Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vycestovani do Svycarska  (Přečteno 25510 krát)
Janicka
Host
« : Březen 28, 2008, 07:22:05 pm »

Ahoj vsichni,
Potrebovala bych poradit, jak vycestovat do Svycarska. Ziju uz 8 let v nemecku a ted jsem dostala pracovni nabidku u Solothurn a nevim jak na vsechny ty povoleni, co s tim souvisej.
... Pracovni povoleni, povoleni tam zit.... dostanu to vse automaticky, jakmile podepisu pracovni smlouvu (samozzejmne s malimi obchuzkami) a nebo to za mne zaridi zamestnavatel?
Byla by skoda kdyby to vse skoncilo jen kvuli tem povolenim.
Vyzna se v tom nekdo???  prosim. Budu vdecna za kazdou odpoved.
Zaznamenáno
Kacenka



Karma: 1
Příspěvků: 1


« Odpověď #1 : Duben 04, 2008, 09:12:18 am »

Ahoj Janicko
Podle noveho zakona ma kazdy obcan z EU pokud ma platnou pracovni smlouvu narok na obdrzeni pracovniho a pobytoveho povoleni (je to jeden dokument). U nas ve firme zarizujme to povoleni my z personalniho oddeleni. Je to cista formalita, i kdyz pro tebe spojena s nekolika navstevama na uradech. Ja sama prauju v kantonu Zug a ty formality se ridi podle jednotlivych kantonu. U nas je potrebna podepsana pracovni smlouva, potvrzeni ze ta dana osoba ma kde bydlet, potvrzeni o zdravotnim pojisteni, kopie pasu a 2 fotky. Asi to bude v Soloturnu trosku jinak fungovat, ale tvuj novy zamestnavatel se muze obratit na dany urad v kantonu Soloturn a ti mu urcite pomohou.
Doufam, ze jsem ti mohla pomoct. Pokud mas jeste nejakou otazku, tak se na me klidne obrat.
Cau Katuska
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |