Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Freiberuflicher Mitarbeiter + Studentin  (Přečteno 219462 krát)
AdelaJa



Karma: 1
Příspěvků: 12


« : Březen 30, 2015, 10:27:02 pm »

Ahojte,

ja som studentka v Mnichove a moj manzel uci nemcinu ale len ako freiberuflicher Mitarbeiter to znamena, ze kazdy mesiac dostane zmluvu, ktoru podpise a nakoniec mesiaca odovzda Honorarabrechnung a to mu vyplatia. Positenie a Steuer si plati sam.

Ja zatial prijem nemam, ale hladam Aushilfe.

Problem resp. otazka je, ze co robit, ak potrebujeme surne byt. Viete niekto o niecom?
Kolko rokov mui mat clovek odpracovanych, aby ho mohol stat aspon trosku podporit, nechceme zneuzivat system, ale potrebujeme sa nejako postavit na vlastne - to znamena mat byt, co je s tymito zmluvami dost problem.

Za kazdu radu budem velmi vdacna.

Dakujem

A.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #1 : Březen 30, 2015, 10:40:01 pm »

Ty myslíš možno sociálny byt, alebo Wohngeld (príspevok k bývaniu)

K dostaniu sociálneho bytu musíte dosahovať ako domácnosť istý minimálny príjem, v druhom príspevku som ti dala nejaké odkazy, ale aj sama si môžeš hodiť do googla "Sozialwohnung" a uvidíš, čo ti vypluje.

Myslím ale, že aj napriek nízkemu príjmu majú prednosť rodiny s malými deťmi, takže či z toho niečo bude, aj keby ste mali teoreticky nárok, povedať neviem.

Čo sa týka príspevku na bývanie, tam podmienky vôbec nepoznám.
Tu ti pomôže vygoogliť si pojem "Wohngeld".

p.s. pokiaľ vám nestačí penaženka na celý byt, skúste WG, aj konkrétne na tomto serveri máte odkazy zamerané právo na to.
WG znamená, že v byte máš prenajatú len jednu izbu a ostatné (kuchyňu, WC, kúpelňu, atď) zdielaš s ostatnými obyvateľmi bytu.

Neviem, v akom meste chceš žiť, ale v Mníchove je minimálna cena bytu kalt (to jest bez energii) povedzme 600 eur (ak nechceš žiť v úplnej diere), k tomu si pritátaj energie, kým za WG izbu platíš mesačne okolo 300 eur a to je už konečná suma, nemusíš platiť ani kauciu (vo výške 3 mesačných nájomných), ani ukazovať výplatné pásky.

K tomu, čím lacnejší byt, tým viac zájemcov, takže pokiaľ ty ešte nezarábaš, budete v silnej nevýhode proti párom, kde zarábajú obaja naplno (na plný úväzok).
« Poslední změna: Březen 30, 2015, 10:57:36 pm od jesieenka » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #2 : Březen 30, 2015, 10:43:50 pm »

Tu si môžeš počítať o možnostiach sociálneho bytu, okrem iného ako podmienku uvádzajú "Dringlichkeit", teda "naliehavosť", čo pod tým úrady presne predstavujú, ti povedať neviem.
Okrem iného sa uvádza istý strop, výška príjmu

http://www.muenchen.de/rathaus/Stadtverwaltung/Sozialreferat/Wohnungsamt/Sozialwohnung.html

http://www.verwaltungsservice.bayern.de/dokumente/leistung/973534974443?plz=80939&behoerde=88887100385&gemeinde=7875884668248
« Poslední změna: Březen 30, 2015, 10:52:23 pm od jesieenka » Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #3 : Březen 31, 2015, 06:14:04 am »

Adela, ešte po mojej odpovedi tu na fore si mi napísala súkromnú správu typu, "som zúfalá, neviem, čo mám robiť", tak som si opät dala námahu s podrobnou odpovedou a nedočkala som sa od teba ani toho najobyčajnejšiiho "ďakujem".
Pritom prihlásená a aktívna si bola aspoň ešte hodinu po poslaní mojej odpovede na tvoju súkromnú správu.

Považujem to nielen za nevychované, ale aj úbohé, že niekto si dá námahu zisťovať na internete veci, ktoré, človek by povedal, mal tvoj nemčinu učiaci muž už dávno sám vedieť, a potom vám nestojí ani za jednoduché a obyčajné "ďakujem"!
« Poslední změna: Březen 31, 2015, 06:15:47 am od jesieenka » Zaznamenáno
AdelaJa



Karma: 1
Příspěvků: 12


« Odpověď #4 : Březen 31, 2015, 06:37:04 am »

Tak to je gol. Dakujem pekne za urazku a ponizenie pred vsetkymi... Len tolko. Na spravy som odpovedala rano po priglaseni, cize teraz a myslim, ze som sa aj dostatocne podakovala... Alebo aka forma vdaky je vyzadovana? Dakujem aj za mojho muza, ze uz mal vediet a nevie, mal by dat asi vypoved, pravda... A ako tak teraz pozeram, tak v tej mojej zufalej sprave som sa tiez podakovala, ale to je uz jedno....
Idem cakat, ci mi byvanie nepadne z neba, a radsej sa uz skusenejsich nic nepytam...  Dakujem za vsetko, co som sa tu za ten kratky cas dozvedela, aj v ostatnych diskusiach, postacuje mi to.... Pekny den vsetkym. A.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #5 : Březen 31, 2015, 07:39:49 am »

Ja som ta videla vcera prihlasenu aspon hodinu po tom, ako som ti odpisala v sukromnej sprave ...

Takze clovek rozmysla, ci si to podakovanie nenapisala, az ked si videla moju rozhorcenu reakciu tu.

(Ale pre istotu, v pripade, ze to nebolo tak, ako som pisala a ty si sa chystala slusne podakovat, len si to neurobila vcera vecer, ale dnes rano NEZAVISLE na mojej reakcii, sa ti uprimne ospravedlnujem za moju rozhorcenu reakciu! Stalo sa mi predtym totiz nie raz, ze ludia mi vypisovali, ja som este aj znamych otravovala, aby som im mohla poradit a ked dostali radu, ziadna reakcia od nich, ani za odpoved a obycajne podakovanie som im nestala!'

Kazdopadne, rady si dostala a az mi rozum zastava, ak tvoj muz uci nemcinu a mal by teda vediet po nemecky, ze sa nechate takto odrbavat ... pretoze, ta ista suma, co od vas pyta niekto len za izbu, je najomne v Mnichve za mensi byt a clovek sa az divi, ze ste boli tak neznali obaja a platili ste uzernicku sumu niekomu. Ale do toho nekecam. Nie kazdy je hned svetaznaly.

A ak si aj bez zmluvy a teda nemas nikde povinnost tu uzernicku sumu platit, tak tomu vydriduchovi, co si od vas toto dovoli pytat, by som uplne prestala platit ... a urychlene hladajte WG, ako som pisala, aj tu na fore na to najdete stranok dost, to si admin dal naozaj zalezat!

p.s. v dalsej sukr. sprave som ti dala este ine typy, ako si poradit v tejto situacii
« Poslední změna: Březen 31, 2015, 08:03:39 am od jesieenka » Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #6 : Březen 31, 2015, 08:53:48 am »

Tak to je gol. Dakujem pekne za urazku a ponizenie pred vsetkymi... Len tolko. Na spravy som odpovedala rano po priglaseni, cize teraz a myslim, ze som sa aj dostatocne podakovala... Alebo aka forma vdaky je vyzadovana? Dakujem aj za mojho muza, ze uz mal vediet a nevie, mal by dat asi vypoved, pravda... A ako tak teraz pozeram, tak v tej mojej zufalej sprave som sa tiez podakovala, ale to je uz jedno....
Idem cakat, ci mi byvanie nepadne z neba, a radsej sa uz skusenejsich nic nepytam...  Dakujem za vsetko, co som sa tu za ten kratky cas dozvedela, aj v ostatnych diskusiach, postacuje mi to.... Pekny den vsetkym. A.

Nesmis to tak brat...
Kdyz si prectes vsechny jeji prispevky tak zjistis ze je trochu pacient.

Jinak v jeji prvni odpovedi ti to napsala celkem hezky, byt tady je hodne o stesti.
Narok na nejakej pridavek by bylo nejlepsi resit primo na uradech protoze tady ti vsichni poradi ale nikdo to nikdy nedelal...


Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #7 : Březen 31, 2015, 09:28:38 am »

Ja by som povedala, ze "pacient" je ten, kto vyuziva KAZDEJ prilezitosti aby si do niekoho kopol ako to robis ty a ta tvoja skrachovana neuspesna psychologicka
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #8 : Březen 31, 2015, 09:39:20 am »

Ja by som povedala, ze "pacient" je ten, kto vyuziva KAZDEJ prilezitosti aby si do niekoho kopol ako to robis ty a ta tvoja skrachovana neuspesna psychologicka

Klidne si posluz  Polibek
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #9 : Březen 31, 2015, 09:50:03 am »

Adela, ešte po mojej odpovedi tu na fore si mi napísala súkromnú správu typu, "som zúfalá, neviem, čo mám robiť", tak som si opät dala námahu s podrobnou odpovedou a nedočkala som sa od teba ani toho najobyčajnejšiiho "ďakujem".
Pritom prihlásená a aktívna si bola aspoň ešte hodinu po poslaní mojej odpovede na tvoju súkromnú správu.

Považujem to nielen za nevychované, ale aj úbohé, že niekto si dá námahu zisťovať na internete veci, ktoré, človek by povedal, mal tvoj nemčinu učiaci muž už dávno sám vedieť, a potom vám nestojí ani za jednoduché a obyčajné "ďakujem"!

Jahodo, tohle, co jsi napsala Adele je vystavni ukazka mobbingu.
Uz jsme ti tu nekolikrat psali, ze kdyz je clovek prihlaseny, neznamena to, ze stale sedi u pocitace a ceka, az se mu v soukrome poste, kterou tak rada vyuzivas pro sve vulgarity a nadavky, objevi zprava.

Prihlaseny muze byt kazdy na pocitaci, zaroven na mobilu, na notebooku, na tabletu.. Ale neznamena to, ze ma stale otevrenou stranku mnichov.de a ceka, az mu od tebe prijde nejaka nejapnost.

Jsi nemocna a mela bys se svoji nutkavosti neustale nekoho napadat, neustale nekomu podsouvat jakesi jednani, neustale nekomu narizovat, co ma a nema delat a jak se ma chovat, neco delat.

A musim k tomu napsat, za jsi i hloupa, pokud si takovehle zcela zakladni veci, ktere jsem popsala vyse, nepamatujes a pak z toho vyvozujes zavery, ktere jsou zcela mimo realitu.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #10 : Březen 31, 2015, 09:59:23 am »

mobing a sikanu tu predvadzas ty so spezializedom a prip. rudom, ak sa prida ... tak laskavo sklapni a daj mi uz KONECNE POKOJ!

O tvoje trapne a neskutocne ubohe pripomienky NESTOJIM!
Vychovavaj si vlastne deti, ja nie som tvoja dcera, aby si mi diktovala, co mam robit! (Keby som tvoja dcera bola, asi si to hodim!) Co???
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #11 : Březen 31, 2015, 10:00:43 am »

Ja som tej babe viacnasobne poradila, vase rady jej akosi NIKDE nevidim, tak aspon majte obaja tolko slusnosti a drzte klapacky! Šok
Zaznamenáno
SpeCZialized



Karma: -27
Příspěvků: 328



« Odpověď #12 : Březen 31, 2015, 10:04:33 am »

Ja som tej babe viacnasobne poradila, vase rady jej akosi NIKDE nevidim, tak aspon majte obaja tolko slusnosti a drzte klapacky! Šok

:-)

Vzdyt ani nemukam
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #13 : Březen 31, 2015, 10:08:14 am »

mobing a sikanu tu predvadzas ty so spezializedom a prip. rudom, ak sa prida ... tak laskavo sklapni a daj mi uz KONECNE POKOJ!

O tvoje trapne a neskutocne ubohe pripomienky NESTOJIM!
Vychovavaj si vlastne deti, ja nie som tvoja dcera, aby si mi diktovala, co mam robit! (Keby som tvoja dcera bola, asi si to hodim!) Co???

Jahodo, uz jsem ti nekolikrat psala, ze bychom ti byli vsichni vdecni, kdybys nas tu prestala zasobovat svymi nadavkami, oplzlostmi a nevybiravym slovnikem, kterym stale nekoho bezduvodne napadas.
Diky.
(Ma dcera bys byt nemohla, i kdyby sis to sebevic prala)
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #14 : Březen 31, 2015, 10:11:03 am »

Ja som tej babe viacnasobne poradila, vase rady jej akosi NIKDE nevidim, tak aspon majte obaja tolko slusnosti a drzte klapacky! Šok

Jahodo, i pro toto tve vyjadreni plati muj predchozi prispevek:
prestan zde vsem nadavat a svuj omezeny slovnik nedavej nikomu na odiv, neni ani hezky, ani vtipny.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |