Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Stěhování do CH s domácími mazlíčky z CZ  (Přečteno 23214 krát)
Lyonie



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Březen 04, 2012, 04:00:39 pm »

Ahoj všem, bohužel jsem nikde na fóru nenašla vlákno o stěhování do Švýcarska s domácím mazlíčkem (konkrétně mi jde o psa a fretku).
Co vše je třeba, pokud berete s sebou své zvíře?
Je těžší najít pak bydlení?
Jaké jsou tam náklady na veterináře?

A cokoliv dalšího co vás napadne, všem děkuji za rady!  Kroutím očima
Zaznamenáno
Lyonie



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 : Březen 11, 2012, 08:48:14 pm »

To vážně nikdo ve Švýcarsku nemáte jediné zvíře?  Co???
Nebo nepořídili jste si aspoň zvířátko až tam a víte jak to aspoň chodí s poplatky obci, pojistkou, poplatky u veta?
Zaznamenáno
EfcaFo



Karma: 0
Příspěvků: 5



« Odpověď #2 : Březen 12, 2012, 05:15:48 pm »

Ahoj,

 já jsem si do Švajcu přivezla psa a celkem bez problémů. Musíš mít jen od českého veterináře vystavený pas a pejsek musí být očipovaný. Pak, když se budeš hlásit na úřadě, budou po tobě chtít, aby si měla psa přihlášeného na Anis (kvůli tomu musíš na veterinu, tam jen řekneš, že chceš psa přihlásit na Anis, oni načtou čip a pokud bude mít v pořádku očkování, jako že to by měl, když s ním cestuješ, je to vše. To stojí cca 50,- fr, domů už ti pak přijde dopis s kartičkou), podle města zaplatíš roční poplatek (já platím ve Winterthuru 190,-/rok) a pak chtějí ještě něco jako pojištění na blbost, kdyby pes někde něco vyvedl (podle pojišťovny cca 100,- fr/rok). To je myslím vše. Ale jak je to s fredkou netuším... Snad ti to aspoň trochu pomohlo ;-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |