Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Integračný kurz Nemčina  (Přečteno 106838 krát)
dagmarb1971



Karma: 0
Příspěvků: 26



« : Leden 09, 2013, 11:39:41 am »

Dobrý deň, kto by mi vedel poradiť. Kde by som mohla absolvovať kurz nemčiny, dostala som povolenie z úradu pre migráciu, ale neviem ktoré miesta tieto kurzy robia. Potrebovala by som absolvovať nejaký test, kde by sa zistilo akú úroveň Nemčiny mám a následne, aby som pokračovala v štúdiu pre splnenie kategórie B2. Bývam v Mníchove Ost- Pliening. Ďakujem
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 09, 2013, 11:57:13 am »

Nevím jaké kurzy máš na mysli.
"Einstufungstesty" pro němčinu na Münchner VHS mají např. v Gasteigu (S-Bahn Rosenheimer Platz). Stojí asi 5 Euro.
« Poslední změna: Leden 09, 2013, 11:58:48 am od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Leden 09, 2013, 12:05:26 pm »

Pokud vim, dela takove kurzy napriklad jazykova skola Prisma: http://www.prisma-ev.de/de/02-deutschkurse.php ale urcite i jine. Zkus Google a hledat "daf integrationskurs münchen". Volkshochschule to asi bude umet take (zase Google: http://www.google.de/search?hl=de&q=mvhs+daf+integrationskurs&btnG=Suche ).

Rozrazovaci test podle mne udela kazda skola v ramci objednani kurzu - je i v jejim zajmu vedet, do jake pokrocilosti u nich nejlepe zapadnes.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #3 : Únor 09, 2013, 12:52:17 am »

Můžeš ostatním sdělit, jak to nakonec dopadlo, kam si chodila a zda můžeš doporučit? díky
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #4 : Únor 09, 2013, 09:15:10 am »

Můj manžel tento kurz nedávno celý absolvoval. Z toho úřadu nám poslali přímo seznam škol v okolí, které toto umožňují. Můj manžel chodil do VHS, dostávali jsme částečně příspěvěk na každý kurz, už nevím přesně, kolik to stálo, platila se i zkouška na konci. Manžel byl celkem spokojený, záleží hlavně na učiteli, jeden kurz jsem musela složitě reklamovat, ale podařilo se mi ho přeřadit do jiné skupiny /moje první úspěšná "reklamace" v němčině/ :-) Zkoušku na konci úspěšně složil, má B1, tím to končí. K tomu ještě psal integrační test z dějin a tak, výsledek doteď nedostal a to už je půl roku:( Teď řešíme, zda se manžel vrátí kvli práci do česka nebo tu bude pokračovat na stupeň B2. Slyšela jsem recenze i z jiných škol, VHS nám připadla nejlepší, chodí tam nejvíc lidí, tak je celkem jistota, že ty kurzy budou pravidelně otvírat. Má to několik stupňů, A1-1, A1-2, A2-1, A2-2, B1-1, B1-2 a Manžel hned nazačátku napsal povinně vstupní test zdarma a pak ho zařadili do A2-1 /já ho zezačátku učila sama/. Je lepší do toho kurzu jít a už mít aspoň nějaký základ.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Únor 09, 2013, 10:35:03 am »

Mne urad prace zaplatil 2mes intenzivny kurz nemciny na sprachschulle Inlingua na Sendlinger tori..trva 2mes..5 krat do tyzdna po 7hod...velmi vela mi to dalo..ucitel super a vyucovanie tiez bolo na urovni..len si musis poziadat na urade prace o Bildungsgutschein für Deutch a na Inlingue ti daju urobit eintstufungstest a ten urci do akej skupiny patris...je to jedna z najlepsicj jazykovych skol v Mnichove...odporucam...ak clovek pracuje nema cas na nemcinu..preto je dobre to robit ked si bez prace dostavas od urade prace peniaze na zivot plati ti zdravotne poistenie a ty v klude sa mozes venovat nemcine...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Únor 09, 2013, 10:41:57 am »

VHS nieje najlepsia skola..skor naopak...je to najlacnejsia jazykova skola v Mnichove...a ludia co robili na Inlingue somnou kurz nemciny na VHS nadavali,ze sa tam nic nenaucili a ze s Inlinguou sa to neda ani porovnat...ale vela zalezi aj na ziakovi ci sa uci atd...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Únor 09, 2013, 10:44:51 am »

http://www.inlingua-muenchen.de/m-deutsch-fuer-den-beruf-fbw-mas.html

toto ti iste da viac nez par hodin na VHS....
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #8 : Únor 14, 2013, 12:15:57 pm »

VHS nieje najlepsia skola..skor naopak...je to najlacnejsia jazykova skola v Mnichove...a ludia co robili na Inlingue somnou kurz nemciny na VHS nadavali,ze sa tam nic nenaucili a ze s Inlinguou sa to neda ani porovnat...ale vela zalezi aj na ziakovi ci sa uci atd...
Hary poprvé si dovolím oponovoat, i když chápu, že můžeš mít jinou zkušenost. Já mám s MVHS zkušenosti výborné. Chodil jsem tam skoro rok a měl jsem poznat 2 učitelky a 1 učitele, všichni byli výborní. Měl jsem ale na ně refernece, takže jsem věděl do čeho jdu. Na té samé škole, jsem pak jako supl poznal asi ještě 4 a ty mi nevyhovovali. To samé z angličtinou. První pro mě hrzoný, druhý výborný. Takže nedá se říct, že škola že je špatná, ale musíš si prostě vybrat učitele který Ti vyhovuje. Při první a ž drhé vyučovac hodině už můžeš poznat zda Ti dotyčný vyhovuje a máš možnost přestoupit jinam. Je ale jasné, že je tato škola lehčí, než např. Goethe Institut. Základy Ti ale dá dobré na tom trvám. Mě se výuka líbila a mohu tuto školu, nebo přímo konkrétní lektory doporučit. (např vhodné pro začátečníky)
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Únor 14, 2013, 01:00:22 pm »

ja som tam na zaciatku chodil na kurz nemciny a nedalo mi to nic...a naopak na inlingue mi to dalo podstatne viac nez na VHS...ale kazdy mame ine skusenosti...
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #10 : Únor 14, 2013, 08:28:49 pm »

Můžeš ostatním napsat jakou úroveň kurzu si navětěvoval (např B2 apod) a koho si měl za učitele? Sháním takto reference, většinou jsou objektivní. díky
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Únor 14, 2013, 10:34:59 pm »

Lukaso myslis mna?
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #12 : Únor 16, 2013, 01:14:37 am »

ano, díky
Zaznamenáno
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #13 : Únor 19, 2013, 04:35:27 am »

takže se nepodělíš se zkušenostmi na konkrétní učitele?
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #14 : Únor 19, 2013, 08:26:07 am »

Lukas napis mi postu tam ti napisem meno ucitela...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |