Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: stehovani / clo  (Přečteno 41122 krát)
braun.botnet



Karma: 0
Příspěvků: 6


WWW
« : Listopad 04, 2012, 02:47:16 pm »

Zdravim ve spolek,

Chtel bych si privezt nejaky veci z CZ. Napriklad starsi Pc, monitor a nejakou dalsi elektroniku. Na webu jsem se docet, ze je mozne dovezt osobni veci, sportovni nacini, jidlo na cestu atd... a ostatni veci do vyse 300CHF bez procleni. Jenze nemam zkusenost a nevim jak celnici k tomu pristupuji. Jak treba urcit hodnotu stareho pc a elektroniky tak abych pak na hranicich nemel potize?
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Listopad 04, 2012, 07:06:11 pm »

Dovoz osobnich veci v ramci stehovani - jak implikuje nadpis Tveho prispevku - je neco dost jineho nezli dovoz veci mimo ramec stehovani. Coz zase implikuje text Tveho prispevku. Tedy alespon ja si dovoluji ho tak vykladat.

Nicmene obe tyto varianty se tady na foru pred nejakou dobou docela dukladne probirali. Co takhle zkusit si najit a precist ty starsi prispevky?

Treba Ti ta cinost pomuze i si objasnit, o kterou z tech variant se u Tebe jedna ;-)
Zaznamenáno
Radim W.



Karma: 3
Příspěvků: 22



« Odpověď #2 : Listopad 04, 2012, 07:55:01 pm »

Určitě si s tím nelam vůbec hlavu.Já za poslední 3 měsíce 10x vjížděl do Schweizu a z toho měl 1x 10 sekundovou kontrolu dokladů,a to ještě mezi Francie-CH v noci.A i kdyby,tak pokud nepovezeš 3 "fungl" nová domácí kina,každé za 100.000 Kč,tak pochybuju,že Ti budou probírat nějaké takové starší krámy...
Zaznamenáno

Radim
braun.botnet



Karma: 0
Příspěvků: 6


WWW
« Odpověď #3 : Listopad 04, 2012, 10:17:07 pm »

Obema diky za odpovedi Úsměv

michalpp:
Ano, jedna se o stehovani a ne o dovoz novych veci nebo nejakeho zbozi. Vykladas si to spravne. Pred tim nez jsem si dovolil napsat prispevek jsem hledal, ale ocividne spatne - zkusim znova...

Radim W.:
Takovouhle odpoved jsem potreboval a doufal, ze to tak i bude.


Zaznamenáno
Harratko



Karma: 4
Příspěvků: 65



WWW
« Odpověď #4 : Listopad 04, 2012, 10:26:57 pm »

po prestehovani mas narok do roka od vstupu na uzemi CH privezt si sve osobni veci. je jedno v jake hodnote. jen je musis mit sepsany na papire a nechat orazitkovat na celnici. vec musis vlastnit dyl nez sest mesicu (opet ale staci tve osobni prohlaseni - ja mela zrcadlovku asi tyden a jen se me zeptali,jeslti jsou to pouzite veci, rekla  jsem jo a bylo vyreseno:)  ).

ja si do svajcu stehovala komplet pc s monitorem,tiskarnou,scannerem, notas, veskerou elektroniku, kolo a zivyho kone vcetne vybaveni. takze rozhodne vic nez 300chf:) mela jsme to napsany na pc, seznam vseho, dodatek,ze prohlausji,ze veci vlatsnim uz vic nez pul roku, jen razitkovali,ani na kone se nepodivali a jelo se dal.



a i ted po vice jak dvou a pul letech mi mamka vozi z cr napakovany auto po strechu (prevezla zaclony,periny, dreveny zidle, stul.... Smích a bez problemu:))
Zaznamenáno
braun.botnet



Karma: 0
Příspěvků: 6


WWW
« Odpověď #5 : Listopad 05, 2012, 12:31:49 am »

Diky za reakci.
Seznam si radeji pripravim.
Akorat mi neni jasne "po prestehovani". Nejdrive musis mit Ausländer Ausweis?
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #6 : Listopad 06, 2012, 01:31:21 am »

Zkus si procist link z nasledujiciho vlakna

http://www.switzerland.cz/forum/index.php?topic=8995.msg20418#msg20418
Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #7 : Listopad 07, 2012, 07:43:01 pm »

Ahojky,

prosim Te veci si v klidu prevez jen si napis seznam veci co prevazis,abys to mel pro pripadnou kontrolu (jak uz tady zminovala Harratko,aby Ti zbytecne na hranicich nevykladali auto.Ausländer Ausweis na to opravdu nepotrebujes ja jsem takhle pred 4 mesici stehovala od televize,az posedacku cely byt z PHA do Svajcu a mala jsem jen ten seznam.

P.S.Hlavně nic nehrotit Škleb

Denisa
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |