Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hledám práci ...  (Přečteno 36977 krát)
Andreas90



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 31, 2013, 09:40:39 pm »

Dobrý den,
zdravím všechny Čechy a Slováky ve Švýcarsku, chystám se vyrazit do Švýcarska, mám základy němčiny(maturita) a komunikativní angličtinu(certifikát) jsem po škole a nepohrdnu žádnou prací, nemám však domluvenou práci ani ubytování. Chci to zkusit, protože se mi tato země moc líbí a udělám vše pro to abych uspěl, a tak bych byl rád za jakoukoliv radu či pomoc, kdyby byl někdo ochotný. Sice tady nic nečekám ale zkusit to musim :-) Moc děkuji za každou reakci! S pozdravem Ondřej
« Poslední změna: Únor 01, 2013, 12:25:42 am od David » Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #1 : Únor 01, 2013, 11:00:10 am »

Ahojky nebo Dobry den,

obdivuji tvoji odvahu a kuraz vycestovat do Svycarska pokud nemas zarizenou praci nebo alespon vytvorene nejake zazemi. Nevim zda jsi si vyzjistil veskere informace k pobytu k praci atd. Bez prace tu muzes byt pouze 3 mesice a pokud praci nenajdes musis se vratit zpet do CR. Nechci tady pusobit jako nejaky chytrak,ale kdyz vidim kolik lidi opet videlo tvuj prispevek a zadna reakce neco napsat musim.Ziju tady pres pul roku pristehovala jsem se sem s pritelem jelikoz tu dostal prac. pozici na hodne vzsoke urovni a diky tomu mi tu muze vytvorit zazemi. Ja mam ted uroven nj na zakladni urovni neboli mirne pokrocilou, mluvim aj a spanelsky a opravdu se tu ze me na prdel nekdo neposadi. Delam ve fabrice a to jsem v Pha delala uplne na jine pozici. Praci jsem sehnala pres personalni agenturu Manpower a ted to vypada,ze zase budu bez prace. Ve Svycarsku je system uplne jiny nez u nas v CR kde kazdy dela vsechno. Na veskere profese musis mit kompetentni vzdelani,abys mohl praci vykovat.Nehlede na to,ze tady je hodne dulezita nj, fj a jako uz takova samozrejmost aj kterou taky nechteji vsude je to kanton od kantonu. Svycarsko jak pises je naprosto krasna ZEME,ale taky je to tady hodne tezky nez se clovek zajede atd... opravdu tady lidem peceny holubi do pusy nelitaji jak si hodne lidi mysli.Pokud clovek nema povoleni a nema odbornou praci tezko se Ti bude hledat prace zkus oslovit nejake personalni agentury.Na strankach Switzerland.cz mas jejich soupis...a hodne uzitecnych informaci...Pamatuj Svycarsko neni UK...tady vse funguje uplne jinak...Nehlede na to,ze zivot je tady hodne drahy kort, kdyz sem jede clovek z CR a ma czk....

Hodne stesti Denisa
Zaznamenáno
Andreas90



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Únor 01, 2013, 12:56:30 pm »

Ahoj Deniso,
no bude to asi tim, že jsem ještě mladej a chci si to vyzkoušet, před dvěma lety jsem se na začátku letních prázdnin sebral a jel na tři měsíce do Irska uplně bez zkušeností a předem domluvených možností. V Dublinu to bylo slabé ale potkal jsem tam pár čechů a ty mi poradili ať zkusim západní pobřeží. Navíc sem měl obrovské štěstí, že sem narazil na partu mladých lidí(dva slováci a polák), kteří tam vypůjčeným autem jeli, a tak sem skončil ve městě Sligo na západě Irska kousek od pobřeží a tři měsíce pracoval v jedné fabrice jako pomocník. Moc rád na to vzpomínám dodnes :-) Chci to prostě zkusit, jelikož mě tato země neskutečně láká. Budu se snažit spíše najít práci někde ve větším městě v nějákém supermarketu nebo tak, to je podle mě jedna z mála možnosti jak uspět. Ikdyby to nevyšlo tak si aspon můžu říct že jsem to zkusil, horší je když to člověk nezkusí a sedí doma. Vetsinu informaci jsem si uz zjistil a vim ze to bude zatracene těžké tam prorazit (proto také píšu sem abych věděl co nejvíce) proto mě trochu mrzí, že můj příspěvek vidělo bezmála už 100 lidí ale bez žádné reakce. I přesto děkuju moc za tvůj komentář ;-) Ondřej
Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #3 : Únor 01, 2013, 01:37:07 pm »

chapu a fandim Ti urcite Te nechci odradit Úsměv jen mluvim ze zkusenosti kterou jsem tady nasbirala za tech necelych 7 mesicu. A uprimne me tady tedy vic pomohli spis mistni nez cesi nebo slovaci. To je to co jsem psala UK nebo Irsko neni to co je Svycarsko. Tady je problem s tim povolenim bez prace nedostanes povoleni bez povoleni tu muzes byt jen 3 mesice.Tady i u blbeho mc Donalda Te nevezmou pokud nemas povoleni to je ten pruser v tehle zemi, proc budou brat na takove pozice Auslendry bez povoleni?Co????..Bez dobre nj, bez praxe ani v supermarketu neuspejes jak budes mluvit s lidmi ktery mluvi dialektem, ktery s ,,HOCH,, deutsch nema nic spolecnyho. Moje rada zni nejdriv si promysli kam bys chtel jet..urcite byt tebou bych volila nemeckou cast vubec ne francouzskou jelikoz nemas fj....italskou nejspis taky ne...pak si vyzjisti jaky personalky tam jsou a napis jim. Kazdopadne na zacatek potrebujes hodne slusny kapital  Škleb pokud se opravdu rozhodnes a pojedes sem ozvi se ....drzim palce. Kdybych Ti mohla pomoc s praci rada bych pomohla,ale i ja s tim bojuji pres pul roku...

mej se prima
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #4 : Únor 01, 2013, 07:59:48 pm »

<< také píšu sem abych věděl co nejvíce)
<< proto mě trochu mrzí, že můj příspěvek
<< vidělo bezmála už 100 lidí ale bez žádné reakce.

Vis, Ondreji, ono odpovidat znovu a znovu na tu samou otazku (ci otazky) taky trochu zamrzi. Existuje cosi jako Netiquette a ta se na kladeni uz polozenych a zodpovezenych otazek ve forech nediva uplne nejprizniveji.

Tolik za nas prispevovatele.
Zaznamenáno
vanvla



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Únor 02, 2013, 03:41:00 pm »

Ahoj,
plně souhlasím s Denisou. Tady Ti málokterý Čech či Slovák může pomoci, protože je tu každý rád, za to že práci má...to za prvé a za druhé, tady jak nejsi Švýcar, tak můžeš maximálně tak pracovat, ale doporučovat lidi či jakkoliv radit si musíš odpustit, na to jsou tu jiný.....Švýcaři. Tak to prostě je. V čem má Denisa určitě také pravdu, tak v tom, že je tu třeba odbornost. Uvědom si, že sem v současné době měsíčně přiharcují přes agentury stovky či tisíce lidí ze Španělska, Portugalska i z jiných států s nízkou životní úrovní a tak si tu lidi prostě vybírají a nekvalifikované či nepracující podle jejich představ nemilosrdně posílají domů. Já pracuji jako elektrikář, takže nemám takový problém s prací, ale vidím okolo sebe a denně pracuji se Švýcary. Doporučuji Ti nejdříve začít v Bavorsku, aby jsi si zvykl na jiný dialekt, trochu se v němčině ostřílel, udělal si nějakou specializaci, kontaktoval agenturu v CH a pak přijel. Konec přednášky...teď budou hovořit čísla. Pokud přijedeš na blind ubytování Tě tu bude stát měsíčně cca 35000 Kč (přes agenturu mezi 10 až 15 tisíci)....o bytu neuvažuj, nemáš povolení k pobytu. Měsíčně prožiješ okolo 15 000 Kč. Lékařskou péči si tu zaplatíš komplet sám....žádná legrace....i s pojištěním tady platíš do cca 18 - 50 000 Kč (podle frančízy) ze svého pokud onemocníš. Bez práce tu nedostaneš povolení k pobytu a bez pobytu si nezaplatíš nemocenské pojištění,nezřídíš si tu účet a pokud se ti tu do třech měsíců nepodaří nějakou práci s oficiální smlouvou sehnat, tak se musíš sbalit a opustit stát...minimálně o 150 000 Kč (v lepším případě) lehčí. Hrdinů jsou plné hřbitovy, takže dej na nás, protože my jsme se tu chytli a cestu Ti poradíme rádi, ale více udělat moc nemůžeme, ikdyž bychom rádi.

S pozdravem a přáním úspěšného startu v CH

Vláďa
« Poslední změna: Únor 02, 2013, 04:06:50 pm od vanvla » Zaznamenáno
Denous



Karma: 1
Příspěvků: 27


« Odpověď #6 : Únor 03, 2013, 04:31:53 pm »

Super Vlado,myslim ze jsi byl dosti vystizny v cislech a opravdu je to hodne draha sranda vyrazit jen tak sem pritele 1.mesic tady stal 80.000,-a to bydlel po farmach....Nezbyva mi nez souhlasit s Vladou a i Vlada se radi mezi profese,ktere jsou odbornejsi a tyto lide jsou vyhledavane..ja mam cstovni ruch,3roky praxi ve financnictvi a tady jsem uplne v pr...

Hodne stesti

Denisa
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |