Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
 
Autor Téma: Stehovani do Svycarska  (Přečteno 181401 krát)
hribek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #30 : Červenec 23, 2012, 03:39:24 pm »

Proč Švýcarsko? Je to asi u každýho jiný, nicméně aspoň můj pohled.
Rozhodně nejedu za penězma, ani omylem nepřemýšlim o tom, že něco našetřim, jedu za zajímavou zahraniční zkušeností. Švýcarsko patří z mýho pohledu mezi nejzajímavější země co se přírody, hor apod. týká. To u mě hrálo jednu z hlavních rolí při výběru. A bráchovo přítomnost ve Švýcarsku pak jasně určila, co je správná volba... Nicméně i on mi jasně řek, že napřed sehnat práci a pak dorazit...
Nicméně i nebýt bráchy, tak Švýcarsko láká. Ne údajně vyšší životní úrovní, to beru s rezervou, ne vyššíma platama - je jasný že to neni černobílý. Ale u mě bylo hlavní, že se mi líbí z pohledu krajiny, možností na chození po horách apod. Procestovala jsem poměrně hodně zemí nejen po Evropě, ale Švýcarsko patří fakt mezi top u mě... Oproti anglicky mluvícím zemím to budu mít trochu těžší, němčina stále nic moc, ale to beru jako výzvu a naopak se těšim, že se naučim pořádně další jazyk. Počítam s tim, že každodenní chození na oběd do hospody, jako to praktikuju teď, bude brzo minulostí, i s tim, že z počátku budu muset dost šetřit. Ale stále je to poměrně přijatelná cena za blízké poznání země, která se mi fakt líbí.
Zaznamenáno
root.



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #31 : Červenec 24, 2012, 01:03:46 pm »

Držím palce,
ale ber prosím na vědomí, že krásná příroda Tě nenakrmí a nezaplatí nájem. 
A zrovna tyhle dvě věci (mimo jiné) tady ve Swissu dalece přesahují čísla, na které je Čech zvyklý.
Krom toho bez Bčka a referencí je problém ten nájem vůbec sehnat, ale to je jiná story.

Lidí, kteří příchází a jsou ochotní dělat cokoli, za cokoli je spousta - bohužel pro tu zemi.

Příroda je krásná i v Rakouských Alpách, kde bych ty šance viděl o něco realističtěji.

Přesto, hodně zdaru!






Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |