Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hledám práci v restauraci nebo jako au pair  (Přečteno 45338 krát)
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« : Září 16, 2011, 11:00:20 am »

Myslela jsem, že tu nějakou práci najdu, ale většina se tu taky na práci ptá  Jsem v rozpacích
Ale kdyby se přece jen někdo ozval... německy teď spíš základy, anglicky se domluvím.
Ráda bych pracovala v nějaké restauraci nebo hlídala děti. Mám dlouholetou zkušenost s hlídáním dětí, kdy jsem si hlídáním přivydělávala.
Ve Švýcarsku jsme byla minulý rok, moc se mě tam líbilo. Teď potřebuji změnu prostředí a vydělat si peníze.

Děkuji moc za nabídky

Pěkný den  Úsměv
Zaznamenáno
katerina svarova
Host
« Odpověď #1 : Září 16, 2011, 11:48:13 am »

Ahoj,
 
par rad do zacatku:

Na praci v restauraci je podle me treba dobra znalost nemciny- pokud teda nechces v kuchyni drhnout hrnce. Mistni lide si nebudou objednavat jidlo anglicky, protoze servirka jim nerozumi........

Hlidani deti je lepsi varianta, anglicky mluvici pozici bys tu mela najit snaze- nekolikrat uz jsem tu psala odkazy na uzitecne  internetove stranky, zkus projit predchozi temata.

Jenom co se tyce toho, ze si chces  vydelat penize- musis pocitat s tim, ze mozna v prepoctu na ceske koruny si tu vydelas dost, ale taky tady vetsinu svych penez utratis. S praci au pair nebo jako pomocna sila v kuchyni to tady nebude zlaty dul. (Uz se tady na toto tema rozjela nedavno zajimava diskuze.)


Zivotni naklady jsou tu dost vysoke (najmy jsou vysoke, zdravotni pojisteni take neni nejlacinejsi + jeste k tomu platis ucty za doktory, o mesicnich vydajich za potraviny ani radsi nemluvim), Svycarsko je krasna zeme, ale pokud nemas opravdu dobrou praci nebo partnera ktery vydelava dost pro oba, tak si tady moc penez neposetris. Takze mozna treba zkus popremyslet i o nejake jine zemi.

Drzim pesti a preji hodne stesti,

K.
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #2 : Září 16, 2011, 10:19:03 pm »


Ahoj Kačko,

děkuji moc za radu. Ale v restauraci, když budu umět základy, tak to snad půjde, ne? Úsměv
No uvidíme, jestli si vůbec něco najdu. Jako pomocná síla v kuchyni opravdu nechci skončit a jako au pair, snad možná ze začátku - raději bych byla mezi lidma, než celý den vychovávat dítě a vydělat si jak píšeš jen tak na živobytí Jsem v rozpacích

Můžu se tě zeptat, co tam děláš ty a jak jsi tam dlouho? Asi o ničem nevíš, co?

Měj se pěkně a ještě jednou děkuji Úsměv
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #3 : Září 19, 2011, 08:53:19 pm »

pracuju nove v restauraci cca mesic. pravda, v takove te lepsi, ale hoste maji pozadavky vsude stejne. zaklady nestaci bohzuel. nikoho nezajima,ze nerozumis, vetsina si objednava ve svycarstine a je jim jedno jestli jsi cizinka nebo ne. ti tolerantnejsi prejdou maximalne na hoch deutch, ale malokdy.  bohuzel.. Smutek
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #4 : Září 20, 2011, 05:24:16 am »

Proc "bohuzel"Co??? V cechach v restauraci taky bude vetsina hostu mluvit cesky a nebude je zajimat, ze je obsluha napr. slovenka.

Petula: Napr. tady http://www.argovia.ch/radio/ra-hq.m3u si muzes poslechnout svycarstinu ...
« Poslední změna: Září 20, 2011, 05:32:12 am od stouracek » Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #5 : Září 20, 2011, 01:54:58 pm »

Raději si tedy hledám práci au pair - už si něco domlouvám, tak snad to vyjde. Děkuji za odkaz na rádio Úsměv Co ty tam vlastně děláš? Jsem strašně zvědavá  Mrknutí
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #6 : Září 20, 2011, 02:35:09 pm »

Ja tady ziju, vychovavam deti a pracuju (jako programator a technik).
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #7 : Září 20, 2011, 04:17:32 pm »

To máš dobrou pozici. Asi tam budeš už nějaký rok Úsměv kolik máte dětí? Mě se ozvala jedna Češka tady, že její kolega (technik) hledá s manželkou au pair - poslala jsem jí životopis...tak doufám, že to vyjde. Už tam chci odjet. Bydlí kousek od Berna v rodinném domě.
Měj se pěkně
Zaznamenáno
stouracek



Karma: 9
Příspěvků: 74


« Odpověď #8 : Září 20, 2011, 06:50:26 pm »

Hmm, zas tak slavny to neni. Kazdy druhy zyden mam pikettdienst (7x24). Napr. dneska jsem mel telefon v 18:35 a ted jsem u zakazniku, misto doma s rodinou ...
Zaznamenáno
petula.b



Karma: 0
Příspěvků: 15



« Odpověď #9 : Říjen 15, 2011, 10:00:35 am »


Pro Lucii

Dostala jsem email od nějaké Lucie ohledně práce au pair - pokud jsi to tu Lucie přečtete, dejte mi vědět a promažte si ve schránce mejly. Odepisovala jsem, ale email není možné doručit z důvodu přeplněné schránky.

Pěkný den Úsměv
Zaznamenáno
Lucie M.



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #10 : Říjen 28, 2011, 10:20:36 pm »

Ahoj, muzes prosim napsat z jakeho emailu to bylo poslano ? je mozne, ze odeme..? kdy to bylo odeslano ?  Škleb
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |