Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: vypoved a co dál...  (Přečteno 29561 krát)
zdenekG



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Duben 13, 2012, 12:42:56 pm »

muze me prosim nekdo pomoci alespon s radou? dostal jsem vypoved v praci z duvodu ze jsem drahy,uz nechce zamestnance,velke naklady..,bylo nas vic,co si mam vse vyridit a co od nej potrebuji,nejak s nami nekomunikuje,mam zazadano o pridavky ktere jsem za 9 mesicu zde jeste nedostal,bohuzel ma nemcina je dost slaba,mam B,platil mi penzijko,taky nic nevim,jsem ted mesic v cr,nevim co dal...
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Duben 13, 2012, 05:47:19 pm »

Od zamestnavatele mas narok na Arbeitszeugnis s uvedenim duvodu ukonceni pracovniho pomeru, t.j. kdo dal vypoved a proc. To je dulezite pro pripad, ze by jsi dale chtel pracovat v nemecky mluvici zemi, priklada se to k CVku a potvrzuje udaje v CVku uvedene.  Dale mas narok na pisemnou vypoved, to budou chtit videt jine urady, viz nize.

Paklize jsi pracoval dele nezli rok mas narok na podporu v nezamestnanosti, ta cini 70% prijmu, musi se ale danit  a odvadet dale prisusne poplatky jako zdravotni atd pojisteni.  Na urade Ti rovnez pomuzou s hledanim nove prace, co jsem cetl je to metoda cukru a bice, ale v kazdem pripade pomohou. To take pro pripad, ze by jsi chtel dale pracovat ve Svycarsku.

Mas narok tusim pul roku po ukonceni pracovniho pomeru se ve Svycarskyu zdrzovat a hledat novou praci. Po tu dobu ti plati Tvoje Bcko, coz je dulezite, protoze se pro EU-8 chysta uplatneni omezovacich klauzuli a Bcka budou nejakou dobu tusim 2 roky dost omezena, takze muzes pocitat s tim, ze kdyz o  Bcko prijdes, nejakou dobu se do Svycarska podivas jenom jako turista.

Rovnez by te meli byt schopni poradit ohledne nevyplacenych prispevku.

O penzijni neprijdes, jenom nevim detaily, jestli to dostances vyplacene na ruku nebo dostanes ve stari penzi, to se trochu menilo a tusim to zaviselo na dobe dotycneho zamestnani.

Tak asi tak.

Drzim palce...
Zaznamenáno
zdenekG



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Duben 16, 2012, 08:16:05 am »

diky za odpo, na urade myslis pracovni urad?, chodili jsme od rana do vecera do prace a byli jsme nejak mimo techto moznych problemu,mysleli jsme si ze rychly vyhazov je mozny jen v cr,je ovsem pravda ze ve smlouve jsme meli mesicni vypoved, pokud by te napadlo neco na co si dat jeste pozor,tak budu rad kdyz napises,skoda ze jsem se nenaucil tu nemcinu lepe...
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Duben 16, 2012, 07:38:58 pm »

Ano, myslim RAV, chces-li, urad prace.

http://www.treffpunkt-arbeit.ch/

Na tech strankach pisou co a jak, prostuduj si to. 

A pokud na to Tvoje nemcina nestaci, najdi si nekoho, kdo Te s tim pomuze.
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #4 : Duben 17, 2012, 08:00:57 am »

ja teda nevim, ale nezpackal sis to tim, zes odjel do CR? kdyz se chces nahlasit na RAV a pobirat davky, musi tu pracovat dyl jak 12 mesicu a hned jak dostanes vypoved se musis prihlasit na RAV a sam dokazovat, ze si hledas praci i mimo RAV a ne odjet domu. oni sou na RAV dost prisni, pokud nejsi z byvale jugoslavie, ti v tom umi nejakou zahadou chodit! ja se chtela kdysi prihlasit na RAV ne na pobirani davek, ale na pomoc s hledanim jine prace a tohle mi bylo receno. ikdyz od nich nechces prachy, tak musis projit celym procesem pro prihlaseni se a pro termin s tim jejich poradcem. tak sem si to radsi hodne rychle rozmyslela. zas tak hrozna moje prace nebyla  Smích
podle meho sis to tim odjezdem do CR docela stizil, ale treba se pletu.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #5 : Duben 17, 2012, 08:21:18 pm »

<<<ja teda nevim, ale nezpackal sis to tim, zes odjel do CR?
Velmi pravdepodobne ano, zpackal.  Tedy za predpokladu, ze by chtel (a mel narok na) davky, a/nebo chtel sehnat dalsi praci tady ve Svycarsku, pak pravdepodobne ano.  Proto jsem doporucoval studium ocitovane www stranky.

<<hned jak dostanes vypoved se musis
Dovoluji si nesouhlasit. Doporuceno je hned, ale staci nejpozdeji ve chvily, kdy nastavana nezamestnanost, cili po uplynuti vypovedni doby, snad lepe kratce pred tim. Ale to nemeni nic na veci, ze po mesici v Cechach je to tak zhruba o ten mesic pozde.

Mam to ted z prvni ruky, ti truhlici, co pro ne stale jeste delam, se dostali do potizi a pomerne hodne lidi vylili, vcetne mne. Nechtel jsem se tady o tom moc sirit (a taky jsem mel trochu jine starosti), ale dneska v poledne jsem podepsal novy kontrakt, tak snad bude zase dobre. Mozna bych mel zkusenosti zurocit ve foru inzerce, tam neustale nekdo hleda praci. Urcite by bylo zajimavejsi napsat, jak nekdo praci nasel, nemluve o tom, ze to neni prace typu brigada od brzkeho rano do 6 vecer za 700 chf a kolace denn^H^H^H^H^H pardon mesicne, kterazto vyhodna nabidka se tady nedavno probirala.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |