Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: stěhujeme se do mnichova a já o něm nic nevím  (Přečteno 72378 krát)
telatko.strakate



Karma: 1
Příspěvků: 6


to jsme my :)


« : Únor 25, 2012, 08:35:57 pm »

Dobrý den,
Zdravím Vás všechny na těchto stránkách. Jsem zde dneska poprvé. Manžel musí jet pracovně do Mnichova na dva roky. Pochopitelně s ním pojedu i já a náš dvouletý syn. Musím přiznat, že se mi nechce, ale finančně by to mohlo stát za to.
Chtěla jsem se zeptat jaké to tam jje ? Pro matku s děckem ve srovnání s ČR. Jaké je tam vyžití pro  dítě? Jak se školkou či chůvou kdybych jednou šla do práce.
A hlavně, domluvím se tam anglicky??? Německy neumím ani jedno slovo a dost se toho děsím. Moje angličtina je teda také ztracená v mém mateřském zakrnělém mozku, ale někde to tam snad je.
Mám velký strach, že budu jen sedět doma s dítětem a budu od všech izolovaná.
Kdyby náhodou někdo věděl jaké je tam uplatnění pro zdravotí sestru bez registrace bylo by to super. Nevidím se na homewife.
Je velký problém s tím, že máme psa obřího plemene? Je tam pejskařství stejně rozšířené jako tady? Může to být problém při shánění bytu? Je něják omezován chov určitých plemen a nevíte kde sehnat seznam?
Jaké je to tam s MHD? Nemám řidičák, tak jestli si ho nemám honem udělat.
Děkuji za odpovědi a doufám, že tu najdu virtuální a poté třeba i živé přátele Úsměv
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Únor 26, 2012, 01:16:34 am »

To je trošku moc otázek najednou, chce to nejlépe rozdělit do více témat Úsměv
Přečtěte si starší témata, na většinu otázek tady najdete odpovědi.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Únor 26, 2012, 11:11:01 am »

MHD v Mnichove je spicka, dostanes se bez problemu vsude - a to nejlepsi je, ze cele leto i podzim se da jezdit na kole - s ditetem ve voziku, a MHD ani nebudes potrebovat.
Anglicky se domluvis podobne jako jinde v cizine...v podstate ano, ale pohodlne dorozumeni je neco jineho. Rozhodne je lepsi si dat ze zacatku zaprah a naucit se nemecky.
Jinak jsou tu mista, kde se potkavaji ceske i slovenske maminy (a nenasilne se snimi potkas i s maminami nemeckymi Úsměv ), takze sedet sama doma muset nebudes.
« Poslední změna: Únor 26, 2012, 11:44:08 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #3 : Únor 26, 2012, 11:13:47 am »

Chtěla jsem se zeptat jaké to tam jje ? Pro matku s děckem ve srovnání s ČR. Jaké je tam vyžití pro  dítě?

Ja uz se s ditetem zazila jen tady, ale jsem spokojena. Mnichov je plny parku a detskych hrist, ve vasem pripade budes asi chodit do Anglicke zahrady nebo k Isaru (reka), kam muzes i se psem. Je tu spousta materskych center, kam muzes zajit a dat si kafe pripadne nejakou svacinu za rozumnou cenu, zatim co ditko si ma kde hrat. V materskem centru v Giesingu poradame nekolikrat do roka i ceske snidane.

Jak se školkou či chůvou kdybych jednou šla do práce.
No to neni jednoduche, tzv. Tagesmutter si sezenes, se skolkama je to horsi. Ale at se muz zkusi zeptat v praci, jestli nemaji pro zamestnance nekde nasmlouvana nejaka mista.

A hlavně, domluvím se tam anglicky??? Německy neumím ani jedno slovo a dost se toho děsím. Moje angličtina je teda také ztracená v mém mateřském zakrnělém mozku, ale někde to tam snad je.
Jestli mas moznost se jste prihlasit na nejaky rychly kurz nemciny, tak to udelej. At mas aspon nejakou slovni zasobu. Ja si nemcinu hodne zlepsila po narozeni male, po te co jsem se na detskem hristi zacala stykat s ostatnima maminama. Anglictinu jich hodne ovlada, ale rady pomuzou se zlepsovanim nemciny.

Mám velký strach, že budu jen sedět doma s dítětem a budu od všech izolovaná.
No to uz zalezi jen na tobe. Moznosti je tu dost. Rozdil je teda v tom, jeslti tu chcete i zit, nebo jen setrit abyste si neco privezli zpet.

Kdyby náhodou někdo věděl jaké je tam uplatnění pro zdravotí sestru bez registrace bylo by to super. Nevidím se na homewife.
Co vim, tak se hodne hledaji pecovatelky.

Je velký problém s tím, že máme psa obřího plemene? Je tam pejskařství stejně rozšířené jako tady? Může to být problém při shánění bytu? Je něják omezován chov určitých plemen a nevíte kde sehnat seznam?
Pejsku je tu dost, pri shaneni bytu to muze byt problem. At se manzel kazdopadne zepta v praci, jeslti mu proplati realitniho maklere, ktery vam by najde. Najit byt primo od majitele byva dost tezke. Navic kdyz mu reknes, ze se tam nastehujes se psem a jen na dva roky. Kazdy si jiste predstavi potrebu rekonstrukce potom...

Jaké je to tam s MHD? Nemám řidičák, tak jestli si ho nemám honem udělat.
MHD je tu dobra, ale na ridicak neni nikdy pozde. Ten si udelej kazdopadne, bez ohledu na stehovani. Nikdy nevis, kdy se ti bude hodit. Do Mnichova porid hlavne kolo, pripadne s privesnym vozikem pro maleho. Na cyklistiku je to tu idealni a je to take nejoblibenejsi dopravni prostredek.

No, to by pro zacatek stacilo. :-)
Zaznamenáno
telatko.strakate



Karma: 1
Příspěvků: 6


to jsme my :)


« Odpověď #4 : Únor 26, 2012, 07:26:49 pm »

děkuji za vyčerpávající odpovědi...
Jdu to tu celé projet jestli nenajdu ještě více odpovědí. Není ještě jiný web třeba na získání informací nebo na seznámení s lidmi v Mnichově?
 Polibek
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Únor 26, 2012, 08:19:39 pm »

Byval jeden slovensky, ale ten, jak prave vidim, jiz odpociva v zapomneni. No treba ti tu zvladnem poradit a pomoct Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
telatko.strakate



Karma: 1
Příspěvků: 6


to jsme my :)


« Odpověď #6 : Únor 26, 2012, 09:47:11 pm »

kleena: Já zjištuji i na jiných stránkách (konzulátech, psích stránkách našeho plemene, realitkách apod.) ale normální slovo normálního čecha kdesi v německu mě hodně zajímá.
Jelikož tu mám rodinu,  přátele, po mateřské práci. Odjet do  Mnichova bez  znalosti angličtiny a bez lidí co znám je pro mě děsivé Mrknutí
Koupila jsem si učebnici pro samouky a stejně to vyslovuji špatně a neumím to číst...  Různé rody a sklonování mě děsí.
To zase bude dobrodrůžo Kroutím očima
Zaznamenáno
telatko.strakate



Karma: 1
Příspěvků: 6


to jsme my :)


« Odpověď #7 : Únor 26, 2012, 09:48:38 pm »

oprava: němčiny né angličtiny Neřeknu nic
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #8 : Únor 26, 2012, 10:35:25 pm »

Koupila jsem si učebnici pro samouky a stejně to vyslovuji špatně a neumím to číst...  Různé rody a sklonování mě děsí.

Opravdu si zkus spise nejaky ten rychlokurz. Nejakou nalivarnu na dva tydny. Budes mik mit poneti o tom, co rika ta ucebnice pro samouky....
Ja zacala s nemcinou az tady, ale to jsem proste chodila do jazykovky a nedelala nic jineho. S ditetem se to uz neda...

Az budes tady, muzes se pak prihlasit do nejake vecerni skoly a chodit treba dvakrat tydne, kdyz ti maleho pohlida manzel. Ma to tu vyhodu, ze tam budou lide, kteri jsou na tom stejne jako ty a vetsinou tam take najdes nejake pratele, se kterymi se muzes potkavat i ve volnem case a spolecne cvicit.
Zaznamenáno
KP



Karma: 1
Příspěvků: 25


Walking man


WWW
« Odpověď #9 : Březen 01, 2012, 02:14:33 pm »

prve kontakty mozes skusit najst i tu http://www.misie-nemecko.com/  Mrknutí
ale nemcinu sa tam moc nenaucis  Mrknutí to sa treba nahlasit na kurzy a vyhladavat skor nemecku ponuku napr v materskych centrach - teda ak sa chces neskor v Mnichove zamestnat
Zaznamenáno
jullls



Karma: 0
Příspěvků: 7



« Odpověď #10 : Srpen 02, 2012, 03:10:55 pm »

Já mám to samé co Ty Úsměv akorát mám menší princeznu Úsměv) Stěhujeme se nejspíše k 1.9.2012.
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #11 : Září 06, 2012, 12:12:34 pm »

Ja se na jare na materskou odstehovala na nasi chatu z Mnichova a rodicovskou tu travime taky. Bala jsem se, ze budu jen sedet doma a na zahrade. Hebamme porada snidane pro mamky s detma.Pak prisel kurs po porodu, babymasaze a tedka babyplavani. Takze na sedeni doma to moc neni. Diky rovinam a stezkam pro chodce a kola se s vozikem dostanu daleko. Musim rict  ale, ze vesnice je daleko pratelstejsi k detem, nez mesto. (Casto musim oslovit cetujici, aby mi uvolnili misto pro kocar a podrzeni otevreni dveri vubec neocekavam).Ale na druhou stranu ma Mnichov super detska hriste. Tam se deti seznami a diky nim se seznamis s jejich rodicema.
Moc se tu nekrade, takze kola a voziky se parkuji pred domem a rano ho tam najdes. A kdyz ti na nadrazi nekdo sebere kolo, tak vetsinou jen proto, ze se chce svest, ze mu ujel posledni autobus. Takhle nasel soused kolo za dva dny zase na tom samem miste. Mozna ti na setkani deti budou zavidet, ze mas rodicovskou tak dlouho, v Mnichove se vetsinou zustava doma rok - co jsem tak lidi potkala, protoze stat plati jen rok rodicovsky prispevek. Na chate na vesnici jsem spis exot, ze se po roce vracim do prace a ze nechavam nase dítko ockovat tak brzo - podle doporuceneho ockovaciho kalendare.
Zaznamenáno
Kara



Karma: 0
Příspěvků: 27



« Odpověď #12 : Říjen 08, 2012, 09:20:34 pm »

Ja viem, ze napr. Caritas organizuje v niektorych stvrtiach ( Neuperlach Sued, zadarmo) aj nemcinu pre mamicky s detmi, mamicky konvezuju a o deti je postarane.
Moj nazor je, ze bez nemciny budes ciastocne izolovana, ved ked sa nieco organizuje pre deti, tak sa o tom pise v nemcine, nie v angl.  Ale inak kazdy tu vie anglicky, takze sa tu urcite dohovoris.
Inak ak je vyslaty tvoj manzel do Nem. tak by ti ten ne.m kurz mali zaplatit, aspon u mna to tak bolo ked sme boli v Angl.  
2 roky rychlo prejdu, to akurat si tu zvyknes a naucis sa rozpravat po nemecky. Takze, by som si nerobila velke plany, co sa tyka prace. Zdravotne sestry su tu dost hladane, ci v nemocnici alebo v starobinci, ale kazdy musi vediet nemecky.  
« Poslední změna: Říjen 09, 2012, 02:08:12 pm od Kara » Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #13 : Říjen 14, 2012, 06:49:51 pm »

Nemčiny sa neboj, svojou logikou a usporiadaním slov vo vete sa dosť podobá na slovenčinu a ešte viac na čestinu. Omnoho viac ako napríklad angličtina. Keď zvládneš základy, v spojení s praxou to pôjde rýchlo.
Pre matky je v Míchove kopec možností, je kopec centier, kde sa stretávajú matky pri kávičke a podobne. Kedže školky sú veľmi žiadané a vychovávateľky zle platené, asi to bude ťažšie, ale na druhej strane sa ti dieťa naučí rovno aj po nemecky. Takisto je veľmi veľa akciíí pre deti, budˇzadarmo alebo za symbolický poplatok. takisto je v Mníchove veľa zelene a detských ihrísk.
Nevieš, čo myslíš neregistrovanou sestrou, ale ako tu niekto písal, opatrovateľky (pečovateľky) sú dosť žiadané.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |