Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Plat ve Švýcarsku jako au pair  (Přečteno 132071 krát)
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« : Září 17, 2011, 11:10:32 pm »


Zdravím Úsměv mohl byste mi prosím někdo napsat, kolik se pohybuje měsíční plat au pair? Slyšela jsem od kamarádky, že si jedna holčina vydělávala kolem 4000 CHF, ale určitě to bude různé. Budu se domlouvat s jednou rodinou, která hledá hlídání svých dětí a chtějí vědět, jakou mám představu o platebních podmínkách, tak bych nerada napsla moc nebo naopak málo Úsměv

Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný den
Petra
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Září 18, 2011, 02:09:35 pm »

Aupair si oficiálně vydělá 650 - 780 CHF za měsíc, záleží na kantonu. Všechno ostatní není klasický au-pair pobyt ale zaměstnání placené od hodiny.
« Poslední změna: Září 18, 2011, 07:06:12 pm od David » Zaznamenáno
JanuleZH



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #2 : Září 18, 2011, 03:34:38 pm »

myslíš au pair nebo babysitting? mezi tím je velkej rozdíl. au pair bydlí u rodinky, jí tam, platí jí kurzy NJ, pojištění atd a pak dostává kapesný okolo těch 700 franků za měsíc (a navíc by to mělo bejt přes nějakej vládní program)...babysitterka do rodinky dochází a buď má stanovenej měsíční plat (dyž je to na full time nebo aspoň na víc hodin týdně) a nebo je placená od hodiny...mně někde nabízeli za full time 50h/týdně 3200-3500 hrubýho a jinde cca 22fr hrubýho za hodinu...to jsou moje zkušenosti, možná je to jinak, nevím:) ale taky by mě zajímalo jak se to pohybuje...?
Zaznamenáno
Andulinka



Karma: 0
Příspěvků: 5



« Odpověď #3 : Září 18, 2011, 04:43:13 pm »

Ahojky, já pracuju jako au pairka - kanton Thurgau. Dostávám měsíčně 800 franků + za tebe rodina musí platit zdravotní pojištění, jídlo, kurz němčiny, některá rodina hradí i cestovní výdaje...Pracovat by si neměla více než 6 hodin denně.  Mrknutí Pokud budeš mít nějaký otázky, klidně se ptej.

Zatím ahoj, Andrea  Úsměv
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #4 : Září 18, 2011, 06:45:13 pm »

Ahoj Andri,

to máš přes agenturu? To je dost málo peněz. Mě kamarádka říkala, že jedna holčina si vydělávala 4000CHF
Zaznamenáno
JanuleZH



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #5 : Září 18, 2011, 07:07:22 pm »

přečti si můj komentář a pochopíš, babysitterka pokud má zámožnou rodinu, tak ta jí možná 4000 dává (ale ta holčina musí mít svůj byt, svou stravu, svůj zvv pas, svoje pojištění...stě všecko si platíš), ale pokud ses aupair tak bydliš u rodiny a vše máš zadara a dostáváš "jen" kapesný těch cca 700fr...
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #6 : Září 18, 2011, 10:20:32 pm »

Děkuji Jani Úsměv tak uvidíme, jak to bude...Mohu se zeptat, co ty tam děláš a v jakým kantonu jsi a jak dlouho? Líbí se ti tam?
Zaznamenáno
Andulinka



Karma: 0
Příspěvků: 5



« Odpověď #7 : Září 18, 2011, 10:21:45 pm »

JJ, přesně tak to je. Kolik si jako babysitterka vyděláš tady to přesně nevím, ale v každé zemi je to víc, přesně z toho důvodu, že bydlíš sama, do rodiny docházíš a vše ostatní si hradíš sama. Jako au pairka by ses v podstatě neměla o nich starat, rodina za tebe hradí pojištění, daně, jídlo, ostatní věci jako společné výlety, jízdné atd. jsou vždy na domluvě. A k tomu dostaneš kolem těch 800 fr kapesné.  Mrknutí Jinak já jsem si rodinu našla na netu, je to jednoduchý a nemusíš platit za agentury.  Mrknutí
« Poslední změna: Září 20, 2011, 01:43:51 pm od David » Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #8 : Září 19, 2011, 07:16:51 am »

Nejake informace pro babysitter jsou napr. tady: http://www.familientreff-wuerenlos.ch/images/stories/Babysittervermittlung/informationsblatt%20babysittervermittlung.pdf
Jinak 4000CHF si vydela napr. prodavacka (s praxi) ....
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #9 : Září 19, 2011, 10:33:50 am »

Děkuji moc Andri Úsměv třeba se tam někde potkáme, chci tam každopádně odjet z čech. Měj se pa
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #10 : Září 19, 2011, 10:36:08 am »

Tobě taky děkuji Šťouráčku Úsměv
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #11 : Září 20, 2011, 08:14:06 am »

Nejake informace pro babysitter jsou napr. tady: http://www.familientreff-wuerenlos.ch/images/stories/Babysittervermittlung/informationsblatt%20babysittervermittlung.pdf
Jinak 4000CHF si vydela napr. prodavacka (s praxi) ....

 Škleb Škleb Škleb ... ty se nedas, vid!? dalsi zkreslena predstava o svycarsku a jak se tu lehko k penezum prijde...
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #12 : Září 20, 2011, 01:41:42 pm »

Zkreslená představa? A tak proč ty jsi tam a co děláš, když si tam Češi nevydělají, jak se povídá? Na začátek samozdřejmě nechci žádné zázraky, ale pořád to živobytí tam vyjde líp, než tady v Praze. Co tu teď nabízejí za platy, je skoro už jak na Moravě a spousta lidí si tu hledá práci...
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #13 : Září 20, 2011, 02:31:15 pm »

Co treba laska? Ne kazdy sem jde za praci. A tady si spousta lidi taky hleda praci a bude to jeste horsi. Hodne firem propousti nebo zavadi zkracenou prac. dobu ...
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #14 : Září 20, 2011, 03:38:58 pm »

To mi neříkej, už i tam je to tak špatný  Smutek  Za láskou jsi odjel, to je pěkný Úsměv

Já tam nechci jet úplně kvůli penězům - není to moje prvořadá priorita, i když každý by si rád vydělal slušné peníze, ale opravdu se mi tam moc líbilo, když jsem tam byla. Rozešla jsem se nedávno s přítelem a už tu jaksi ani nechci být, nic mě tu nedrží, tak proto taky.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |