Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3] 4   Dolů
 
Autor Téma: Německé zdravotnictví - zkušenosti  (Přečteno 288682 krát)
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #30 : Březen 20, 2015, 09:52:06 am »

jahoda - vsak ja nehovorim ze si si to vymyslela, ja len vravim ze je to dost divne ... vies, ze ja nikdy negeneralizujem co sa moze alebo nemoze stat v D alebo na SK, nie som ten, co dava jednoduche odpovede na vsetko ;-)

kazdopadne treba sa vzdy domahat svojich prav a ked to nejde na nizsej urovni, treba ist vyssie. ked pojdes za vedenim nemocnice, urcite si to vsimnu
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #31 : Březen 20, 2015, 10:00:20 am »

Rudo, však jasné, ale ako vidíš, čosi tam zlyhalo ...

Inak, to z tej nemocnice, to bol len jeden zo mojich početných zážitkov, napr. v inej nemocnici, sa mi stalo, že som mala také dosť nepraktické čižmy (odviezli ma sanitkou priamo od praktického lekára, takže som na to nebola pripravená) a ako som mala v ruke infúziu a šla som na vyšetrenie, musela som si tie čižmy obuť (už som ležala v nemocničnej posteli a mala som ich vyzuté) a sestrička mi nielenže nepomohla, ale začala sa mi vysmievať, že aká som trápna  Co???
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #32 : Březen 20, 2015, 10:31:33 am »

 jakozto Privat-pacient jiz temer 15 let: za celou dobu pouze v porodnici prednosnti vysetreni za ucasti prednosty kliniky a soukromy pokoj; jinak vsude bezne cekaci doby, v nemocnici na pohotovosti s detmi i pet hodin.
Pausalizovat se samozrejme nic neda, zde by to chtelo asi rozebrat podle kategorii, jak kvalifikovany je odbornik, jake je vybaveni ordinaci, jake cekaci doby, jak prijemny a vstricny personal nebo naopak a pak jak kvalitni pece at uz ambulatni nebo hospitalizace a zde zase rozdeleni na to, zdali je personal znaly problematiky, ruzna vysetreni, samotne konzultace a vysvetleni lekaru, atd.
Kazdopadne je fakt, ze v Nemecku umira velky pocet pacientu v nemocnicich na zanety, infekce , atd, jak zde nekdo uz zminil.
Na druhou stranu jsem se nesetkala s fenomenem, ze by na WC chybel papir, mydlo a ubrousky na utirani rukou - moje zkusenosti ze zdravornictvi v Cechach i na Slovensku.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #33 : Březen 20, 2015, 12:23:41 pm »

Ja teda po doktorech moc nechodim a znamena to pro me pokazde hlavne stres, protoze do posledni minuty poradne nevim, komu padnu do rukou. V CR mne to prislo tak, ze ma clovek doktora nekde v obvodu, u ktereho se jednou nahlasi a zustane, "dokud nas Buh nerozdeli..." Jen tak uznat, ze mne muj doktor prijde arogantni a nekompetetni a ze si najdu nejakeho jineho znamena se ponizovat a lezt si vyzadat kartu a jeste sestre vysvetlovat, proc chci odejit. Na Erazmu v Praze - jakozto sice nemecky student ale s trvaly bydlistem v CR i ceskym pojistenim - jsem se jednoho rana probrala s krvavym okem, ktere bylo zhruba 2x vetsi nez to druhe. Takze jsem zavolala na nejblizsi ocni, jestli muzu prijit. Sestra uz na telefonu chtela vedet adresu. Tak jsem ji samozrejme rekla tu prazskou. V ordinaci po mne chtela obcanku a kdyz videla, ze nemam trvale bydliste v Praze, konstatovala, ze tam nemam co delat, ze si mam jit k doktorovi v okrese mista bydliste. Protoze jsem vypadala jako kyklop, nalehala jsem na ni, ze je to nutne osetreni a hotovo...
Tady je to moje vec, muzu si jit ke kazdemu doktorovi, ktery bere Kassenpatienten. Nikdo me nesikanuje, ze bydlim moc daleko. Ale samozrejme je pak problem, kam vubec jit. U meho  soucasneho praktickeho doktora v ordinaci je vzdycky nejaky zaskok. Hodne casto cerstvi absolventi, kteri si na nic netroufaji. Driv me vysetrovala pritelova mati (ktera uz je v duchodu, takze kvuli neschopence k ni nemuzu) a mj. pri prvnim vysetreni zjistila, ze mam nejake selesteni na srdci. Nakonec se sice zadna choroba neprokazala, ale taky jsem mohla mit nejakou vaznou vadu... U toho soucasneho doktora probiha vysetreni tak, ze vysvetlim potize - kdyz je to bricho, je to jasne - gastroenteritis - nekdy dokonce akutni. Neni potreba nic poslouchat. Co na to, ze 3x rikam, ze jsem se stejnymi priznaky mela pred dvema tydny v CR zlucnikovy zachvat... Kdyz jsou to nosni dutiny a usi, tak se doktor podiva do krku, do nosu, do usi. Co o tom, ze casto se k tomu poji kasel, prudusky, plice. Dychani mne nikdo neposlouchal. (Mozna nejake odborne lekarske badani zjistilo, ze je to jen ztrata casu.) Kazdopadne se pak clovek nemuze divit, ze se na neco prijde, az uz je pozde.



U vsech jinych doktoru jsem, musim rict, dala na rady z tohoto fora, protoze moji kamaradi a znami taky moc po doktorech nechodi a nevi... S gynekolozkou, kterou tu doporucoval pradoxne kleena, jsem moc spokojena. Se zubarskou, ne. Byla sice neuveritelne mila, ale bohuzel si ze me jeste za bidnych studentskych let chtela udelat dojnou kravu. Do te doby jsem mela v cele puse dve plomby a nejednou uz jsem potrebovala i korunky... Na dalsi experimenty jsem nemela odvahu a zatim chodim na prohlidku ke sve stare v CR. I kdyz musim vse zaplatit, v zaveru to vychazi porad levneji, nez kdyz mi nekdo umele prokuje kazy.
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #34 : Březen 20, 2015, 10:01:48 pm »

No, ja nasledujucu skusenost nastastie nemam, ale zo sprav mozem zdelit toto:

V Nemecku zomiera okolo 50.000 ludi rocne v nemocniciach nie na chorobu s ktoru tam prisli, ale kvoli otrave krvi ktoru tam dostanu bud pri / po operaciach alebo po zapale pluc.

Statisticky videne to je male percento, absolutne videne to je viac ako ma napr. Dachau obyvatelov. Vec nahladu. A stastia ...


po prečtení tohoto příspěvku: Ty jsi optimista, kluku.  :-) :-)
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #35 : Březen 20, 2015, 11:15:12 pm »

Lenke - vsak ak mas nejake ine cisla - sem s nimi ;-)

inak nieco som o tom uz pisal vyssie ze ako by sa ASI tie cisla interpretovat
este ma napadlo - ak do nemocnice pride chory na chorobu X, ale niekde na chodbe sa od INEHO pacienta nakazi CHOROBOU Y na ktoru umrie tak tiez spada do tejto statistiky "umrel na inu chorobu ako na ktoru bol lieceny"

otazka je - su vinni lekari za to, ze sa pacient nakazil od ineho pacienta niekde na chodbe inou chorobou?
maju lekari prakticku moznost, kazdeho pacienta osetrovat v 100%ne sterilnom prostredi?
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #36 : Březen 21, 2015, 12:59:51 pm »

rudo, tak daj vedieť, čo si sa dozvedel Mrknutí

Ja dám len jednu príhodu za všetky z už spomínanej nemocnice.

Vo štvrtok večer som odpadla a odviezli ma do nemocnice.
Ešte vo štvrtok večer a potom nasledujúci piatok mi urobili nejaké vyšetrenia, aby vylúčili, že im tam "umriem na stole" (povedané ľudským jazykom, že to nie je nič smrtelne vážne) a povedali mi, že cez víkend si ma tam nechajú, ale od pondelka mi majú začať všetky možné vyšetrenia.

Prišiel pondelok a ... nič.
Pýtam sa personálu, "nejaké vyšetrenie pre mňa?" a odpoveď: "nieee, nič".
Keď som sa opakovane to isté pýtala už aj v utorok a v stredu, dali mi na vedomie, že som "otravná".

V stredu poobede bola vizita, prišiel dokonca Oberarzt, pôsobil veľmi stresovane, ale aj tak som nabrala odvahu a pýtam sa, "čo teda s tými mojimi vyšetreniami"?
On nevedel, ale potom sa popýtal a zistil, že ma ZABUDLI zapísať na vyšetrenia, takže som v milej nemocnici trávila 3 dni navyše! (To znamená, aj 3 x 10 eur navyše, okrem iného).

(No, otázka ostáva, AKO DLHO by tá situácia trvala, keby som nenašla odvahu sa vtedy toho lekára opýtať! - KOLKO dní by by ešte muselo prejsť, kým by "milému" personálu došlo, že som v nemocnici takpovediac len "na parádu"!

Ten lekár sa potom  slušne ospravedlnil .
Ale, preboha, to preda nebola JEHO úloha zisťovať, či som zapísaná na vyšetrenie a ospravedlniť sa mi mal hlavne personál, ktorý namiesto toho, aby si preveril, ako je to s tými vyšetreniami, keď som sa opakovane pýtala, tak ma ešte (nepriamo!) niekam poslal!

Takisto bola aj "milá" situácia pri prepúšťaní, keď mi bolo povedané, že prepúšťacie papiere nedostanem pred druhou a ... dostala som ich už na obed a potom, keď som sa chcela slušne rozlúčiť s pár pacientami, čo som sa s nimi trochu skamarátila (boli akurát na obede v Aufenthaltraume), tak ma už zasa iná sestra doslova vyhadzuje, že dostala som prepúšťák, tak ČO tam preboha ešte robím? Co???

to je strašný, co poisujete, je to vůbc možný, v německu??? to bych si myslel že třeba píšete o rumunsku.
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #37 : Březen 21, 2015, 01:04:24 pm »

jakozto Privat-pacient jiz temer 15 let: za celou dobu pouze v porodnici prednosnti vysetreni za ucasti prednosty kliniky a soukromy pokoj; jinak vsude bezne cekaci doby, v nemocnici na pohotovosti s detmi i pet hodin.
Pausalizovat se samozrejme nic neda, zde by to chtelo asi rozebrat podle kategorii, jak kvalifikovany je odbornik, jake je vybaveni ordinaci, jake cekaci doby, jak prijemny a vstricny personal nebo naopak a pak jak kvalitni pece at uz ambulatni nebo hospitalizace a zde zase rozdeleni na to, zdali je personal znaly problematiky, ruzna vysetreni, samotne konzultace a vysvetleni lekaru, atd.
Kazdopadne je fakt, ze v Nemecku umira velky pocet pacientu v nemocnicich na zanety, infekce , atd, jak zde nekdo uz zminil.
Na druhou stranu jsem se nesetkala s fenomenem, ze by na WC chybel papir, mydlo a ubrousky na utirani rukou - moje zkusenosti ze zdravornictvi v Cechach i na Slovensku.
tak jak to čtu, tak docházím k názoru, že na to kolik platíme v čr na zdravotním poj se mámě tedy ještě dobře. 5 hodin čekat na pohotovosti, no to je strašné. ano přesně jak píšete, v čr jsou skutešně nedostatky tohoto materiálního charakteru, třeba televize ted zjistila, že se v nemocnicích nemeje ani jednou za týden záchod, dělali test a prošla jen jedna nemocnice. pak to jídlo taky humus. ale co se týká doktorů tak si myslím že máme dobrou uroven. tedy aspon jsme měli zatím dobrou zkušenost, to je to.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #38 : Březen 21, 2015, 02:42:28 pm »

Ty nedostatky jsou i v Nemecku... v domovech duchodcu napr. Uplne v pohode. Sama jsem to vydela pri jedne navsteve a nikomu to neprislo zvlastni. Sestry bez nadstandardniho vzdelani a osetrovatele nejsou dobre placeni. Na druhou stranu se clovek muze ptat, kolik by meli dostavat, aby byli motivovani delat tu praci jinak. Zrovna tak uklizecky. Ja jsem si jednou poslala stiznost dokonce rektorovi univerzity - (v dobe, kdy se univerzita diky skolnemu mohla chovat a chovala jako soukroma firma, takze jsem ocekavala zachazeni jako se soukromym zakaznikem), protoze jit na uni na zachod pro me bylo pokazde vrcholem zapreni vseho lidskeho ve mne. Nicmene odezva zadna. Ty same dve uklizecky, co se vzdycky podepisuji na ten kontrolni papir, tam jsou furt a kvalita je porad stejna... Mj. duvodem zrejme neni pracovni vytizeni, kdy muze uklizecka sedet nekde bokem a vesele telefonovat.
Podle me je to otazka nejake socialni inteligenci. Pri te vsi honbe za penezi nektere lidi proste uz ani nenapadne myslet na to, jake by to bylo, kdyby s nimi nekdo zachazel zrovna tak.
A zdravotni pece je pro nas ekonomicka oblast, ne nejaka altruisticka vasen. Driv, uz asi dost davno, studovali lidi medicinu, protoze chteli lidem pomahat. Dneska protoze chteji dobre vydelavat. A kdyz uz do toho jdou s nejakym socialnim zapalenim, pak jim na prednaskach vykladaji, ze dobry zubar pacientovi v zubarskem kresle pri zakroku sem tam zavadi nastrojem o zdravy zub, aby se mohl lip tvorit kaz, a zadela si tak na novou praci...
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #39 : Březen 21, 2015, 08:17:54 pm »

Ty nedostatky jsou i v Nemecku... v domovech duchodcu napr. Uplne v pohode. Sama jsem to vydela pri jedne navsteve a nikomu to neprislo zvlastni. Sestry bez nadstandardniho vzdelani a osetrovatele nejsou dobre placeni. Na druhou stranu se clovek muze ptat, kolik by meli dostavat, aby byli motivovani delat tu praci jinak. Zrovna tak uklizecky. Ja jsem si jednou poslala stiznost dokonce rektorovi univerzity - (v dobe, kdy se univerzita diky skolnemu mohla chovat a chovala jako soukroma firma, takze jsem ocekavala zachazeni jako se soukromym zakaznikem), protoze jit na uni na zachod pro me bylo pokazde vrcholem zapreni vseho lidskeho ve mne. Nicmene odezva zadna. Ty same dve uklizecky, co se vzdycky podepisuji na ten kontrolni papir, tam jsou furt a kvalita je porad stejna... Mj. duvodem zrejme neni pracovni vytizeni, kdy muze uklizecka sedet nekde bokem a vesele telefonovat.
Podle me je to otazka nejake socialni inteligenci. Pri te vsi honbe za penezi nektere lidi proste uz ani nenapadne myslet na to, jake by to bylo, kdyby s nimi nekdo zachazel zrovna tak.
A zdravotni pece je pro nas ekonomicka oblast, ne nejaka altruisticka vasen. Driv, uz asi dost davno, studovali lidi medicinu, protoze chteli lidem pomahat. Dneska protoze chteji dobre vydelavat. A kdyz uz do toho jdou s nejakym socialnim zapalenim, pak jim na prednaskach vykladaji, ze dobry zubar pacientovi v zubarskem kresle pri zakroku sem tam zavadi nastrojem o zdravy zub, aby se mohl lip tvorit kaz, a zadela si tak na novou praci...

to je skutešně neuvěřitelné co píšete. to by mě nenapadlo. němci a nemají čisto??? no to snad. co jsem se ptal v čr přímo ošetřovatele v léčebně kde fakt dělají všechno, strašně náročná práce, tak bere po 15 letech 13 000 čistého. to mi přijde málo. byl jsem tam týden na praxi a říkal jsem si že by měli brát alespon 30 000 čistého, opravdu to je náročné. mám představu že ošetřovatel v německu v léčebně snad nebere 500 euro ne, ale tak aspon 1000 ne, nebo se pletu?
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #40 : Březen 21, 2015, 09:55:10 pm »

Kolem 1000 euro berou Polky, co osetruji stare lidi doma a casto nacerno. To je taky takovy "periferni problem" nemeckeho socialniho systemu.
V systemu osetrovatel bere asi neco malo vic, ale i tak zadna slava. Standard se neda prepocitavat!!! Rict si, ze v Cesku vydelava clovek tolik a tolik, takze v Nemecku by mel mit 1000, proste nejde. 1000 Euro se v Nemecku povazuje za hranici chudoby. Takze clovek, ktery chodi dennodenne do prace, si vydela tak nejak "na preziti malo, na umreni moc". Samozrejme to neplati vsude! Casto jsou to pripady preskoleni za par tydnu, to se pak pochopitelne neda mluvit o kvalifikovane pracovni sile. Ja mam mezi svymi kamarady 2 osetrovatele, kteri se neustale vzdelavaji a kterym se vede asi v ramci moznosti dobre.
Ale i tak je socialni oblast obecne horor, protoze nejsou penize. A nejsou uplne ze stejnych duvodu jako v CR, akorat se tem problemum taky nedavaji zenska jmena Mrknutí
Zaznamenáno
Lenke



Karma: -19
Příspěvků: 909


« Odpověď #41 : Březen 21, 2015, 10:11:34 pm »

Lenke - vsak ak mas nejake ine cisla - sem s nimi ;-)

Myslel jsem to tak, že všude jsou sice problémy a těžkosti, ale napsat jsem natvrdo, kolik v nemocnicích umře lidí na to a to mi od něj přišlo příliš pesimistické.

Je pravda, že já mám ohledně pesimismu co říkat ;-), ale přesto ...

inak nieco som o tom uz pisal vyssie ze ako by sa ASI tie cisla interpretovat
este ma napadlo - ak do nemocnice pride chory na chorobu X, ale niekde na chodbe sa od INEHO pacienta nakazi CHOROBOU Y na ktoru umrie tak tiez spada do tejto statistiky "umrel na inu chorobu ako na ktoru bol lieceny"

Právě proto se lékařům vyhýbám jak čert kříži. Především čekárnám. :-)

Lepší je týdně dvě mrkve než jednou za půl roku dvě hodiny v čekárně ...
Ale nesmí se to prokládat pivem, buřty a jinými podobnými látkami. :-)
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #42 : Březen 21, 2015, 11:04:08 pm »

tak moja manzelka tiez robieva pravidelne sluzby ako lekarka tu v D na pohotovosti, ale kebyze necha pacienta cakat 5 hodin a jemu by sa nieco za ten cas stalo, tak to moze byt na basu, to si nemoze dovolit

ako hovori jej sef, ked ma uz len nejaky maly naznak nejakeho zanedbania povinnosti "der Staatsanwalt ermittelt schon" - cize "statny zastupca" alebo ako sa tomu vravi po slovensky "uz vysetruje" ;-)

Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #43 : Březen 21, 2015, 11:20:57 pm »

Sestry bez nadstandardniho vzdelani a osetrovatele nejsou dobre placeni. Na druhou stranu se clovek muze ptat, kolik by meli dostavat, aby byli motivovani delat tu praci jinak. Zrovna tak uklizecky. Ja jsem si jednou poslala stiznost dokonce rektorovi univerzity - (v dobe, kdy se univerzita diky skolnemu mohla chovat a chovala jako soukroma firma, takze jsem ocekavala zachazeni jako se soukromym zakaznikem), protoze jit na uni na zachod pro me bylo pokazde vrcholem zapreni vseho lidskeho ve mne. Nicmene odezva zadna. Ty same dve uklizecky, co se vzdycky podepisuji na ten kontrolni papir, tam jsou furt a kvalita je porad stejna... Mj. duvodem zrejme neni pracovni vytizeni, kdy muze uklizecka sedet nekde bokem a vesele telefonovat.

vidis, takze je problem, ako ludi - aj v jednoduchych profesiach MOTIVOVAT, aby si zaplatenu robotu urobili.

a to sa aj tu na fore poniektori dozaduju zvysenia minimalnej mzdy, dalej toho aby KAZDY zamestnanec v statnych zariadeniach (cize aj upratovacka niekde na Univerzite alebo na radnici) mal zmluvu na dobu neodmedzenu (unbefristet) a nebolo ho mozne len tak lahko prepustit atd. atd.

tak ako teraz - dame kazdemu zmluvu a zarucene peniaze, ci bude robit alebo nebude?
a ked nebude robit, aj tak ho nebude mozne prepustit? takze on sa bude mat fajn, aj ked svoju pracu nebude robit poriadne? zaujimave ...
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #44 : Březen 21, 2015, 11:29:48 pm »

...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |