Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: apostila  (Přečteno 66878 krát)
bosana



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Květen 27, 2015, 10:35:39 am »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je třeba k životu v Německu nechat udělat apostilu na rodné listy a oddací list, nebo stačí notářsky ověřený překlad.. Potřebuji to tam k vyřízení pobytu, do zaměstnání, dětem do školy a do školky, k registraci auta? Nebo je to jen třeba ke svatbě, kterou neplánuji, jelikož jsem vdaná, mám oddací list..
Děkuji za odpověď..
Zaznamenáno
ZuzanaH



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Květen 27, 2015, 02:30:21 pm »

Staci preklad, ale uradny. (S okruhlou peciatkou -vybrani prekladatelia)
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #2 : Květen 27, 2015, 02:44:39 pm »

Podle meho nazoru:

- vyrizeni pobytu - staci obycejny obcansky prukaz a pas - pri prihlasovani s nejvetsi pravdepodobnosti budes muset predlozit najemni smlouvu na byt, kde budete bydlet

- do zamestnani - pravdepodobne budou chtit maturitni vysvedceni nebo diplom - podle toho, kam nastupujes, nebo taky nic. V tom pripade budes muset nechat udelat preklady s overenim.

- do skoly - nahlasis deti do skoly, kterou si vyberete, tam jen udas adresu, kde bydlite, popripade nejaka vysvedceni z CR - ty budou muset byt asi prelozena do nemciny, aby ucitele vedeli, jake znamky mely deti z ruznych predmetu - jeslti to musi byt overeny preklad zalezi na rediteli skoly

- do skolky - pokud skolku sezenes, to same jako ve skole (s vyjimkou vysvedceni  Smích)

- prihlaseni auta - taky podle bydliste

Apostilu a uredne overene preklady vseho mozneho dopredu si usetri a zarid se teprve pozdeji, podle toho, jeslti to bude vubec nekdo vyzadovat.

Pristehovali jsme se do Nemecka jako rodina s detmi, nikdy jsem zadnou apostilu na nic nepotrebovala, ani deti.

Ale je to uz dost let, mozna se predpisy zmenily a zprisnily, i kdyz o tom dost pochybuju, myslim, ze dnes je to vsechno spis jeste jednodussi, protoze jsi obcanem EU.
« Poslední změna: Květen 27, 2015, 02:46:23 pm od Hair » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Květen 27, 2015, 02:59:53 pm »

ehm, den kedy grafomanka a energeticky upir hair bude vediet odpovedat na jednoduchu otazku jednou vetou, bude tato osobka slavit ako sviatok letneho slnovratu a tancovat okolo ohna ako vila, ktorej nemožno odolať
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #4 : Květen 27, 2015, 03:03:05 pm »

ehm, den kedy grafomanka a energeticky upir hair bude vediet odpovedat na jednoduchu otazku jednou vetou, bude tato osobka slavit ako sviatok letneho slnovratu a tancovat okolo ohna ako vila, ktorej nemožno odolať

Prosim autorku o smazani prispevku c.3, netyka se tematu.
Dekuji
« Poslední změna: Květen 27, 2015, 03:17:40 pm od Hair » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #5 : Květen 27, 2015, 03:54:25 pm »

ty špina hnusna môžeš prosit koľko len chceš ...
 Mrknutí
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #6 : Květen 27, 2015, 04:02:20 pm »

ty špina hnusna môžeš prosit koľko len chceš ...
 Mrknutí

Prosim autorku o smazani prispevku č.5. Netyka se tematu.
Dekuji.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #7 : Květen 27, 2015, 04:06:29 pm »

akoby hair písala vždy len príspevky v téme že ano? Co??? Co??? Co??? Co???
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #8 : Květen 27, 2015, 04:09:00 pm »

akoby hair písala vždy len príspevky v téme že ano? Co??? Co??? Co??? Co???

Prosim autorku o smazani prispevku c.7. Netyka se tematu.
Dekuji
« Poslední změna: Květen 27, 2015, 08:01:31 pm od Hair » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Květen 27, 2015, 05:00:38 pm »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, je třeba k životu v Německu nechat udělat apostilu na rodné listy a oddací list, nebo stačí notářsky ověřený překlad.. Potřebuji to tam k vyřízení pobytu, do zaměstnání, dětem do školy a do školky, k registraci auta? Nebo je to jen třeba ke svatbě, kterou neplánuji, jelikož jsem vdaná, mám oddací list..
Děkuji za odpověď..



Jsme tady se dvema detma 3,5 roku, dodnes jsme apostilu k nicemu nepotrebovali a ANI ! Zadny preklad a ANI úřední. ..
Jedine o cem vim ze ji budeme potřebovat,  az budeme detem delat české rodne listy...
Zaznamenáno
bosana



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #10 : Květen 29, 2015, 08:42:04 am »

Děkuji za rozumné odpovědi, asi teda dopředu na překlady kašlu, ono snad nebude kdyžtak problém to pak dořešit poštou z Německa. I když ta pošta je teda síla.. 19.5. mi manžel od Stuttgartu poslal dop. dopis, včera teprve došel podle sledování zásilek do Prahy a možná v pondělí dojde sem.. takže 13 dní. To snad ani z Afriky netrvá tak dlouho  Kroutím očima
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #11 : Květen 29, 2015, 10:50:53 am »

nepotrebuješ žiadne apostily ...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |