Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Vymena ridicaku?  (Přečteno 126412 krát)
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« : Únor 13, 2011, 09:44:25 am »

Jeste by me zajimalo, musim si vymenit ridicak i kdyz mam jen casove omezene povoleni "L"? uz jsem o dva mesice presvihla rocni lhutu a nevim jestli je nutne ho i s L vymenit nebo se nemusi!? Kde se vubec vymenuje? Znamy, Nemec tu lhutu prosvihl o par let a ted musel delat ty prezkusujici jizdy, tak zjistuju co a jak!
Zaznamenáno
Blanch



Karma: 4
Příspěvků: 22



« Odpověď #1 : Únor 13, 2011, 01:38:24 pm »

Pri posledni policejni kontrole jsem tez predkladala L a ridicak vymeneny nemam. Bylo mi receno, ze s L nemusim, ale s B uz pak povinne.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #2 : Únor 13, 2011, 03:36:53 pm »

mno, musim zavolat na strassenverkehrsamt a informovat se, snad ale nemusim, nechce se mi menit dvakrat behem pul roku  Smutek ja jezdim hodne, ale nikdy me jeste policajti jako ridice nekontrolovali, takze nevim...
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Únor 14, 2011, 06:59:01 pm »

tak jsem se informovala primo na urade a rekli mi, ze ridicak si musim vymenit i kdyz mam uz po nekolikate casove omezene "L" povoleni, ze je jedno jake, ale ze proste po roce mi muj evropsky ridicak v CH neplati a musim mit jejich! omg!!! snad se mi je podari nejak ukecat na vyjimku, pac se mi nechce behem pul roku menit dvakrat!  Kroutím očima
Zaznamenáno
Liapor



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #4 : Únor 15, 2011, 01:28:42 am »

Ahoj...co chceš měnit 2x během půl roku???
Jinak výměna řidičáku v GR  obnáší 200CHF + oční test
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #5 : Únor 15, 2011, 08:48:27 am »

mno, musim si ho zmenit, pac tu sem dyl jak rok (mno, popravde roky skoro uz 4) a udajne kdyz me chytnou muj evropskej ridicak je neplatnej a podruhe bych ho mela menit, pac se v lete budu vdavat, takze zmena jmena. proto hledam nejaky reseni...pro me osobne je vymena proste totalni prasecina, jako kdyby nebylo jedno jakej mas ridicak, aspon u lidi z evropy! 
Zaznamenáno
Liapor



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #6 : Únor 15, 2011, 12:47:39 pm »

Jo takhle :-)))..no tak to gratuluji k svatbě :-))
Ale přesto..jak jsi psala tak jezdíš hodně.....kdoví co se může stát..trochu se zamyslíš a do někoho ťukneš.Pak budou prověřovat proč ještě nemáš řidičák..kdoví jak by se k tomu postavila pojišťovna atd atd...
Já bych to neriskoval tady bez CH řidičáku..pak v létě to bude už jen výměna kvůli změně jména a to už nebude tak drahé.
Jinak pro nás kteří jsme měli skupinu A1/do 50ccm je příjemnou změnou že zde máme A1 bez omezení.
Zaznamenáno
hanyzka



Karma: 2
Příspěvků: 27


« Odpověď #7 : Únor 17, 2011, 09:40:29 am »

Tak já přidám taky zkušenost. S přítelem jsme tu už přes dva roky a taky s povolením L. Někteří známí tvrdili, že si řidičáky musíme vyměnit a jiní zase že s povolením L to nutný není. Když jsme se rozhodli, že je vyměníme, tak jsme měli i strach, že když máme prošvihlou tu roční lhůtu (asi o půl roku), tak budeme platit nějakou ohromnou pokutu. No ale vyzvedli jsme si formuláře na Strassenverkehrsamt, zašli na oční prohlídku (20,- CHF) a pak zpátky na SVA. Za dva dny nám poslali švýcarský řidičáky spolu s rechnungem na 100,- CHF. A bylo hotovo... No a moje kamarádka má taky povolení L, je už tady něco přes 2 roky a řidičák si taky nevyměnila. Teď se ale připletla do situace, kdy byla s kamarády lyžovat a když se vraceli z hor, tak je stavěli policajti, protože pánská společnost byla v podnapilém stavu a dělali blbosti na dálnici ( to radši nebudu komentovat), nicméně jim zabavili auto a kamarádka ho musela jít vyzvednout druhý den. Když tam přišla, tak policajti chtěli vidět ausweiss i řidičák. Začli se vyptávat, jak dlouho už je ve Švajcu a proč ho nemá vyměněný. Dělala hloupou, že to nevěděla a tak ji bylo sděleno, že po roce se to prostě musí vyměnit bez ohledu na typ povolení a že pokud si to nevymění asi do týdne, tak příště už může dostat pokutu až 10000CHF.
Takže bych řekla, že lepší je asi absolvovat docela lehkou proceduru vyřizování a zaplatit 120,-CHF než čekat až narazím na policajty, co nebudou mít slitování a napaří pokutu v plné výši. Kroutím očima
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #8 : Únor 17, 2011, 07:12:28 pm »

no, ja uz mam papiry na vymenu doma, ale jedem pristi tyden do cech a potrebuju ridicak, tak si ho musim vymenit hned jak se vratime, na SVA mi to "povolili", zde v kt.aargau bohuzel vymena trva asi dva tydny, takze bych to nestihla do odjezdu a na okopirovanej ridicak si nerisku jet pres nemecko...ale spousta lidi vubec nevi, ze by si ridicak vubec mela menit...
Zaznamenáno
chalet
Host
« Odpověď #9 : Únor 20, 2011, 05:02:41 pm »

ahojte, ja si ted ridicak budu menit, bydlim v kanton bern a taky si budu prihlasovat auto, papirovani na svycarske celnici uz mam nastesti za sebou. ted me ceka dalsi papirovani. jsem tu od 2009, rok jsem mela L a od lonska mam B povoleni., tak snad vse bude v pohode. podrobnejsi informace o vymene ridicaku a vymene ceske spztky na ch najdete na
http://www.pom.be.ch/pom/de/index/strassenverkehr-schifffahrt/fuehrerausweise/formulare_merkblaetter/merkblaetter.assetref/content/dam/documents/POM/SVSA/de/pom_svsa_mb005-erwerb-schweiz-fu.pdf
http://www.pom.be.ch/pom/de/index/strassenverkehr-schifffahrt/fahrzeuge/kontrollschilder/auslaendische_kontrollschilder.html

jsou to info v kantonu bern. jinak jeste k vymene ridicaku, pokud se vymena kona 3 roky od prvniho vjezdu do svajcu tak se nemusi absolvovat zkusebni jizda a test, tak pozor na to:)
Zaznamenáno
tarzancek250



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #10 : Březen 26, 2011, 02:06:03 pm »

ten ridicak sa meni preto nebo kdyz spravis prestupke,ch ti muzu zebrat ihned,kdez to sk.cz nemuzu
Zaznamenáno
tommy.t



Karma: 3
Příspěvků: 48



« Odpověď #11 : Březen 29, 2011, 08:09:41 pm »

Ahoj  Škleb Škleb

Tak se taky chystam menit ridicak,tak pak napisu muj postup.
Jinak jak pises,Liapor,ze pro ty,co maji uz z Cz  na motorku A1 do 50 ccm...... Tak to tady maj neomezeny ale nekdo rika,ze preci jen bych musel na vetsi obsah delat jizdy a teorii ale bez testu.
Byl bych jedine rad,kdyby to bylo tak,jak pises.

Dam pak vecet.
Zatim  Mrknutí
Zaznamenáno
Liapor



Karma: 0
Příspěvků: 15


« Odpověď #12 : Březen 29, 2011, 11:11:18 pm »

Já nevím.....V ČR jsem měl A1 do 50 ccm...nyní mám A1 bez omezení..žádné jízdy ani teorii jsem nedělal!!!
Jen mne napadlo,že že si mohli špatně vyložit náš harmonizační kod 150 :-))....ale opravdu nevím.
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #13 : Květen 06, 2011, 09:14:51 pm »

po te vymene vam ceskej ridicak sebrali nebo nechali a mate tim padem dva?
Zaznamenáno
LuborZ



Karma: 0
Příspěvků: 1



« Odpověď #14 : Květen 07, 2011, 05:46:40 am »

Po te vymene ti cesky ridicak seberou a zustane ti jenom svycarsky  Mrknutí
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |