Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Lohnsteuerbescheinigung 2011  (Přečteno 32908 krát)
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« : Březen 08, 2012, 11:46:42 pm »

Ahojte přátelé,

tak se u mě po dlouhé době vyskytnul problém. Takže jedná se o Lohnsteuerbescheinigung 2011, je to jeden paprí A4, a zaměstnavatel v německu mi ho nechce vydat, žeprej až zaplatím 20 E. Situace je taková, že on si totiž myslí, že už mi ho dal, ale nedal. No a já když dostanu nějaké důležité papíry, tak si to slušně založím. Opravdu chyba není na mé straně, a jsem si jistá, že kdekoliv doma to nemám. V mailu mi můj zaměstnavatel napsal, že za každý Duplicat chce 20 E. No po tomto mailu jsem samozřejmě byla zklamaná, protože jsem ho považovala za nejlepšího šéfa mého života. Tudíž jsem rozhodila sítě, napsala jsem pár lidem, a ti mi říkali, že neplatit, že je to svi...árna... a Bundesministerium mě napsalo, že neví o žádných zákonech nebo předpisech, že by se to muselo platit. Jako samozřjemě vím, že 20 E z pohledu německého života není moc, ale z českého je, za kus papíru a ještě nefér, když tvrdí že chci druhou kopii. Co si o tom myslíte, zaplatit? Já totiž ani jinou možnost nemám, protože někde s právníkem se ohánět nebo tak asi nemá cenu. Jaký je Váš nazor na to a co byste mi poradily. Podotýkám, že je to super sef, který me chce zase zamestnat, ale asi to vypada tak, ze setri na nakladech. Diky za odpověd.
Zaznamenáno
Thomasek



Karma: 16
Příspěvků: 157



« Odpověď #1 : Březen 09, 2012, 08:12:44 am »

To by podle me nemel byt zadny problem. Musis vubec podavat danove priznani? Pokud ano, zkus zavolat na financak a rict jim o tve situaci - oni jiz tva data maji, v Nemecku se to dela online a oni vlastne Bescheinigung od tebe vubec nepotrebuji - pry to tak ale nedelaji vsechny firmy, takze si to nechej od FA potvrdit. Pokud nemusis priznani podavat, tak to nemusis tolik resit.

Ale otazkou je, odkud vezmes "cisla" pro tve danove priznani , kdyz to Bescheinigung nemas - tam by ti mozna tvuj zamestnavatel mohl vydat jen nejake potvrzeni?


Kazdopadne se vyplati mit Lohnsteuerbescheinigung zalozene, je to dulezity dokument, takze byt tebou, tak radeji tech 20 Euro obetuji...

T.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 09, 2012, 01:28:08 pm »

neplatit, že je to svi...árna... a Bundesministerium mě napsalo, že neví o žádných zákonech nebo předpisech, že by se to muselo platit.
Nejde o zadne zakony, ale o to, ze proste ta firma chce za vicepraci manipulacni poplatek Samozrejme je to neobvykle, zvlast, pokud, jak rikas, mate spolu dobry vztah.
Muzes jim zkusit napsat, ze to Ti prijde ponekud neocekavane a vzhledem k planovane dalsi spolupraci bys je rada poprosila o kulanci a zaslani potvrzeni, ktere nutne potrebujes.
Pokud se neumoudri, mas moznost zaplatit a doufat, ze to rychle poslou, nebo zkusit zavolat na financak, zda ti kopii neceho rovnocenneho nemuzou nafaxovat oni.
K kazdem pripade si vysledek pamatuj az budes priste premyslet o tom, zda pro ne zase pracovat a ceho jineho se muzes dockat od firmy, ktera takto naklada s lidmi, se kterymi aktivne spolupracuje.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« Odpověď #3 : Březen 09, 2012, 08:38:58 pm »

Rozlusteni pripadu:

Tuto situaci resim fakt 14 dni, a to jsem chodila i na nase ceske urady pro pomoc + kancl Eures. Ale i tak nikdo nic nevedel. No a tak jsem vcera jeste napsala email memu sefovi, zda to opravdu mysli vazne s tim placenim, avsak vse diplomaticky (svuj vzdor jsem jiz mela nachystany v dopise s penezi). A dneska mi dosel mail i s prilohu, kde moje vysnene Elektonische Lohnsteuerbescheinigung byla. Tentokrate z mailu bylo videt, ze mel dobrou naladu, a na konci napsal, ze jeho financi poradce za to nic nechtel. Takze to bud bylo dle nalady, a nebo za 14 dni ten ohen vyhasnul, ze asi cas nejak hoji bo co. Ovsem zajimave. Jsem taky rada ze nase vztahy jsou porad v pohode, a byl to asi nejaky vykyv nebo stres. Dokonce bych rekla ze ma u me zase plusove body Úsměv)) Ale taky kazda prace ma dve strany. Lidickam, co mi odepsali moc dekuji, vazim si nazoru a rychle odpovedi. Nektere informace me pomohli, viz. zminene ze FU v DE uz ma v pc moje udaje o danich a vyplate. To by snad pak slo resit uz jen pres FU myslim. A odpoved na podani DP - danove priznani si podavam kvuli vraceni dani, nebot jsem byla do minuleho roku jeste student.  PS: ty penize bych asi fakt obetovala, vsak to melo byt pro muj prospech.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Březen 10, 2012, 10:03:42 am »

*thumbs up*
(Dave, co poridit takovy smajlik? Úsměv )
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |