Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Měsíční životní náklady v Mnichově  (Přečteno 47799 krát)
Eva.Eva



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Září 17, 2008, 03:13:34 pm »

Dobry den,
ziskala jsem stipendium, budu studovat v Mnichove na LMU. Nevite, jake jsou asi mesicni zivotni naklady? S kolika se da vyjit, kdyz se uskrovnim? A kde se da sehnat levne ubytovani?
Dekuji Eva
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 17, 2008, 04:13:54 pm »

Ahoj, cca 500/měsíc, je to rozepsáno vlevo ve článku o studiu
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Září 17, 2008, 04:32:34 pm »

Jsou i studenti, co to zvládají se 300 €:)
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #3 : Září 18, 2008, 10:38:57 am »

wow Úsměv napis jak Mrknutí
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #4 : Září 18, 2008, 12:19:55 pm »

Když máš trochu štěstí, můžeš si nájem "odpracovat"... U mě to spočívá v tom, že občas vyvenčím psat, pohlídám dítě (hraje si samo, já se můžu učit), posekám trávník. Rozhodně nikomu nedělám služku ani slečnu au-pairku - bez problémů zvládám ještě práci...Mám vlastní velký pokoj, koupelnu, připojení na internet, dá se říct, že fungujeme jako WG. Navíc si s domácími dobře rozumíme. Znali jsme se sice už předtím, než jsem začala studovat, teď u nich bydlím rok a nestěžuju si, mám tu svůj klid. Dokázala bych si samozřejmě představit i jiný způsob bydlení, ale nefasuju sedm stovek od DAADu:)
Zaznamenáno
Tomas



Karma: 1
Příspěvků: 158



« Odpověď #5 : Září 18, 2008, 01:34:37 pm »

ach tak, ja myslel ze je v tom zahrnuty uplne vsechno, proto me 300 EUR velmi prekvapilo, ale mas pravdu ze se to da stlacit hodne dolu, kdyz jsem tu studoval, tak jsem ze zacatku taky dost sporil, rovnez bez DAAD Úsměv , i kdyz musim rict ze nekdy by se byvalo trochu vice penez skutecne hodilo, jezdeni v zime na kole nebylo vzdycky jen prijemne ;-) Tri stovky je ale dobry, kdyz bych k tomu pripocetl ale bydleni na ktere si vlastne taky vydelavas, tak by to bylo tech 500 jak psal David.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #6 : Září 18, 2008, 06:10:31 pm »

Tak já bydlím už víceméně na venkově, měsíční jízdenka mě vyjde skoro na 80 €, na studijních materiálech taky nešetším, občas se snažím vnést  do svého ubohého života dokonce i trochu kultury:) Máš sice pravdu, že to je docela "o fous", ale dá se s tím vyjít. Jsem sice normální baba a nedokážu prochodit celé studium v nezničitelných pohorkách, takže občas náklady překročím, ale nestežuju si...Časem bych se chtěla podívat ještě někam jinam do zahraničí, tak se podle toho snažím i finančně zařídit.
Jinak "práce v domácnosti"....hm, popravdě řečeno jsem si to představovala taky hůř. Kdybych bydlela v nějakém kamrlíku na koleji, stejně bych čas od času musela uklízet, kdybych studovala v Česku a jezdila na víkendy domů, trávník by se mně zrovna tak nevyhnul. Když najdeš fajn lidi, je to pohoda. Myslím si, že s těmahle zůstanu v kontaktu, i když se pak odstěhuju. A ve srovnání s tím, co mají moji spolužáci a kámoši na kolejích a ve WG, můžu říct, že si žiju v luxusu:)
Eva.eva se ptala, jak se dá levně bydlet, takže tak. Možná tak nežije nějaká zásadní čast studentů, každopadně se dá podobné ubytování najít relativně bez potíží. Když jsem to před rokem a půl začala shánět, nějak to nabízela i LMU, už přesně nevím, s kým a odkud jsem telefonovala, a nebo charita. Ale i na  internetu byly inzeráty a občas jsem pak něco vídala i na svém institutu nebo v menze. Často nabízejí ubytování starší lidi, kteří se třeba jenom bojí být sami ve velkém domě, nebo tělesně postižení, ale i třeba mladé rodiny. Třeba spolužačka bydlí ještě s jednou studentkou u staršího páru, dávkuje jim léky a občas a střídají se ve vaření večeře... Viděla jsem k tomu tématu i nějaký dokument přímo z Mnichova. Má jít o řízený projekt začleňování seniorů do bězného života, student hraje "vnuka", jednoduše řečeno.(ty horory o stárnoucí populaci už musel slyšet každý:) Bez sociálního vnímání to nemá smysl a taky to musí pochopitelně fungovat oboustranně... Někdo se třeba bez kolejního pokoje necítí být dostatečně studentem... se stipendiem se určitě dá ale vyčarovat i něco standardnějšího, než tu tak sáhodlouze popisuju:))
Zaznamenáno
sonicka



Karma: 1
Příspěvků: 56



« Odpověď #7 : Září 19, 2008, 11:31:17 am »

Za mojich studentskych cias som planovala tak 500-600 EUR/mesiac.  Z toho sa dalo celkom v pohode vyzit, aby si clovek mohol aj niekedy skocit na drink, a cez vikendy sme chodili s Bayern ticketom vselikde cestovat s dalsimi exchange studentami.  V podstate tolko isto dostavas aj na vacsine praxi, a mne sa zdalo, ze je to presne primerane vydavkom.  Ak samozrejme byvas v Studentenwohnheime alebo WG, a teda za ubytovanie aj nieco platis. :-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |