Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nemocenska a nemocenske davky v Nemecku - konec pracovni smlouvy  (Přečteno 38049 krát)
werca11



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Prosinec 21, 2016, 10:42:50 pm »

Prosim o pomoc pracovala jsem v nemecku uz 3 mesic marodim jsem na rizikovym tehotenstvi  ted 31.12 2016 mi konci moje pracovni smlouva zamestnaval mi ji neprodlouzi ted mi chodily penize od AOK kde mi ted rekli ze uz mi dalsi neposlou ze se mam prihlasit zpet do CR myslela jsem ze budu od AOK pobirat dal penize do terminu porodu 25.5 2017 co mam ted delat .....dal marodit nebo marozeni ukoncit a prihlasit se v CR na UP nebo v DE?
« Poslední změna: Prosinec 21, 2016, 11:03:52 pm od David » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Prosinec 23, 2016, 06:28:47 am »

Ano, nárok v Německu vznika az po splnění několika podminek, ty jsi zrejme nesplnila.
Bylo to tady popsáno několikrát a poměrne čerstvé Info.
Ale napsala jsi málo informací.
Důležité je i to kdo je Tvůj partner.
Můžeš byt dopravazejici osoba a přitom na systému v ČR s Cesko-německou kratičkou a plnou péči v Německu.
Nebo...
Můžeš byt Ty a později mimco připojištěna na německém pojištění partnera.... S mateřskou z ČR a případným doplatkem z DE...
Variant je zcela jistě více.
Pokud je partner Čech a pracuje v ČR, nenajdes asi žádnou variantu a návrat je to nejlepší.
Zaznamenáno
werca11



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Prosinec 23, 2016, 08:44:47 am »

Dekuji za odpoved... Muj partner je cech ktery taky pracuje v DE ale nejsme svoji .... Co je ted pro me nejlepsi variantou zustat marodit nebo ukoncit marozeni a jit v CR nebo DE na urad prace?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Prosinec 24, 2016, 07:20:15 am »

Pokud jsi splnila podmínku pro nárok na německou podporu a celý soc.systém tj.pracovat nejméně 12 měs.z posledních 24 v Německu pak je lepší německý úřad prace, ale pokud ne, mas nárok v ČR, kde by jsi mela lepší i rodičovský a mateřskou.
Nenapsala jsi jak dlouho v DE pracuješ a jak dlouho v ČR.
Uzavřít manželství by Vam taky zjednodušsilo situaci a rozšířilo možnosti.
Rizikové těhotenství není kašel, nelze ho přece jen tak ukončovat a začínat jinde.
Někde ten nárok máš s menším množstvím komplikací.
Zaznamenáno
maladiva



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Březen 17, 2017, 10:59:48 pm »

Nárok na pokračování v nemocenské máte na 100%. Dokonce spadáte pod Mutterschutzgesetz a je úplně jedno, jestli Vám pracovní smlouva končí nebo ne. Nenechte se zmást, AOK rádo a mylně poskytuje informace. Pokud by jste si sama nevěděla rady, ozvěte se, ráda Vám poradím.... Ručím za to na 100%, že nárok máte!!!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |