Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: prace v kancelari a skolni dochazka  (Přečteno 98605 krát)
loupeznik



Karma: 0
Příspěvků: 55


« Odpověď #15 : Říjen 14, 2011, 10:06:24 am »

To loupeznik: Ja mam s bankama trochu jine zkusenosti. Delam externe pro jednu, kmotr nasi dcery dela v jine a zkusenost je takova, ze banky posledni dobou na vetsinu IT sluzeb voli outsourcing.

Ano, o outsourcing se pokouší (a v Altstettenu se to Indama jen hemží), ale taky často zjišťují, že to prostě nefunguje a o kvalifikované odborníky je pořád zájem.

Namátkou jsem hodil na jobserveru dotaz na IT pozice v Curychu a ukázalo mi to 233 nabídek. Třeba hned první z nich je C# .NET SQL Server Developer - English speaking position, 750.00 CHF/Day. Je to sice jen 6-ti měsíční kontrakt, ale taky jsem na podobný skoro před 5 lety tady začínal (a stále jsem na stejném místě).
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #16 : Říjen 14, 2011, 10:17:30 am »

Souhlasim s tim, ze manzel tazatelky praci asi najde celkem rychle (pokud neco umi) ...

V Altstetten je napr. Hauptsitz IBM, tam je Indu pozehnane.
Zaznamenáno
Mave-lee



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #17 : Říjen 18, 2011, 02:06:50 pm »

Ahojte,

vase odpovedi jsou velice zajimavy. Dozvidam se cim dal tim vic :-)

Pritel snad umi, ma 8 let praxe v oboru, "predvadel software" v Londyne (ja jeho praci nerozumim, hlavni je, ze on tomu rozumi) o neho se nebojim, ze praci nenajde. Jak psal loupeznik, nabidek na IT je tam dost, on si neco najde.

Me hlavne jde o me. Divam se po jinych kurzech, mam vztah k deckam, tak si asi udelam nejakej ucitelskej kurz na anglictinu,vychovatelku nebo prekladatelku...

Pokusim se vyuzit toho, ze mam anglictinu a uvidim, jeslti se s tim nekam dostanu.
 
A jestli to neklapne, tak asi budu rada za jakoukoli nabidku prace....
Uvidime no, jeste furt mame cas, je treba se zamerit na neco, s cim si tam najdu praci, otazkou je : co mi zajisti praci?
Je nacase si poradne prostudovat jejich pracovni trh.

Chteli bysme tam uz pristim rokem, Irsko je krasna zeme, jsou tady super lidi, ale rodinu tady ani jeden z nas vychovavat nechceme, tady se neda nic moc delat, vecne prsi, anebo fouka, ale co bych taky chtela, kdyz je to ostrov :-) A navic, Svycarsko je bliz CR nez je Irsko.

No nic, mejte se pekne, at se Vam dari a moc diky vsem za rady a informace

Lenka
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #18 : Říjen 20, 2011, 08:37:04 pm »

co mas v amnglictine?jakej diplom? to,mze nekd ezijes, na uceni aj ve svajcu nestaci. ucila jsem v cr na jazykovce anglictinu.,ale tady pozaduji bud jejich odbornou skolu nebo proficiency diplom. muzes umet anglicky lip nez rodily mluvci,ale bez papiru te stejne ucit nenechaji... to je problem obecsne svajcu. na vsehcno musis mit papir... :/
Zaznamenáno
blueypno



Karma: 0
Příspěvků: 16



« Odpověď #19 : Říjen 20, 2011, 09:56:44 pm »

Mave-lee, ono to s tou praci v kancelari je trochu zapeklity. Neni tak docela pravda, ze potrebujes svycarskou KV, ale podle me osobni zkusenosti ji vyzaduji ciste svycarske firmy se svycarskym sefem :-). Pokud si tu najdes praci treba u americke banky (nechteli zadnou svycarskou KV), nebo u firmy, kde je sef Videnak - tak tam mas podstatne vyssi sance najit praci v kancelari. Ja ted pracuji ve firme, kde je sef Tirolak a ten nejakou svycarskou KV taky neresil. Spise se soustred na mezinarodni firmy, z Tveho hlediska asi na anglicky mluvici. Tam mas podstatne vyssi sanci. Co se tyka skolnich druzin tak je Svycarsko 100 let za opicema. Kdyz jsem Svycarkam povidala jaky "komunisticky vyhody" tykajici se tehle problematiky jsme meli my, tak koukaly s otevrenou pusou. Je fakt, ze pokud budes chtit mit deti, tak se v podstate muzes rozhodnout pro dve varianty: 1. materska trva 16 tydnu a pak musis dat vypoved. 2. po materske nastoupis napr, na zkraceny uvazek zpatky do firmy a pokud vam to podminky dovoluji (treba velikost bytu/domku) tak si najmout au-pair z Ceska. Mne nic jinyho nezbyvalo a tak jsem to delala ja pred 16 a 14 lety.... protoze skolka a pracujici zenska tu nejsou kompatibilni. P.S letos jsme byli v Irsku na dovolene a hrozne moc se nam tam libilo, nedelej si nadeji, ze tu prsi o hodne mene  Úsměv.
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #20 : Říjen 21, 2011, 02:01:40 pm »

Ahoj,

kdyz se tady mluvi o au-pair, kdyby nekdo resil tuto situaci, tak mam dulezitou pripominku...... Dle oficialnich predpisu nesmi au-pair mluvit stejnym jazykem ci byt stejne narodnosti  jako jeden z rodicu. Loni to resili jedni moji znami-otec Brit, matka Nemka- urady jim nedovolili najmout Americanku, protoze mluvi anglicky stejne jako tatinek. Museli najmout Rumunku. U au-pair jde totiz o to, ze prijede do jineho kulturniho a jazykoveho prostredi....... Stejna narodnost a jazyk dle me nevadi u toho, kdyz holku najmete jako nanny-chuvu, kdy zije sama a stara se o sebe sama, a do rodiny pouze dochazi jako do kazdeho jineho zamestnani. Ceny jsou pak ovsem daleko vyssi nez za au-pair.
Tak to jenom tak na okraj teto diskuze Úsměv

Drzim pesti, urcite se vam tady bude libit!

K.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |