Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4   Dolů
 
Autor Téma: Životní úroveň v Mnichově  (Přečteno 316522 krát)
Sarina



Karma: 1
Příspěvků: 3


« Odpověď #15 : Duben 12, 2008, 02:58:48 am »

Souhlasim s Tomasem. je nesmysl lidi skatulkovat a predsudky o Nemcich, Bavoracih, ktere se v Cechach siri, si myslim jsou dost prehnane. Ja zila na nekolika kontinentech, /statech, vcetne Nemecka, kam se ted vracim,...a musim rict, ze pokud se nekdo na ulici leka a tvari nasupene, tak jsem zazila vice takovych pripadu v Cechach nez v Nemecku...

hezky vecer vsem. rada budu rozvijet tyto diskuze dale, ale radeji nedame treba nekde drink?..:-)

Ciao

Sarka
Zaznamenáno
michal78



Karma: 0
Příspěvků: 34


« Odpověď #16 : Duben 12, 2008, 08:40:38 pm »

priliji si olej do ohne, doufam, ze me neukamenuteje, ale ja si myslim je na nas, cechy, a obecne na cizince je zde pohlizeno podobne jako na vietnamce, ukrajince, polaky, cikany v Cechach. Kdykoli kdokoli z nas otevre usta, kazdy vi kdo ten dotycny je a neni, nikdo z nas dospelych se nikdy nenauci akzentfreies deutsch, v nejlepsim pripade 1a gramatisch.

[zavináč] tomas: tve pozitivni zkusenosti si vysvetluji "nemeckou pritelkyni" a tedy v jistem smyslu hloubejsi integraci jejim prostrednictvim do nem. spolecnosti

vyse uvedene je pouze a jedine muj naroz, ziskany po 11 letech v SRN.

hezky vecer vsem !

Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #17 : Květen 27, 2008, 02:20:07 pm »

Ahoj Michale,
neboj, nikdo te tu kamenovat nebude Úsměv
S prateli me nemecke pritelkyne si prekvapive moc nerozumim ale neni to tim ze by byli Nemci, nybrz protoze jsme rozdilni lide a mame jine zajmy.
Integroval jsem se tu napriklad tim ze jsem se snazil byt aktivni uz na Uni, pomahal jsem a zapajel se do ruznych studentskych spolku, pak se nejake vazby a vztahy vytvori. Slysel jsem o studentech kteri jdou po prednasce domu, cele odpoledne a vecer se jen uci, dalsi den udelaji to same a pak se divi ze tu nemaji zadne kamarady a vina je na Nemcich. Kdyz jsem pred par mesici jel se spolujizdou s jednou Ceskou do Mnichova, mela podobne zkusenosti, dokonce byla jeste radikalnejsi nez jsem ja a (jako Ceska) na Nemce nedala skoro dopustit!  Smích. Urcite neni "jen tak" se integrovat, ale Cesi nejsou v tomhle urcite lepsi, nemame co vycitat. Dokonce mi nekdy prijdou Nemci (mozna i kvuli prehnanemu strachu z historie) jeste privetivejsi k cizincum nez je tomu u Cechu. Na respektu vysel nedavno clanek o hospode U zlateho Tygra v centru Prahy, hezky to vystihuje trochu ten pristup Cechu k cizincum kdyz jsou u nas na navsteve. Nechci jednu stranu ocernovat a druhou jen oslavovat, ale jsem presvedceny o tom ze integrace tu mozna je a lide tu jsou mili a dobri, ostatne i jako jinde na svete. Po tom stezovani ve starsich prispevcich jsem musel napsat predtim nejake reakce, protoze mi od nekterych diskutujicich vadilo jak nekoho kdo uvazoval ze sem prijde pracovat a zit skoro odrazovali od zivota v Nemecku ale sami sem prisli a zrejme tu i dlouho jeste zustanou.
Jinak souhlasim s tebou co se toho jazyku tyce, ale nemyslim ze je to takova prekazka abych tu nemohl najit pratele a byt soucasti spolecnosti, ve ktere ziju.
Mej se taky dobre, muzeme klidne nekdy pokecat u pivka  Mrknutí a ja ti rad predstavim nejaky Nemce, kteri se s tebou budou normalne bavit.
« Poslední změna: Květen 27, 2008, 02:21:48 pm od Tomas » Zaznamenáno
Tonange



Karma: 1
Příspěvků: 63



« Odpověď #18 : Květen 28, 2008, 12:00:34 pm »

Ahoj mordrede,
vykasli se na Mnichov a pojd k nam do Berlina!
« Poslední změna: Květen 28, 2008, 12:02:35 pm od Tonange » Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #19 : Květen 28, 2008, 01:33:27 pm »

Ahoj mordrede,
vykasli se na Mnichov a pojd k nam do Berlina!
v čem je lepší berlín  než mnichov?
Zaznamenáno
chrustikr
Host
« Odpověď #20 : Květen 28, 2008, 09:43:05 pm »

tak ja som tu tiez a nelutujem za pracu co som mal doma som mal dost mezern zaplatene a tu mam 4 krat tolko tak ked si to spocitam a zarobym denne 4000 tak som v pluse aj ked 40000 miniem pa
Zaznamenáno
Teplice



Karma: -1
Příspěvků: 13



« Odpověď #21 : Červen 06, 2008, 08:09:09 pm »

Tak proc tady vsichni jste?Kdyz brecite ze se tady neda vydelat. Je tady urcite lepsi zivot nez chodit jenom do hospody na pivo jako v CR a zit od mesice do mesice. Jsem tady uz 17 let a je to narez muzes si vydelat hezky penize jenom nesmis byt linej pak se muze rychle stat ze pujdes s 2000Euro mesicne domu. A ted mluvte!!!!!!!!!!!
Zaznamenáno
ianecka
Host
« Odpověď #22 : Červen 07, 2008, 09:13:15 pm »

Ja sa tiez podelim s mojimi nazormy :
 Ked poviete,ze ste z Vychodnej Europy-ste pre nich vzdy nic a skor nieco ako odpad.Ich to ezaujima,ci ste vzdelany,inteligentny a neviem co clovek.Oni nas (skoro vsetci hadzu dojedneho vreca).
V pohode su vacsinou ti Nemci,kt. pochadzaju z inych krajin a tu vyrastali.
Co sa tyka zivotnej urovni-tak neviem,co je lepsie u nas vo Vychodnej Europe ci tu.To uz zavisi od cloveka.Mne sa u nas na Slovensku paci viac-ale to je moja subjektivna odpoved,hoci Mnichov ma vela vyhod a teraz ako studentka si neviem predstavit,inde byvat ako v Mnichove,aj ked je tych vyhod nemozem moc vyuzivat,co Mnichov ponuka,pretoze cele dni sedim nad knihami,ale musim,lebo pravo v Nemecku je velmi tazke,ale kamosov mam,ale nie medzi Nemcami-skor Poliakov,Bulharov,Slovakov,pretoze som sa v nemeckych spoluziakov vela sklamala,a pozatym ti Nemci moc sa kamaratit s cudzincami nechcu-pravo na LMU-schicki-miki-Leute:-D
Ale skolicku chcem vystudovat:-D
Tomas a v akych spolkach si sa angazoval na LMU??
Ja som sa napr. uz raz tiez prihlasila na tutorov pre zahranicnych studentov a ma odpinkli,teraz sa znovu bewerbujem a ked ma nevyberu,tak ich asi zazalujem za diskriminaciu,lebo na tych tutorov vyberaju vacsinou Nemcov,kt. urcite nemaju ponatia o zivote zahranicnych studentov v Mnichove a ich trapeniach
LG
Janina
Ale si myslim,ze ked niekto tu chce ostat,tak netreba na vsetko tu nadavat,pretoze nielen Nemci su rasisti-vo Francuzsku a Anglicku sa s tym tiez stretnete, a pozatym ak sa tu niekomu az tak nelubi,tak to nema zmysel tu dalej byt.BOHUZIAL RAJ NA ZEMI NEEXISTUJE Škleb Škleb
« Poslední změna: Červen 07, 2008, 09:25:44 pm od ianecka » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #23 : Červen 09, 2008, 09:01:17 am »

Tak proc tady vsichni jste?Kdyz brecite ze se tady neda vydelat. Je tady urcite lepsi zivot nez chodit jenom do hospody na pivo jako v CR a zit od mesice do mesice. Jsem tady uz 17 let a je to narez muzes si vydelat hezky penize jenom nesmis byt linej pak se muze rychle stat ze pujdes s 2000Euro mesicne domu. A ted mluvte!!!!!!!!!!!
Guh? Nekdo tady breci, ze nevydela? Pokud tu nekdo regulerne zije, pak nejspis proto, ze tu proste chce zit, a pak snad nejde o to, jestli "vydela", ale o to, jake dosahne kvality zivota. A ta je tu pro mne, v me profesi, mnohem lepsi nez by byla v CR. Navic vseobecna kultura je proste nekde jinde.
Posuzovani zeme v mezich "kolik vydelam", je omezene mysleni gastarbeitera a v teto rovnie neni potreba diskutovat.

Ad linej a 2000€ ... ted nevim, chapu te spravne, ze linej by sel domu se 2000? To zni zajimave, mne prijde, ze to je jeden z lepsich (cistych) platu, kterych se da dosahnout. Jestli to nekde davaji i lenochum, treba bych to mohl na vedlejsak vzit taky :-) Podel se...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #24 : Červen 09, 2008, 09:14:21 am »

Ked poviete,ze ste z Vychodnej Europy-ste pre nich vzdy nic a skor nieco ako odpad.Ich to ezaujima,ci ste vzdelany,inteligentny a neviem co clovek.Oni nas (skoro vsetci hadzu dojedneho vreca).
V pohode su vacsinou ti Nemci,kt. pochadzaju z inych krajin a tu vyrastali.
Vidis...a me zkusenosti jsou presne opacne. Od normalnich lidi jsem se jeste nikdy nedockal jakkoliv preziraveho pristupu. A od kopace je mi to srdecne jedno. Ono to asi bude hodne zalezet na tom, jak se chovas. Videl jsem lidi, kteri jako prvni po prijezdu do Muc zjistovali, kde mohou prodat krev, plazma, jine telesne tekutiny ci panenstvi... Nu, pak ta zminka o asocialech z vychodu celkem sedi.
Pokud se clovek obtezuje naucit se nemecky a aspon se pokusi nerikat "šéne frauen" a "glívajn" či "íberglíklich" (coz bohuzel, jak se zda, neni tak jednoduche, zatim to nezvládl ani reditel Ceského centra) a sam ze nechova jako menecenna putka, nechova se tak k nemu ani okoli.

Co se zminky o zalovani LMU...to mi prijde jako presne ona vychcanost, proc by nas ev. moihli mit neradi. Co se spis soustredit na to, co nabizim a necpat se horem dolem nekde, kde o mne nestoji? Uz te napadlo, ze zklamany pytel predsudku mozna neni nejlepsi tutor pro cizince? Ti tutori by meli tem cizincum ukazat, jak se tady zije, co a jak delat, aby se zilo dobre - ne je presvedcovat, ze se dostali mezi bandu arogantninch hnupu, kteri s nimi stejne nikdy nebudou jednat jako rovni s rovnymi.

Nezapomen, ze Mnichov ma podil cizincu mezi obyvateli v desitkach procent...tam tohle klise nefunguje. Za to, jak se k nemu chovaji, si kazdy muze sam...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
ianecka
Host
« Odpověď #25 : Červen 09, 2008, 01:28:09 pm »

Citace
Co se zminky o zalovani LMU...to mi prijde jako presne ona vychcanost, proc by nas ev. moihli mit neradi. Co se spis soustredit na to, co nabizim a necpat se horem dolem nekde, kde o mne nestoji? Uz te napadlo, ze zklamany pytel predsudku mozna neni nejlepsi tutor pro cizince? Ti tutori by meli tem cizincum ukazat, jak se tady zije, co a jak delat, aby se zilo dobre - ne je presvedcovat, ze se dostali mezi bandu arogantninch hnupu, kteri s nimi stejne nikdy nebudou jednat jako rovni s rovnymi.

Nezapomen, ze Mnichov ma podil cizincu mezi obyvateli v desitkach procent...tam tohle klise nefunguje. Za to, jak se k nemu chovaji, si kazdy muze sam...
O.k Kleena,je to tvoj nazor.
Aj ja som si myslela,ze tu plati pravidlo ,ze ludia sa k tebe spravaju tak ako ty-ale ja som sa tu naucila,ze to neplati.
A co sa tyka asocialneho spravania a ja sa spravam-myslis,ze chodim po Uni a ziapem ,,schöne männer??´´.
Prosim ta,mal by si vidiet ,jak sa rehocu ked na prednaske pocuju nemcinu s akzentom a ich uskrny a poznamky po hodine.

A co sa tutoriov tyka,bol to zart,nemusis brat vsetko vazne.Blba nie som,aby som zalovala univerzitu,ved studujem pravo a viem,ze to je skor nemozne,vzhladom na to,ze maju dobrych pravnikov:-DDViem,ze sa ti tu zivot paci a je to super.No je to tvoja vec ,ale kazdy tu moze povedat svoj nazor,ci nie??
Citace
Zaznamenáno
Dave Czech



Karma: 1
Příspěvků: 77


« Odpověď #26 : Červen 09, 2008, 05:27:03 pm »

Tak proc tady vsichni jste?Kdyz brecite ze se tady neda vydelat. Je tady urcite lepsi zivot nez chodit jenom do hospody na pivo jako v CR a zit od mesice do mesice. Jsem tady uz 17 let a je to narez muzes si vydelat hezky penize jenom nesmis byt linej pak se muze rychle stat ze pujdes s 2000Euro mesicne domu. A ted mluvte!!!!!!!!!!!
Guh? Nekdo tady breci, ze nevydela? Pokud tu nekdo regulerne zije, pak nejspis proto, ze tu proste chce zit, a pak snad nejde o to, jestli "vydela", ale o to, jake dosahne kvality zivota. A ta je tu pro mne, v me profesi, mnohem lepsi nez by byla v CR. Navic vseobecna kultura je proste nekde jinde.
Posuzovani zeme v mezich "kolik vydelam", je omezene mysleni gastarbeitera a v teto rovnie neni potreba diskutovat.

Ad linej a 2000€ ... ted nevim, chapu te spravne, ze linej by sel domu se 2000? To zni zajimave, mne prijde, ze to je jeden z lepsich (cistych) platu, kterych se da dosahnout. Jestli to nekde davaji i lenochum, treba bych to mohl na vedlejsak vzit taky :-) Podel se...

jsem rád že aspon někdo je tu spokojen a líbí se mu tady -člověk jsem jel dobrovolně a musí počítat se vším ,život se nedá počítat jen na peníze ,jsou i jině věci -tedka budu chilku v hamburku a pak hurá do mnichova hehee
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #27 : Červen 09, 2008, 06:45:57 pm »

[zavináč]ianecka:

No vidis, a ja znam jednoho Slovaka ktery pred par lety delal prave v Mnichove tutorium na pravo. Takze to urcite nebude problem ze jsi cizinka Úsměv
Nic ve zlem, ale kdybych ja mel rozhodovat o tom kdo bude tutor pro cizi studenty, tak bych urcite nevybral nekoho kdo se uzavrel v komunite lidi z Polska, Slovenska a Bulharska, a ne ze bych neco proti temto lidem mel, z obou skupin mam kamarady, ale protoze si nemyslim ze clovek ktery sam nenavazal blizke vztahy s mistnimi bude dobrym vzorem a pomoci pro ostatni zahranicni studenty.
To ze jsou nekde studenti "schicki-miki" - no sorry, NO A CO JAKO? Spis mi to prijde ze je to problem pro tebe. Na fakultach prava a i BWL takovych lidi je dost, vyhrnute limecky, namyslenost apod. Ale to se da ocekavat pro tento obor, kdyz se pujdes podivat na studenty pedagogiky nebo psychologie, najdes zase jinou skupinu.
Byl jsem v RCDS, JEF, minuly rok jsem napriklad hral fotbal za JU, doted jsem stale clenem jednoho katolickeho spolku.
Je fakt ze hlasit se na tutora pro zahranicni studenty me nikdy nenapadlo Úsměv Jenom kvuli tomu ze jsi cizinka jeste neznamena ze te tu musi vzit na tutora pro cizi studenty.
Kleena to vystihl velmi dobre co se toho jazyka tyce a i pristupu k ostatnim.

"pretoze nielen Nemci su rasisti" - tak s timto pristupem se skutecne nedivim ze jsi tu nezapadla. Nechci ted zacinat jinou debatu, a mozna jej taky nemas rada ale Slota na Slovensku mi prijde stokrat horsi nez kterykoliv vladni politik v Nemecku.
Zaznamenáno
Teplice



Karma: -1
Příspěvků: 13



« Odpověď #28 : Červen 11, 2008, 11:24:24 pm »

kleena ty trosku nechapavy Kroutím očima snad jsem to napsal jasne ne precti si to jeste jednou ju ale ja ti to napisu jeste jednou tiskace aby jsi to v cestine pochopil: KDYZ JSI PRACOVITY A NE LINY, MUZES SI I VYDELAT Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #29 : Červen 12, 2008, 02:19:43 pm »

kleena ty trosku nechapavy Kroutím očima snad jsem to napsal jasne ne precti si to jeste jednou ju ale ja ti to napisu jeste jednou tiskace aby jsi to v cestine pochopil: KDYZ JSI PRACOVITY A NE LINY, MUZES SI I VYDELAT Mrknutí
Jo? Nebo spis "Teplice, ty trosku zmateny"?
Nechame hlasovat o tom, kdo jak chape vetu "...jenom nesmis byt linej pak se muze rychle stat ze pujdes s 2000Euro mesicne domu"? Je to "povesit, ne propustit", nebo "povesit ne, propustit"?  Škleb

Tedy, zjednodusene: je 2000 u tebe mzda lineho, nebo toho, kdo se otaci?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: 1 [2] 3 4   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |