Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Je možné zažádat o novou občanku v zahraničí?  (Přečteno 36069 krát)
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« : Únor 11, 2011, 02:28:03 pm »

 Ahojte, nevite nekdo, jestli se da zazadat o novou obcanku i zde ve svycarsku pres velvyslanectvi nebo musim do cech?
« Poslední změna: Únor 11, 2011, 11:36:10 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 11, 2011, 11:33:50 pm »

Nejlépe uděláš když si na to velvyslanectví zavoláš.

Dej nám vědět co ses dozvěděla.

Řekl bych že občanku vystavují jen v místě trvalého bydliště.
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #2 : Únor 12, 2011, 12:52:25 am »

Obcanku nevim (odevzdal jsem ji uz v roce 2004), ale pas jsem si nechal delat v Bernu na velvyslanectvi. Trva to dost dlouho (asi 2-3 mesice), protoze se vsechno posila do CR a tam se nepretrhnou.
Obcanka se asi vydava jenom v CR http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx?q=Y2hudW09MQ%3d%3d
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Únor 12, 2011, 11:57:15 pm »

To pravda asi nebude odpoved na Tvoji otazku, ale stejne, na co tu novou obcanku vlastne potrebujes?

Cestovni pas je ze zakona obcance rovnocenny, na pas se muzes vdavat, vybirat penize v bance, prokazovat se policajtovi, a kromtoho vseho navic jeste cestovat mimo Schengen. A pasy muzes mit 2, takze i kdyz jeden ztratis, nebo posles postou na velvyslanectvi exoticke zeme, kde budes travit pristi dovolenou, tak mas porad v zaloze ten druhy. A az se do cech vratis, nechas si obcanku vystavit novou.
 
Otazka jina ale souvisejici je trvale bydliste. Pokud by jsi planovala pobyvat v zahranici trvaleji, bylo by asi lepsi se v Cechach odhlasit od trvaleho pobytu, je to cistejsi reseni. V prekladu to znamena obcanku vratit, jako to udelal predrecnik.  Z toho ukonu neni treba mit strach, tim se nevzdavas obcanstvi, muzes se kdykoliv znovu prihlasit, jenom tim davas najevo uradum, ze od tebe nemaji/nemuzou nic chtit.



Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #4 : Únor 13, 2011, 09:40:23 am »

no, u me je problem, ze obcanku potrebuju udajne ke zmene jmena po svatbe! moje mi propada zrovna v obdobi, kdy planujeme svatbu a ted musim zjistit zda si musim vystavit novou, zda ji opravdu potrebuji nebo mi zmeni jmeno i bez platne obcanky! musim holt zavolat na ambasadu, jak nerada!
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #5 : Únor 13, 2011, 11:18:15 pm »

Asi bych se nejdrive zkusil zeptat na prislusne matrice (nebo kdo tu zmenu jmena organizuje), jakoze na co oni tu obcanku potrebuji ;-) Mel by platit zakon, ktery  cestovni pas stavi na rovnost obcance. Rozhodujici by melo byt, jestli Te na prislusne matrice jeste vedou jako obyvatele, a ne jestli na to mas jako doklad obcanku ci pas.

Ja jsem kdysi svatbe unikl tim, ze moje byvala budouci zena obcanku ztratila, trochu komplikovane, mela problem ziskat novou, a nez se ji to povedlo, bylo po svatbe ;-) Ale ona mela tusim tenkrat  taky pas propadnuty ;-)

Tak at Te to dopadne lepe ;-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |