Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Kam na lesní borůvky???  (Přečteno 56541 krát)
Bessie



Karma: 1
Příspěvků: 9


« : Červen 27, 2016, 07:46:08 pm »

Nevíte někdo, kde tu kolem Mnichova (do max 80km) rostou v lese borůvky???Nemyslím ty kupované keříkové na polích ale pravé lesní...Na oplátku můžu dát výborný typ na houbaření  Úsměv
Nejlépe do SZ. Díky
Zaznamenáno
George85



Karma: 4
Příspěvků: 82



« Odpověď #1 : Červen 28, 2016, 08:09:03 am »

Ahoj, o boruvkach ja teda bohuzel nevim, ale chtel jsem se zeptat na to houbareni Úsměv jezdim tu autem a snazim se najit nejaky les na houbareni :/
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Červenec 05, 2016, 09:02:25 am »

Na houbaření jsou dobré např. lesy kolem silnice od sjezdu na Ikeu směrem na Sauerlach. Jsou tam odbočky ze silnice, kde lze parkovat a člověk v lese určitě nebude sám.
Není to ale tak masová zábava, jako v ČR, možná i proto, že veřejnost má pořád zažito, že houby v Bavorsku jsou radioaktivní. Což je možná i do jisté míry pravda, docela by mne zajímalo, jak do doopravdy je. Každopádně tam občas zajedeme Úsměv

Jednou jsem tam byl se známým, který mi to místo tenkrát ukázal a les byl plný, ale opravdu posetý, ryzci pravými. Pořádný výskyt ryzců na Vysočině si pamatuji jen z dětství. Ale k vyrovnání toho nadšení byly z 99% červavé, což naopak tak neznám Úsměv

--oprava pravopisu Úsměv
« Poslední změna: Červenec 05, 2016, 01:28:40 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #3 : Červenec 05, 2016, 01:02:36 pm »

kleena - to sa neda tak jednoznacne povedat s tou radioaktivitou, lebo zalezi aj od oblasti kde zbieras (su velke rozdiely aj v ramci Bavorska - zalezi napr. kde vela lokalne prsalo po tej udalosti v Cernobyle atd.) a aj druhy ktore zbieras

dalej zase zalezi aj na tom, kolko tej radioaktivity je nazoaj nebezpecne a ci sa u niekoho prejavi skor alebo neskor (poznas ten klasicky vyrok - moj deda fajcil cely zivot ako turek a dozil sa 96 rokov!) ... ine je ak ides raz za rok na hriby, ine asi ked jedavas pravidelne cele tyzdne ...

na internete je vela informacii, aj konkretne k Bavorsku napr.

https://www.test.de/Wildpilze-sammeln-und-zubereiten-Tipps-fuer-den-unbeschwerten-Genuss-1163075-1163675/
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Červenec 06, 2016, 11:37:59 am »

No jo a co mezi tím ? Mrknutí
Myslím Černobyl a Bavorsko a přímku mezi...
To by jsme svítili vsichni... Smích
A já 2x tolik  Škleb
Houby nesbírají jen ty co je nemají rádi a lenoši a vymlouváji se na radioaktivní houby a lesy tady znají jen z bavorských serialu...
Mrknutí
Alespoň jich je více. ..

Borůvky jsem ještě ve větším množství neviděl,  hrozne málo jich tady je...
« Poslední změna: Červenec 06, 2016, 11:41:38 am od jirike » Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #5 : Červenec 06, 2016, 12:10:16 pm »

jirike - ten radioaktivny spad nebol "po přímke" ale zavisel od toho, kde boli v danom case (kym sa to rozplynulo) vydatne zrazky - cim vic zrazok, tym viacej radioaktivneho spadu ;-)

no a kedze v Bayerischer Wald prsi viacej ako povedzme v Prahe alebo v Brne ...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Červenec 06, 2016, 12:47:31 pm »

No jo a co mezi tím ? Mrknutí
Myslím Černobyl a Bavorsko a přímku mezi...
To by jsme svítili vsichni... Smích
Ten mrak letěl nejdřív na severo-bohužel-západ, tam se trošku motal a potom se začal šířit na různá místa na jihu. Někdy kolem výročí jsem někde viděl zajímavé video s animací šíření toho mraku v různých koncentracích...zkusím ho pohledat.
Ah, oui. Voila: https://www.youtube.com/watch?v=_USpAPkAd5A

[zavináč]Rudo
Díky za osvětlení. Tedy informací Úsměv
« Poslední změna: Červenec 06, 2016, 12:49:11 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #7 : Červenec 06, 2016, 05:23:11 pm »

U ,,nas" v Krkonoších je počasí velmi podobné tady tomu pod Mnichovem, jen vždycky s malým zpožděním,  než to tam dojde...
To video je brutální, apokalipsa...
...nicméně sem se soustředil na východní Čechy a oblast pod Mnichovem...
A tady (DE) bych houby naopak doporučoval sbírat  Škleb

Ale co vysvětluje Ruda chápu,  je to logické Úsměv
Zaznamenáno
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #8 : Červenec 15, 2016, 12:11:04 pm »

Kleena, zaujímave video, naozaj, až mi naskočili zimomriavky, keď som to pozerala. Inak, Sauerlach, lesy pred Ikeou, nenapadlo ma tam hladat hríby.

Boruvky som videla svojho času v malej deine Weissenberg, bol ich tam plný les, domáci nezbierali. Dali sme si výdatne do tela, ožiarení sme asi neboli.
(Weissenberg, najbližšie mesto Amberg, najbližšie väčšie mesto Nuernberg)
« Poslední změna: Červenec 15, 2016, 12:14:34 pm od 88barbie » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Červenec 18, 2016, 10:12:48 am »

Včera jsme byli na malé túře na Blombergu (Tölz) a les po cestě od vrcholové stanice lanovky směrem ke křížku byl plný pěkného borůvčí. Borůvky sice ještě nejsou moc zralé, ale na sluníčku už byly krásné. Není to sice na sběr kombajnem, jako v ČR na Šumavě...ale pěkně si s dětmi zasbírat tam určitě půjde.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
88barbie



Karma: -71
Příspěvků: 422


« Odpověď #10 : Červenec 18, 2016, 12:16:35 pm »

Včera jsme byli na malé túře na Blombergu (Tölz) a les po cestě od vrcholové stanice lanovky směrem ke křížku byl plný pěkného borůvčí. Borůvky sice ještě nejsou moc zralé, ale na sluníčku už byly krásné. Není to sice na sběr kombajnem, jako v ČR na Šumavě...ale pěkně si s dětmi zasbírat tam určitě půjde.
Ďakujem za tip!  Úsměv
« Poslední změna: Červenec 18, 2016, 12:18:06 pm od 88barbie » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |