Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: jak je to s povolenim "L"  (Přečteno 41751 krát)
Makyy



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Duben 05, 2010, 04:03:26 pm »

Zdravim lidicky, chtela sem se poptat, zda je tu nekdo, kdo vi, jak to sakra funguje s tim povolenim "L"!!! Mam jedno, v Zusicherung, ktere mi bylo dano, abych mohla pracovat, nez mi vyridi povoleni sem mela napsano berufs- und Stellenwechsel nicht gestattet! ok, pak sem vyfasovala povoleni "L", kde nic takoveho uz nestoji! Tak se ptam muzu zmenit praci a bydliste nebo nemuzu? Musi mi pripadny novy zamestnavatel znova od zacatku vyrizovat povoleni a pokud ano, mam vubec sanci ho ziskat nebo muzu makat na to stare? uz sem toho precetla tolik z tech jejich zakonu a jsem z toho vazne jelen! Budu vdecna za kazdou radu, predem diky...
Zaznamenáno
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« Odpověď #1 : Duben 05, 2010, 05:05:04 pm »

Jo, jo...jsem pořád ve Švajcu a dokonce mám i novou práci s povolením L. Vzadu na tom povolení je napsáno, že můžeš měnit zaměstnání bez problému...to jsem tam nakonec našla. Našla jsem si novou práci, kde byli ochotní mě přijmout i s L (což byl asi zázrak, protože všude chtějí min. B nebo C), no a pak mi můj zaměstnavatel dal formulář z úřadu práce v našem kantonu pro změnu zaměstnání týkající se lidí z EU, ten jsem vyplnila, nový zaměstnavatel mi ho potvrdil a s originálem ausweisu jsem to poslala na adresu, co tam byla dole napsaná. Nevím přesně za jak dlouho mi došel ausweis zpátky do firmy, nebylo tam ani nic změněné, takže to byla asi jen formalita, dokonce i pozici tam mám pořád z přechozího zaměstnání, takže to bylo vše. No a se stěhováním zkušenosti nemám, ale to bych řekla, že je zas jen o tom, zajít na příslušný Gemeinde, kde jsi teď hlášená, tam se odhlásit a pak zas do určité doby přihlásit na Gemeinde podle nové adresy. No musím říct, že je to tady docela náročný, člověk než něco pořádně zjistí...tak musí hledat a hledat a hledat
Zaznamenáno
Makyy



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Duben 05, 2010, 06:43:46 pm »

diky za rychlou odpoved! mno, ja to tam taky nasla, ale prave me zarazi, ze na tom zusicherung je, ze menit nemuzu! tak sem z toho cela zmatena  a popletena! psala sem ale e-mail primo na migrationsamt ohledne toho a uvidim co mi tam reknou! silene, opravdu! jakou mas ted praci, jestli se muzu poptat a jaky kanton?
Zaznamenáno
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« Odpověď #3 : Duben 05, 2010, 07:34:19 pm »

Z imigračního by ti snad měli napsat, jak to je doopravdy...ale řekla bych, že jednou je to tak a podruhé zas jinak. Moje kamarádka třeba po roce dostala při prodlužování hned povolení B, přitom si prodlužovala L. Někdo kdo chtěl B, tak mu zas řekli, že tady musí odrobit min. 30 měsíců....asi je tady binec jako všude....
No a já původně měla práci jako pracovní jezdec dostihových koní, což bylo pro nás docela jednoduchý dostat. Teď jsem našla práci v jedné úklidovce jako Zimmermädchen....takže uklízím a uklízím..... Taky mě to ale docela štve.....mám vzdělání, 8 let praxe v bance u nás a tady si prostě neškrtnu na lepších místech.....odevšad dostávám jen odpověď....děkujeme nechceme....
Fakt je to tu docela těžký s prací......jo a jsme v kantonu Zürich.
Zaznamenáno
Makyy



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Duben 06, 2010, 10:28:02 am »

tak sem dostala odpoved z imigracniho a napsali mi, ze pro me je podle jejich rozhodnuti z 16.prosince 2009 (to mi to bylo vyrizovano) zmena mista a povolani ZAKAZANA!!! takze mi nezbude nic jineho nez to tu pretrpet a po vyprseni se uvidi! uz ted mi beha mraz po zadech z predstavy jeste necelych 9 mesicu zde! ale lepsi nez byt uplne bez penez!
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #5 : Duben 07, 2010, 01:53:29 pm »

To je divny, protoze na AWA pisou:

Arbeitskräfte mit Ausländerausweis L-EG/EFTA
EG/EFTA-Staatsangehörige können die Stelle jederzeit im Rahmen der Bewilligung (bis max. 364 Tage) und nach den arbeitsrechtlichen Vorgaben wechseln.

Jarda
Zaznamenáno
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« Odpověď #6 : Duben 07, 2010, 08:00:51 pm »

No tak to bych řekla, že je fakt divný. Jak zakázáno? Napsali aspoň z jakýho důvodu? Jesli se můžu zeptat, co vůbec děláš za práci?
Zaznamenáno
kuba01



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #7 : Duben 14, 2010, 10:58:10 am »

ahoj,vzkaz pro makyy.to co jsi dostala za povoleni.podle me asi na tri mesice,jestli se nepletu?tak na to nemuzes pracovat ani minutu.to je prima informace s cizinecke ze swyzu.jelikoz sem tu 4 mesic a s pritelkyni behame a zjistujeme,tak tohle je pravda.hodne lidi jak cechu a slovaku,ti chteji poradit,ale vetsinou zjistis ze to neni pravda,protoze sami svycari to ani nevi.
Zaznamenáno
Makyy



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #8 : Duben 15, 2010, 04:34:21 pm »

odpověď z imigračního, s ničím víc se neobtěžovali! "Gemäss unserem Kontingentsentscheid vom 16. Dezember 2009 ist Ihnen der Berufs- und Stellenwechsel untersagt. " Povolení mám jinak na rok, jako "L", kde stojí vzadu, že měnit můžu, jako na každém elku, ale v tom zusicherung, které vypršelo počátkem dubna je, že měnit nemůžu, tak sem se informovala jak to teda je a odepsali mi tohle!  Co???
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |