Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Nárok na rodičovský příspěvek v CZ (když žiju s manželem v CH)???  (Přečteno 80601 krát)
kulinka



Karma: 0
Příspěvků: 8


« : Leden 28, 2010, 05:18:55 pm »

Ahoj, chtěla bych se vás zeptat....nevíte někdo, nebo nemáte zkušenost jak je to s rodičovským příspěvkem?S manželem (taky Čech) žiju ve švajcu.On tu pracuje a já jsem žena v domacnosti...teď těnhotná. Zde v CH nemám nárok na mateřskou ani na rodičák..protože jsem zde nikdy nepracovala.V čechách máme s manželem nadále trvalý pobyt. Volala jsem na úřady do CZ a tam my sdělily, že když žijeme celá rodina tady,tak že mám žádat o dávky tady (ale tady nemám na nic nárok)....přitom mám kamarádky,které žijí ve Velké Británii nebo v Americe a dávky z CZ dostávaj.Nemáte s tím někdo zkušenost???
Moc děkuju za jakou koliv odpověď.
« Poslední změna: Leden 28, 2010, 08:00:10 pm od David » Zaznamenáno
Liapor



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #1 : Leden 29, 2010, 09:12:09 pm »

Ahoj,
No já myslím ...jestliže nemáš nárok ty na rodič. příspěvek tak ho bude mít jistě tvůj manžel.Měl by na něj nárok i když jeho dítko žije v ČR.
Zaznamenáno
Petris



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #2 : Září 01, 2010, 11:25:09 pm »

No ja resila stejny problem a nakonec to vyslo. Tez mi v CR rekli, ze to nejde, ale to vis, ze to jde, pokud mas trvaly pobyt v CR a dite ma ceske obcanstvi, dostanes samozrejme materskou z CR! Pro vice informaci, pisni ci muzes klidne zavolat na tel.: 0797882815. Bydlim tez ve Winterthuru, rada poradim a seznamim se s dalsi ceskou maminkou! Petra
Zaznamenáno
Vaud



Karma: 4
Příspěvků: 48



WWW
« Odpověď #3 : Září 02, 2010, 08:25:54 pm »

můžeš brát (v Tvém případě manžel) jen v jedné zemi - a tuším, že to trochu lépe vychází v ČR :-) , ale to řeknou manželovi v práci personalisti
Zaznamenáno
TomLukas



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Únor 21, 2011, 02:27:19 pm »

Ja se svou pritelkyni jsme to absolvovali a je to silenej vopruz. Pokud chces materskou v CR bude po tobe chtit socialka vyplnit formular E411 a ten musi potvrdit socialka v CH s tim ze tvuj partner nebere pridavky na deti v CH.
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #5 : Březen 16, 2011, 10:01:10 am »

ahoj, taky me to zajima
porodne je jesne, na to ted muzu zapomenout, kdyz zmenili zakon, ale rodicak by dat mohli, ne?
Zaznamenáno
kuba01



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #6 : Březen 19, 2011, 11:25:16 am »

jestli je dite narozene v cz,tak si musis nechat prelozit R.L.atd.manzel pak dostane 200 fr.na kazde dite k vyplate.ale jak je to s materskou to ti neporadim.hoi
Zaznamenáno
buby



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #7 : Březen 29, 2011, 02:20:25 pm »

Manžel musí zažádat o přídavky v ČR, kde ti je zamítnou pro vysoký příjem a následně ti vyplní formulář E411 (který obrží tvůj manžel od svého soc. pojišťovatele), ale zrovna tak lze vyzvednout v Česku. Rozhodně zde dostanete větší sumu než u nás.Pokud nějaké přídavky pobíráte v ČR, pak ta suma bude v E411 vyplněna a zde dostanete doplatek. Mělo by to dělat momentánně 200 CHF na dítě
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #8 : Březen 29, 2011, 03:00:54 pm »

200 CHF je minimum, napr. v Zug dostavam 300 CHF na dite ...
Zaznamenáno
zup.zup



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #9 : Březen 31, 2011, 03:59:55 pm »

Na CZ zapomen. Nevim jak to tam chodi, ale jam mam tady na dve deti celkem 450CHF. A jak se tu uz psalo, musis mit vsechny potrebne dokumenty prelozene do nemciny a formular E411...ten sem si vyzvednul v Cechach.
Zaznamenáno
darkfloyd1



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #10 : Květen 08, 2011, 02:32:33 pm »

pred rokem platilo ze nesmis brat stejnou davku ve dvou zemich.... takze pridavek na dite ve svycarsku(vyse zavisla na kantonu kde zijes curych ma momentalne 200 - vyplaci se k platu musis ji zdanit) rodicovsky prispevek v cesku protoze svycari tuto davku nemaji(rodice jsou cesi a dite bude cech .... a materska v tvem pripade asi nikde kdyz si v domactnosti.... ale v cesku se dejou momentalne docela velke veci tak nevim jaky je stav ted
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #11 : Červenec 06, 2011, 08:13:55 pm »

Ahoj
muze mi nekdo poradit? v rijnu se nam ma narodit miminko a nasla jsem tohle
•Příjem rodiče není sledován. To znamená, že při nároku na výplatu rodičovského příspěvku může rodič výdělečnou činností zlepšovat sociální situaci rodiny. Po dobu své výdělečné činnosti však musí rodič pobírající rodičovský příspěvek zajistit péči o dítě jinou zletilou osobou. Nezkoumá se ani nárok na podporu v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci a příspěvky náležející občanům se změněnou pracovní schopností v době jejich pracovní rehabilitace.
•Jestliže v rodině jeden z rodičů má z dávek nemocenského pojištění nárok na peněžitou pomoc v mateřství nebo nemocenské poskytované v souvislosti s porodem, rodičovský příspěvek náleží, pouze je-li vyšší než dávky nemocenského pojištění. V tomto případě je doplacen rozdíl mezi rodičovským příspěvkem a uvedenými dávkami.
znamena to, ze mam na to narok i tady? a jestli ano, jak si o to muzu idsad pozad?
predem dik
Zaznamenáno
Gabika



Karma: 0
Příspěvků: 24


« Odpověď #12 : Červenec 15, 2011, 08:42:25 pm »

No, ja sa mám za pár týždňov presťahovať k manželovi do CH (zatiaľ žijem v ČR), som tehotná, a na OSSZ som zistila nasledovné:
PPM - viaže sa k zamestnaneckému pomeru. Čiže, ak si v ČR zamestnaná (nepíšeš, kde si, a či vôbec si zamestnaná), tak nárok na PPM je.

rodičovský príspevok - podľa mňa je to iné, než príspevok na dieťa, ktorý sa dostáva v CH, nezávisí od výšky príjmu. Ale zase závisí od trvalého pobytu. (Teraz mi ale napadlo, že nie je jasné, či trvalý pobyt dieťaťa alebo matky...) Takže zase, ak máš trvalý pobyt v ČR, ale žijete v CH, stále máš nárok na rodičovský príspevok.

Takto som to pred týždňom zistila ja...
Zaznamenáno
mualem



Karma: 1
Příspěvků: 18


« Odpověď #13 : Červenec 16, 2011, 04:22:31 pm »

no mi ted mamka psala,  ze je pry podminkou mit v cr zaplacene socialni pojisteni, ale v zakone jsem o tom nic nenasla...
Zaznamenáno
blueypno



Karma: 0
Příspěvků: 16



« Odpověď #14 : Srpen 10, 2011, 07:56:49 pm »

dobry vecer
kdo ma zkusenosti s vyplnenim formulare E411 ohledne naroku na detske pridavky tady, na dite zijici v CR, ale otec pracujici v CH.
Formulare v nemcine i v cestine jsem si stahla na internetu, ale zajima me, kdyz musim nechat formular vyplnit v CR na urade ... v cestine, tak pak ho musim nechat notarsky prelozit do nemciny ? nebo prilozit k ceskemu vytisku jeste nemeckou verzi k vyplneni? Formulare jsou co se tyka layout totalne identicke.
dekuji za kazdou pouzitelnou radu.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |