Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: slovenska SPZ vo Francuzsku  (Přečteno 37033 krát)
wktr



Karma: 0
Příspěvků: 3



« : Březen 10, 2012, 11:46:37 am »

Zdravim vas !
cez tyzden som bol zastaveny policajnou hliadkou pri beznej kontrole a tam mi pan zandar chcel dat pokutu za to ze nemam francuzsku SPZ. nastastie ma napadla vyhovorka, ze moje trvale bydlisko je na slovensku a hned bolo vsetko v poriadku.
viete mi niekto prosim vas poradit ako je to s povinnostou zmenit SPZ na francuzsku ? lebo ako hladam nejak sa k tomu neviem dopatrat na
http://www.legifrance.gouv.fr/affichCode.do;jsessionid=32DB73EC57605D662C28308DCFDD1F85.tpdjo13v_1?cidTexte=LEGITEXT000006074228&dateTexte=20120310
dakujem velmi pekne
« Poslední změna: Březen 10, 2012, 08:06:05 pm od David » Zaznamenáno
suzanna.v



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #1 : Březen 11, 2012, 11:01:48 am »

Ahojky.

A mohu se zeptat: Kde mas oficialni trvale bydliste? Kam dostavas francouzskou postu(pokud zijes ve FR)? Mas ve Francii zaregistrovane bydliste, nebo jses tu jen kratkodobe? A auto, je pojistene v SK, nebo FR? A jaka adresa je uvedena na technicaku?

Manzel mi rika, ze na "Carte grise"(technicky prukaz) je povinnost nahlasit zmenu adresy(ostatni dokumenty, nikoliv), paklize mas nahlasene bydliste ve FR. Taky nasel tento odkaz:

http://www.ants.interieur.gouv.fr/siv/Carte-grise-et-changement-de.html


Je tam presne psano, proc ti cetnici chteli dat pokutu (doufam, ze budes rozumet ve Fj):

"Le propriétaire d’un véhicule doit déclarer, dans le délai d’un mois, son changement de domicile, de siège social ou d’établissement d’affectation ou de mise à disposition du véhicule, sous peine d’encourir une contravention de 4ème classe."

Snad Ti to alespon trochu pomuze.


Bonne continuation:),

Suzanna.

P.S: A co konzulat Slovenske Republiky v Parizi? Mozna by Ti taky poskytli par uzitecnych informaci?

http://www.mzv.sk/paris
« Poslední změna: Březen 11, 2012, 12:24:15 pm od suzanna.v » Zaznamenáno
wktr



Karma: 0
Příspěvků: 3



« Odpověď #2 : Březen 11, 2012, 12:12:35 pm »

ahoj Suzanna
tak auto je poistene a registrovane na Slovensku ,bydlisko mam vo FR ako principale a tak isto aj na Slovensku ,ale nemam tu obcianstvo.
 asi to nejdem riesit, najjednoduchsie bude sa zatial vyhovarat a zatlkat ,alebo kupit si auto tu

dakujem Suzanna
« Poslední změna: Březen 11, 2012, 04:02:41 pm od wktr » Zaznamenáno
suzanna.v



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #3 : Březen 11, 2012, 12:32:50 pm »

Za malo, moc jsem Ti nepomohla:(

Jinak mas pravdu. Kdyz te zastavi, tak dale rikej, ze bydlis v SK...no, a pak novy auto ve FR a je to :-).

Manzel mi jeste rekl, ze je preci jen dulezite moci eventuelne dolozit Tvoje bydliste v SK(nejake). Ono jim jde hlavne o to, aby vedeli kde te hledat, kdyby jsi zpusobil nejakou nehodu.

Preji hodne stesti.

S.
« Poslední změna: Březen 11, 2012, 03:08:01 pm od suzanna.v » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |