Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prosím o radu ke klauzuli 1.5.2012  (Přečteno 57492 krát)
ahort



Karma: 0
Příspěvků: 17


« : Duben 22, 2012, 10:03:12 am »

Chystal jsem se na život v Švýcarsku od tohoto léta, doposud navštěvuji
pro zdokonalení denní studium jazyka německého a teď příjde toto /1.5.2012/.
Nevím jak mám nyní postupovat, aby se všechny naděje nezbortily.
Díky za radu.
Zaznamenáno
zaxxx



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Duben 22, 2012, 09:02:59 pm »

A mas uz domluvenou praci? Pokud si dopredu zajistis praci, budes mit smlouvu a vse, tak dostat L povoleni (na 1 rok) je bez problemu a po skonceni jeho platnosti si ho prodlouzis nebo dostanes B. Dle meho nazoru media z tohoto udelala moc velikou bublinu a nic neni tak strasny.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #2 : Duben 23, 2012, 05:38:17 am »

Nemluve o tom, ze tech Bcek bude 2000 a bude jiste par mesicu trvat, nezli se ty 2000 vycerpaji. Rozhodujici je -jak jiz bylo receno - mit praci.
Zaznamenáno
vasek608



Karma: 2
Příspěvků: 40


LostInSwitz, aneb Ozvete se, zvu vas na sklenku:-)


« Odpověď #3 : Duben 24, 2012, 03:35:00 pm »

Ten 2tis limit je jenom na B povoleni, a vztahuje se pry jen ke kalendarnimu roku. Tzn. od 1.1.2012. Z cehoz vyplyva ze jestli jich rozdali od zacatku roku uz hafo, tak muzou byt k 1.5.2012 uz Becka vycerpany, tzn. plynule se prejde na L.

Ted presne neco takoveho resime v praci (IT firma), jak sem do zurichu dostat programatora z cech.. Praci zajistenou ma, smlouvu a veskery podminky dohodnuty, ted jen jak to pořešit na úřadech. Díky tomu že BigBang změna začíná už přístí týden, tak ani švýcaři na úřadech nic moc nevědí, naše personální oddělení (=místní) obvolávali úřady postupně Zurich, Bern, a místní gemeinde, ale přehazovali si nas jako horkou bramboru, že ted do 1.5 prostě nikdo moc netuší co s tím.
Tak nevíím:-/
Počítám že kolega dostane L, a odklepe si rok a pak se uvidí:-)
Hodne stesti vsem ostatním..
V.
« Poslední změna: Duben 24, 2012, 03:36:56 pm od vasek608 » Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Duben 26, 2012, 08:22:24 pm »

Ten stary system kontigentu se pocital od kvetna do kvetna, docela mne prekvapuje, ze by se to ted melo pocitat retrospektivne k zacatku roku. Asi si uradnici a uradnicky na kantonu kryji zada, protoze nevi, jak to bund zoorganizuje.

Ja jsem si sveho casu taky na moje Bcko musel pockat par tydnu navic, platil tehdy jeste Inländervorrang a nezamestnanost byla o ty hruzo asi 4,5%. Firma to tenkrat vyresila ponekud kreativne pojatou job description; taky bylo treba, aby moje smouva byla adekvatne atraktivni, ale o to jsem se uz postaral sam, s tim me urad nemusel pomahat.

Tak dej pak vedet, jak to s novym kolegou dopadlo.


Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #5 : Květen 03, 2012, 05:59:00 am »

Ty kvoty budou po kvartalech a prvni kvartal zacina 25. dubna. Tedy ne retrospektivne k zacatku roku.

Navic bych si situaci dovolil vykladat tak, ze kdo bude mit slibenou smlouvu, musi holt pockat na zacatek kvartalu a potom rychle zadat ;-) Tedy te on, nebrz zamestnavatel.

http://www.bfm.admin.ch/content/dam/data/migration/rechtsgrundlagen/weisungen_und_kreisschreiben/weisungen_fza/20120423-rs-ventilklausel-d.pdf
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #6 : Květen 07, 2012, 07:23:22 pm »

Podle me proste kdo nedostane Bcko, dostane holt Lko na rok. Plno lidi jde stejne po roce zpatky, tak se tim pekne proseje to,co chce opravdu zustat Úsměv Takova tragedie to neni, holt bude min Bcek a sileny hromady "L"ek Úsměv Lko se da prodlouzit stejne jak Bcko. A plno soucasnych Bckaru melo treba Lko pvni tri roky nez dostali Bcko.

Hlavne musis mit praci. a bydleni. 
« Poslední změna: Květen 09, 2012, 08:10:30 pm od David » Zaznamenáno
Lucie_versoix



Karma: 0
Příspěvků: 2



« Odpověď #7 : Květen 09, 2012, 08:06:43 pm »

FYI :-)

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/switzerland/9214858/EU-warns-Switzerland-over-immigration-restrictions.html
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #8 : Květen 09, 2012, 09:13:19 pm »



pekne. ale to,ze staty EU si vesele zavadi znovu celni kontroly (coz se nedivim, ale jde tu o princip) a tim padem vesele obchazeni shengen a svajc to delat nesmi,to uz je ze strany eu v poradku... meli by si zamest pred vlastnim prahem nejdriv.
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #9 : Květen 09, 2012, 10:26:01 pm »

<<<ale to,ze staty EU si vesele zavadi znovu celni kontroly

Myslis kontroly na vnitrnich hranicich Schengenu? To ale nebudou celni kontroly, nemyslis?

Ja vim, jsem hnidopich, ale neda mne to.
Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #10 : Květen 10, 2012, 10:15:13 am »

jaky je rozdil mezi kontrolou na vnitrnich hranicich shengenu a tim,ze ti jako driv na kazdych hranicich stejne prohrabou cele auto a kontroluji veskere papiry? podle me zadny Úsměv a to,ze se svajc chtel driv branit a nesmel, ale ostatni si to zavadet muzou, taky o necem svedci.  ja se svycarum nedivim ani v nejmensim,kdyz denne slysim ve zpravach,co tu cizinci delaji... 
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #11 : Květen 10, 2012, 04:18:10 pm »

harratko plne s tebou souhlasim, ja se jim taky nedivim, jsou cizinci co sou sporadani, ale co clovek vsude cte, slysi, beha mi kolikrat vazne mraz po zadech!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |