Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Prace a kamaradi  (Přečteno 24995 krát)
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« : Červenec 30, 2012, 11:22:10 am »

Ahojky,

pred mesicem jsem se prestehovala do Burgdorfu za pritelem [take je z CR] pracuje tu na Ing.pozici dostal povoleni L.Ja se snazim najit praci [na urade mi poradili byt tu 3 mesice jako turista a pokud najdu praci zazadat o povoleni nebo ,kdyz bych praci nenasla pritel se za me zaruci[ze ma dostatecny prijem] a povoleni dostanu.Muj problem je,ze mam zakladni znalost nj jinak mluvim aj a spanelsky.Mate nekdo zkusenost s tim jak je tezke sehnat praci bez nj a hlavne bez povoleni k pobytu:-X Hledam na zacatek jakou koli praci.Diky za radu. Kdyby se tady nasel nekdo z okoli  Burgdorfu atd.Ozvete se.

Mejte se Denisa
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #1 : Červenec 30, 2012, 01:30:34 pm »

Ahoj, ja kdysi mela povoleni L jako au-pair, pak mi zkonsilo a uz sem nechtela dal byt au-pair a nez sem nasla praci bylo mi doporuceno aby se za me pritel zarucil, od znamych. Chteli jsme to tak udelat, ale na gemeinde mi rekli, ze by to stejne k nicemu nebylo, ze bych dostala povoleni sice B na dva roky, ale bylo by tam napsano, bez moznosti pracovat, protoze se pritel zarucil, ze nas oba uzivi, tudiz proc bych mela do prace! Melo to tak tehdy i vic znamych zde v CH, povoleni dostali ale bez moznosti prace. Ale byla tu holcina, myslim Katka86, co se za ni pritel zarucil a ta mohla pracovat, nebo aspon nanny delat nevim uz presne, to by ti musela rict ona sama. Ale nam tenkrat poradili si radsi vyridit povoleni na stellensuche na pul roku a muze se prodlouzit. Tudiz tu si oficialne (musis si tu platit i pojisteni) a muzes vpohode hledat. Me se tenkrat podarilo najit praci, ale neni to pravidlem. A bez nemciny, bez povoleni a znamosti je to holt tezky. Doporucuji se ucit, ucit a ucit a hlavne neztracet nadeji! Praci maji pomalu problem sehnat i lidi s povolenim B natoz ti s beckem. Kdysi bylo v elku napsane, ze je vydano pouze na praci v te firme kde ti ho "vyridili", zda je to tak i dnes netusim. Hodne stesti.
Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #2 : Červenec 31, 2012, 07:48:15 am »

Ahojky, děkuji moc za cenné informace Úsměv

Ještě bych se Tě zeptala,když si dělala tu Au-pair hledala jsi na nějakých speciálních stránkách?

Denisa
Zaznamenáno
Aria86



Karma: 3
Příspěvků: 202


« Odpověď #3 : Červenec 31, 2012, 08:25:26 am »

 Úsměv Úsměv Úsměv
« Poslední změna: Červenec 31, 2012, 03:18:15 pm od Aria86 » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |