Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Cirkevna dan  (Přečteno 24589 krát)
silvientte



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Červenec 06, 2012, 11:29:49 am »

Ahojte vsetci, mam problem s platenim resp. neplatenim cirkevnej dane. Takze: pracujem v Berline este len od aprila, ako selbstandig. Pri anmeldungu som uviedla ze nie som sucastou cirkvy. Im to vsak nestacilo a z Finazamtu mi poslai dotaznik, kedy a kde som bola pokrstena, lebo pre nich sa krstom stava clovek automaticky sucastou cirky. Kedze neuznavam cirkev, zaciarkla som, ze nie som pokrstena aj ked vlastne som. Ale nemam zaujem tu platit dan, kedze ani doma do kostola moc nechodim a pride mi to cele nezmyselne. Moja viera je moja vec a nepotrebujem k tomu cirkev.
Viete, ci si to vedia nemci zistit ci som bola pokrstena alebo nie? Ved u nas to nie je take striktne, kazdy si moze robit co chce. Presne pre toto nemam rada cirkev, lebo miesto toho aby pomahala iba ludi obmedzuje svojimi nikdy nekonciacimi pravidlami!!!!

Dakujem velmi pekne.
Silvia
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Červenec 06, 2012, 03:54:19 pm »

Jelikoz je v Nemecku prave ona cirkevni dan, je pochopitelne, ze si cirkev hlida, aby nejake ovecky nahodou nepustila predcasne Úsměv
Ze se ale po tvem prohlaseni, ze jsi bez vyznani, jeste specialne ptaji, to mne prekvapuje - ja se kdysi prihlasil jako bez vyznani a nikdo se mne nikdy na nic neptal.

Na tvem miste bych dal delal to, co delas; posilal jim odpovedi, ze zandou cirken nevyznavas a slus. Jen si pohlidej, jestli ti tu cirkevni dan z Lohnsteuerkarty (kterou uz v papirove podobe v ruce nemas - jak prakticke!) opravdu skrtli.

[oprava par preklepu Úsměv ]
« Poslední změna: Červenec 09, 2012, 10:49:18 am od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #2 : Červenec 08, 2012, 07:08:06 pm »

Ahojky  Mrknutí

Pokud jsi udala, ze nejsi verici, tak po tobe nemaji pravo chtit platit cirkevni dan a pochybuju, ze si v cesku budou zjistovat zda-li jsi pokrtena a zda-li jsi clenkou cirkve!

Ja jsem v Bavorsku od 1991, vzdy jsem udaval ze nejsem verici, mam dve krestni jmena (presto ze nejsem pokrteni) a pesto po me nikdy nechteli platit cirkevni dan a nikdy se v nicem nestourali a nechteli abych jim neco prokazoval, tak nechapu proc se v tvem pripade v Berline v tom stouraji!?

Nevim jak jsi na tom s nemcinou, ale treba by pomohlo tam zajit osobne a vysvetlit jim to. Pripadne i trochu durazneji a ze z jejich vecneho obtezovani se citis byt sikanovana. Muzes pripadne i diplomaticky pohrozit atvokatem, pokud jim nestaci kdyz jsi jim to uz nekolikkrat pisemne davala. To kolikkrat pomaha, i kdyby jsi to s tim advokatem nemyslela vazne!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |