Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vlaky / busy / metro: info a slevy  (Přečteno 31016 krát)
Harwest



Karma: 2
Příspěvků: 20



« : Duben 14, 2010, 10:56:35 am »

Ahoj vsem,

moc rad bych se zeptal jak to vlastne funguje s vlaky / busy / metro a listky a slevy a podobne.

Vsichni vime, ze Svycarsko je prospikovano skvelo vlakovou i autobusovou dopravou. Muj nejvetsi dotaz je ohledne vsech tech slev a mesicniku a vse kolem toho.

Vim, ze existuje karta na polovicni jizdne, ale nevim presne jak to funguje? Vim, ze se da poridit myslim za 150 CHF na rok a pote se kupuji jednotlive mesicniky, ci jen listky a podobne s touo kartou. Jestli mate info jak to vse funguje a jak nejlepe koupiti, tak budu velmi zavazan. hodne by mne i zajimalo jak by se da kombinovat mesicnik a k tomu i nejake ty vylety vikendove.

Diky moc.
Zaznamenáno
pravecko



Karma: 2
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Duben 20, 2010, 11:01:44 pm »

Ahoj, no pokud mohu mluvit za sebe, tak ja bydlim v kantonu Vaud. Koupila jsem si tu kartu s 1/2 slevou, presne jak rikas na SBB nadrazi v Lausanne. S touhle kartou mas cokoli (krom snad nejakych lodi ci spesl zubacek)slevu za polovicni jizdny v ramci celeho svycarska i na vsechny MHD tady.
Jinak tady je to tak, ze pokud nekde bydlis a nechces pokazdy kupovat jizdenku na MHD s polovicni slevou, protoze te to treba stve nebo jezdis castejc a vyjde to draho, tak si muzes koupit i mesicni jizdenku na MHD, ktera jak jsem pochopila je nezavisla na tehle karte a stoji podle zon ktery hodlas jezdit. Ja jsem si spocitala, ze se mi nevyplati si koupit tuhle mesicni a tak jezdim jen s tou kartou, ale to je na tobe. 
Zaznamenáno
Harwest



Karma: 2
Příspěvků: 20



« Odpověď #2 : Duben 20, 2010, 11:27:51 pm »

Dekuji za odpoved.

Co se tyce vlaku a slev a mesicniky, tak se rad podelim o linky:
http://mct.sbb.ch/mct/en/reisemarkt/abos-billette/abonnemente/halbtax.htm
http://mct.sbb.ch/mct/en/reisemarkt/abos-billette/abonnemente/ga.htm

Od kvetna take budeme v Lausanne a tak pozdeji poinformuji vice ohledne trolejbusu, autobusu a hlavne metra.

Co se tyce te karty na polovicni slevu: Musela jsi nejak prokazat adresu a nejake povoleni na ziskani one karticky na polovicni slevu, nebo staci jen pas?

Jeste bych se rad zeptal jakou zkusenost mas s dojizdenim do Lausanne autobusy nebo trolejbusy (jak casto jezdi, co je lepsi a pod.).

Dekuji za jakekoliv info.
Zaznamenáno
pravecko



Karma: 2
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Duben 21, 2010, 08:01:18 pm »

No co se tyka te karticky, tak jsem tam prisla pouze s obcankou a s fotkou na prukaz a to bylo vsechno, protoze kdyz jsem si to zarizovala, tak jsem stejne jeste zadne povoleni nemela, takze bych jim stejne nemela asi co dat. Jen jsem jim tam vyplnila jeste moji svycarskou adresu a bylo.
No a s dopravou bych rekla, ze je na tom Lausanne dobre. Ja teda bydlim v jedne vesnicce za Lausanne a do Lausanne moc nejezdim, protoze pres tyden jsem ve skole a pres vikendy porad neco podnikame, tak o tom jak je frekventovana doprava v centru mesta co se tyka treba trolejbusu, to ti nereknu. Metro jezdi ve vsednich dnech tusim kazdych 5min na lince M2 a kazdych 10min na M1. Primestsky bus mi treba do ty vesnicky frci 2x az 3x za hodinu(ve spicce) ve vsedni den a 1x do hodiny o vikendu, takze to je myslim pohoda. Vic info (pokud uz vis kde budete bydlet) muzes sefnout na www.t-l.ch - to jsou stranky mistni MHDcky.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |