivas. Bohuzel je Tvuj prispevek vcetne dvou nasledujicich komentaru naprosto zcestny. Dovoz auta se tady na foru  opakovane probiral a to ve znacne erudikovanejsi forme, napriklad http://www.switzerland.cz/forum/index.php?topic=5608.msg13763#msg13763 nebo http://www.switzerland.cz/forum/index.php?topic=16188.0 Od te doby sice ubehlo par patku a k Umweltabgabe pribyla CO2 Steuer, ale principielne to drive diskutovane porad plati.

Celni sprava celou problematiku taky docela hezky dokumentuje, takze neni treba znat prislusne narizeni lepe nezli celnici, staci umet cist. Zacit muzes http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat/04392/04393/04394/index.html?lang=de V odstavci Freihandelsabkommen/Zollpräferenz se doctes, ze na auto - jako cokkoliv jineho - dovezene z EU se clo opravdu, ale opravdu neplati, potrebujes pouze certifikat puvodu. Dale doporucuji Tve pozornosti http://www.ezv.admin.ch/zollinfo_privat/04392/04393/04394/index.html?lang=de&download=NHzLpZeg7t,lnp6I0NTU042l2Z6ln1acy4Zn4Z2qZpnO2Yuq2Z6gpJCDeYN9fmym162epYbg2c_JjKbNoKSn6A-- kde v odstavci 4.3. pisou, ze osobni - Tobe patrici - veci se v ramci stehovani dovazeji 'zadarmo',  bez cla (ktere neplatis tak jako tak) ale hlavne bez DPH a tech ostatnich poplatku. A v odstavci 3.1 pisi jeste jednou, ze na dovozy z EU se clo nevztahuje, a v dalsich odstavcich 3.x , jak se jmenuji ty poplatky, ktere jsi pravdepodobne  platila.

Nerikam, ze jsi auto nedovezla, to asi ano, ale moc jsi tu proceduru nepochopila, sorry. Navic pokud by se opravdu jednalo o auto, ktere by Ti patrilo dele nezli 6 mesicu pred stehovanim a Ty by jsi zvrzala si auto privezt jako Umzugsgut, byla by to docela skoda. Ten dovoz v ramci stehovani - ktery se tu foru taky urcite 1000x resil - je totiz nejenom uplne zadarmo, ale i organizacne o dost jednodusi.
« Poslední změna: Leden 06, 2015, 07:56:10 am od michalpp » Zaznamenáno
mishalenka



Karma: 0
Příspěvků: 26


« Odpověď #5 : Leden 06, 2015, 10:25:20 am »

Ok, uz jsem tady cetla par prispevku kde se prezentujes jako ten kdo vsecno vi a vsechno zna nejlepe a vsechny za nejaky nazor kritizuje. Tenhle prispevek byl urcet pro ty co se ocitli v podobne situaci jako ja. Auto jsem nevlastnila 6 mesicu pred nastehovanim, a vzheldem k tomu ze bylo rok stare jsem si ho chtela nechat. Pak jsem cekala na uznani VS diplomu a pak zkousela najit misto tady, proste diky okolnostem jak sly za sebou nebyla jina moznost nez auto proclit. Nehledala jsem na foru chytracke reci ale zeptala se na celnici kde jsme provedli s manzelem to co nam bylo receno. Tot vse. Chapu ze asi nemas co jineho na praci nez komentovat srazet prispevky jinych ktere se te vlastne vubec netykaji, ale nevadi, chytraku jako ty bude vzdycky kopa, hlavne tady

Viel Spass
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #6 : Leden 06, 2015, 10:00:45 pm »

Nemusis se hned tak rozcilovat.

Byvalo by stacilo napsat, ze jsi auto puvodne koupila mene nezli 6 mesicu pred stehovanim a zaroven si ho chtela nechat. Bez tehle informace jsou Tve prvni prispevky pouze  ponekud komplikovanym navodem, jak z auta zaplatit 2x DPH.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |