Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotni pojisteni v CH a v ČR  (Přečteno 48294 krát)
Katuschka



Karma: 0
Příspěvků: 11



« : Duben 03, 2011, 11:05:49 am »

Ahojky,
Tak uz jsem ve Schweizu. Zatim Solothurn, za mesic v Grenchenu na trvalo - snad Úsměv

Mate nekdo zkusenosti s osetrenim v CR, kdyz si platite zdravotko v CH ?
Moje zubarka mi rekla, ze platim-li si zdravotni nekde v EU - Svycarsko pridruzene - mam narok na ceske pojisteni typu 3 (druha strana karticky zdrav.pojisteni je zluta) a s tim ze me tu i v CR bez problemu osetri.
Na VZP mi rekli, ze abych to dostala, musi mi CH strana odsouhlasit evrop.formular E106.
Zdravotko v CR si platit nechci, to si radsi ty 2 preventivky za rok zaplatim sama...
Jak to delate vy ? Zkusenoeti ?
(prozatim nastesti nic neporebuju, ale co kdyby, ze ?..)

Diky, K
Zaznamenáno
tarzancek250



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 : Duben 03, 2011, 05:44:07 pm »

ale tady v ch  nemas zubara vubec ve zdravotnym zahrnuto,ako je to na sk a cz
Zaznamenáno
Katuschka



Karma: 0
Příspěvků: 11



« Odpověď #2 : Duben 03, 2011, 07:57:44 pm »

No, s tim fakt nepocitam, ze by mi tu nekdo hradil zubare Mrknutí - mluvim o zdrav.peci jako takove. Pokud bych mela to paralelni pojisteni v CR o kterm mluvim, tak se to resi vsechno Mrknutí
Zaznamenáno
Balae



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #3 : Duben 03, 2011, 09:11:50 pm »

ty nejsi s CH zdrav. pojišťovnou pojištěná celosvětově? Máš tuto možnost pomocí tv. Zusatzversicherung, není povinná,ale radí  mimo jiné i ošetření v ČR. Mám vlastní zkušenost,zaplatili vše do posledního haléře.
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #4 : Duben 04, 2011, 08:54:20 am »

Ahoj,
dle VZP a Zdravotni pojistovny ministerstva vnitra (skoro dva roky stara informace):
zdravotni pojisteni musis mit uzavrene v te zemi, ve ktere zrovna zijes a pracujes. Nemuzes mit dve pojisteni ve dvou zemich. V Cechach muzes zustat samoplatcem zdravotniho pojisteni (na to je tusim treba ten formular E 106), ale to plati jen pro preshranicni pracovniky ("pendleri"). Pendlerem jsi pouze v tom pripade, ze pracujes v cizi zemi, ale do Ceska se vracis kazdy tyden za rodinou. Svycarsko pojistovny neuznavaji (i kdyz let trva jen hodinu a teoreticky se tak muzes kazdy tyden vracet).
Nevim ale jak je to v pripade, ze jsi treba zena v domacnosti a povoleni k pobytu zde mas skrze manzela. V tom pripade muzes treba zit tady a stale pritom byt pojistena v Cesku.
 Pokud se ti neco stane mimo zemi, kde mas pojisteni, a potrebujes osetreni, plati to, na co jsme zvykli, tedy osetri te a nauctuji to tve pojistovne. Popripade je dobre mit jeste cestovni pojisteni.

K.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #5 : Duben 06, 2011, 08:43:14 am »

jak pise katka, pojistena nesmis byt ve dvouch zemich soucasne, sice to ted nikdo nekontroluje, ale chysta se udajne celoevropsky system, kde to brzo bude moci byt kontrolovano. ale jinak kdyz si zajdes na osetreni v CR a si pojistena zde, tak ti to tva svycarska pojistovna muze ale i nemusi proplatit! sice jsou to evropske pojistovny, ale kdyz se zranis urazem apod., tak ani ceska pojistovna ti nechce moc proplacet, u svycaru je to stejne! jak psal dalsi, je vazne dobre si dat to zusatzversicherung a pak nemas prakticky problem a o tolik drazsi to taky neni! a k zubari, toho ti neproplati svycarska pojistovna ani v CH natoz v CZ, musis si ho platit sama. v CH ti ho proplati, kdyz si das to dental zusatzversicherung (my platime asi 20CHF mesicne a plati od hranice 200CHF vsechno co se tyka zubu jako takovych) nebo kdyz si halbprivatpojistena, tak udajne taky plati zubare, kdyz je to akutni (to mam jen od zname, nerucim za to).
Zaznamenáno
sarinka



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #6 : Duben 11, 2011, 07:52:59 pm »

Ahoj, ja jsem tady na povoleni manzela a pojisteni mam ve CH. Mam sice adresu i v CR, ale jsem tam minimalne. Trvale bydliste je tam kde jsi vetsi cas roku a to je CH. Tim padem, pojisteni bys mela platit ve CH a ne v CR.
Zaznamenáno
LenkaJ



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #7 : Duben 12, 2011, 03:18:11 pm »

ahoj...som tu 2 tyzdne a rozmyslam nad poistovnou...nejaka univerzalna tu funguje? som zdrava..aj zuby a neviem,ci sa zdrzim viac ako rok...takze nieco lacne Úsměv vdaka
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #8 : Duben 12, 2011, 06:33:39 pm »

http://www.comparis.ch/krankenkassen/default.asp

Zasadni parameter u  zdravotniho pojisteni je mira spoluucasti (Franchise).

Jestlize pracujes, tak je pravdepodobne, ze nepotrebujes unfalldeckung, protoze ho ze zakona plati zamestnavatel, ale na to se v praci zeptej.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |