Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Povoleni k pobytu pro partnera  (Přečteno 44405 krát)
Katuschka



Karma: 0
Příspěvků: 11



« : Září 13, 2010, 05:14:38 pm »

Ahoj,
Jsem na foru nova. Pristi jaro - pravdepodobne kveten, se mam stehovat do Svycarska - kanton Solothurn - a zacit pracovat pro jednu mistni firmu. (B povoleni)
Mam pritele a rada bych odesla s nim. Nikde jsem nenasla, jak by to bylo s povolenim k pobytu (evtl.pracovni povoleni - ale to asi neziska driv jak bude mit praci) pro neho, kdyz jeste nejsme svoji ? Anebo bude vzhledem k uradum lepsi se vzit (driv nebo pozdeji se stejne vezmeme  Úsměv )?

Navic dubnem 2011 konci prechodna obdobi a uz by nemely (pro nas) platit kvoty na vydana povoleni... netusite nekdo, jaka pravidla budou platit potom ?

Diky predem za rady a nazory.
Kata
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Září 13, 2010, 07:03:19 pm »

heh, vitej! k povoleni pro partnera, v nekterych kantonech se za tebe partner/ka muze zarucit, podepsat papiry, ze ma dost prostredku a pripadne i ta druha odoba, aby vyzili z jednoho platu a pak je moznost ziskani povoleni, bez moznosti pracovat  (nekomu daji B, nekomu L)nebo pracovat jako praktikant, ale vazne zalezi na kantone! u nas to nejde, tak s pritelem shanime jinou moznost, nechcem se brat jen kvuli papirum! a duben 2011!!! to je na strankach, ale me na migracnim rekli, ze driv jak od 1.6.2011 to nebude! tak se nechme prekvapit, zda to vubec bude a jake budou podminky, zda se k praci clovek vubec dostane!
Zaznamenáno
Katuschka



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #2 : Září 15, 2010, 09:17:50 am »

Diky. A komunikuje migracni nejak pres maily anebo jen osobni styk ? Nemas kontakt na odbor, ktery sdeluje takove infos pro prislusne kantony prosim ?
Bylo by fajn neco vedet driv jak 14 dni pred stehovanim...
Dekuju!
Zaznamenáno
Katuschka



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #3 : Září 15, 2010, 09:49:41 am »

uz jsem to dohledala - snad budou komunikovat pres mail a jeste lepe v AJ Úsměv
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #4 : Září 24, 2010, 12:54:07 pm »

Ahoj  Mrknutí

Me to ceka taky.Mam povoleni B a jsem zenatej,tak jsem zvedavej,jak tady pochodim.Jsem v kantonu St.Galen.Tak pak hned dam vedet,jak jsem dopadl.Kdyby mek nekdo nejakou radu,budu jedine rad.Jestli budu moc taky poradit,rad se podelim :-)

Zatim se mejte a drzim palce!Tom.
Zaznamenáno
Katuschka



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #5 : Září 24, 2010, 04:46:44 pm »

Ahoj Tome,

Pro tebe by to problem byt nemel, kdyz si chces manzelku "privezt", plati pro ni stejne povoleni, jako mas ty, nepletu-li se...

Jsem si rikala, jestli se radsi nevzit, ze by to bylo jednodussi Úsměv Stejne se na to chystame, kdyz ne ted tak za par... Ale vdavkuchtiva moc nejsem, tak nevim Smích

Na migracni jsem psala, ve FJ - jednim z urednich jazyku (sice SO je De) a jeste se neozvali, jen mi doslo, ze to bylo precteno. Dam jim jeste chvilku.

Az neco zjistim, tez se podelim.
Good luck.

Kata
Zaznamenáno
Katuschka



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #6 : Leden 09, 2011, 07:03:54 pm »

Ahooj, tak moje smlouva podepsana, od dubne jsem ve Schweizu. Pritel bude mit od kvetna stejny status jako dalsi obcane "stare" EU, tim se to resi, takze good Mrknutí
Uz se tesim!
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #7 : Leden 11, 2011, 10:47:56 am »

 Mrknutí Mrknutí Mrknutí

Paráda :-))
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |