Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Placeni dani na Slovensku a v Cechach  (Přečteno 28591 krát)
Radim79



Karma: 0
Příspěvků: 38


« : Únor 15, 2011, 06:57:58 pm »

Ahoj lidicky,
jiz nejakou dobu pomaham nasim krajankum s praci(u nas ve firme) a ted prisli na me s novinkou-
Slovaci ze potrebuji nejaky formular na danove -RESIDENT-,ze plati dane tady jinak prej budou muset doplacet rozdil dani(ch-sk).Jsem uplne nestastnej muj sef nic takoveho nezna(nebo nechce) a ja uplne silim na internetu nic-muzete mi poradit nekdo?Co???
Cesi se to dovedeli a ted nevi jeslti to potrbuji taky a tlaci at to taky zjistim  Pláč.
Musi Cech podavat danove priznani na ceskem danovem urade kdyz zije a vse plati tady?Co???

poradite mi nekdo???
predem moc moc dekuji
Radim
« Poslední změna: Únor 15, 2011, 06:59:58 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 15, 2011, 09:13:02 pm »

Něco podobného jsme právě řešili na německém fóru: Dohoda s Nemeckem o dvojim daneni
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Únor 16, 2011, 12:03:04 am »

Na internetu se toho k danemu tematu da nacist docela dost.

Proklikej si nalinkovane stranky, tam se dozvis vse podstatne. Kdyz zagooglujes zamezeni dvojiho zdaneni najdes toho taky hromadu.

Rozhodujici parametry jsou kde jses danovy rezident, jak vypada smlouva o zamezeni dvojiho zdaneni a jestli mas v danem danovem roce prijmy ze zavisle cinosti (=ze zamestnani) v obou zemich, nebo pouze jedne.

Ve zkratce plati, ze paklize vydelavas praci v ramci jednoho roku ve dvou zemich, budes ve dvou zemich i podavat danove priznani, ta smlouva pak resi vetsinou pouze, jestli si v zemi s vyssi sazbou doplatis dan celou, nebo v kazde zemi vydelanou castku pouze zdanis sazbou zhruba odpovidajici sazbe za celorocni prijem daneho statu. Jestlize vydelavas pouze v jednom state je vhodne se postarat o to, aby jsi zaroven v danem state byl danovym rezidentem, coz se zaridi tim, ze se odhlasis od trvaleho pobytu (zjednodusene receno, pokud treba nemas v Cechach ci na Slovensku rodinu).

V Cechach navic existuje prilepek k zakonu o dani s primu, ktery to doplaceni dane v podstate odpousti, takze Cesi by se nemeli strachovat. Slovaci tenhle prilepek mit nebudou a jestli maji podobnou smlouvo o dvojim zdaneni jako ma CR s Ch, tak by opravdu na Slovensku museli celorocni prijem dodanit do vyse slovenske dane, ta svycarska cast se od teto castky odecita, cili tak jak jsi to napsal.

Cistym reseni je pri stehovani na trvalo se odhlasit od pobytu. Pri kratkodobych pobytech pak plati to co jsem napsal nahore, podavas danove priznani dve (respektive v Ch za Tebe Quellensteuer zamestnavatel). 

Ze pan sef nic nevi nebo vedet nechce mne neprekvapuje, to neni jeho problem,  a konec koncu ani Tvuj, ale tech konkretnich krajanku.

Pokud se Ti/tem krajankum zda to googlovani prilis komplikovane, za par kacek Ti/jim poradi v podstate kazdy danovy poradce,  v Cechach uctuje normalni danar neco jako 3-400 Czk za hodinu prace, to je docela unosne. A na svycarskem bernaku by Ti take meli umet poradi, staci se zeptat.

Mimochodem na tom nemeckem foru byli castecne udesne nesmysly.

Tak hodne stesti.
« Poslední změna: Říjen 26, 2014, 07:45:48 pm od David » Zaznamenáno
Radim79



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #3 : Únor 16, 2011, 08:16:44 pm »

Ahoj,
Davide a Michale dekuji za odpovedi.
Uz to ctu x krat i plne zneni zakonu a jsem z toho trosku Janek.
Vidim ,ze o tom vite asi dost tak ja si to trosku ulechcim(ne ze bych nechtel vyuzit sluzeb danoveho poradce ale nevim kdy se do CR podivam)
Takze pracuji stale v CH alemam trvale bydliste(sice tam nebydlim ale mam) v CR.Jsem tedy Residentem tim se stavam automaticky ,nebo si o to musim pozadat????a musim podavat dan.priznani v CR?Vycetl jsem ze mi staci se prokazovat jen tim ze pltim dane tady.trosku jsem pochopil ten smysl ,ale to dulezite jak a kde se nahlasim residentem jsem nevycetl.
mohl bych tedy poprosit o male nakopnuti???

jsem tedy zjistil ze ne jenom kluky ale uz i me to dost zajima.

Slovaci to maji asi trosku komplikovanejsi.

A co musi zamestnavatel zaridit ci potvrdit???
dekuji
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Únor 17, 2011, 08:10:45 pm »

Radime,

pokud mas to trvale bydliste v Cechach a ne na Slovensku, tak to cele hod za hlavu, porad plati ten prilepek k zakonu o dani z prijmu. Takze je uplne jedno, jestli jses v CR rezident a nebo ne.

Apropo trvale bydliste mas i ve Svajcu ;-), urcite nekde bydlis a na gemeinde jsi se meldoval. Ta danova rezidence se urcuje primarne podle bydliste. Paklize mas bydliste dve, je to komplikovanejsi, bere se v uvahu, kde se normalne zdrzujes, kde delas a kde mas rodinu, je to takovy serazeny list kriterii, urcite jsi na nej na internetu take narazil. Paklize nemas v Cechach rodinu, tak jsi na 99.99%  take rezidentem ve Svajcu, zdrzujes se a delas normalne asi tady, tedy predpokladam.

Ja navic myslim, ze to ceske bernaky zatim moc neresi, nevim o nikom, koho by popotahovali, ze by bydlel v zahranici a jenom se v Cechach neodhlasil. Ja jsem to pro sebe vyresil odhlasenim od pobytu v CR (stehoval jsem se z De do Ch, De ma tu priznivejsi smlouvu o dvoj. zdaneni, Ch ne), vratil jsem obcanku a rekl na shledanou, tesilo mne. Ma to tu vyhodu, ze se nemusim starat o to, jestli poslanecka lidova tvorivost ten prilepek zase nezrusi, preci jenom aktualni zneni zakona o dani z prijmu pred spanim necteme asi nikdo.

A danovy poradce by se urcite dal najit na internetu a komunikovat s nim mailem a/nebo telefonem, asi bych chtel jenom dopredu zalohu.

A hele, mezi nama, ja danovy poradce nejsem, takze to co te tady pisu je bez zaruky, jasny ;-) ?

Mej se, Michal

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |