Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Duchodove pojisteni - Renteversicherung  (Přečteno 13988 krát)
Chapefm
Host
« : Červenec 12, 2013, 03:46:37 am »

Ahoj mam dotaz.
Ja pracuju v nemecku a zamestnavatel za me plati dane.  Vloni sem za mnou prisla manzelka, chvili delala au-pair a ted si uz delsi cas hleda praci.   Vim ze zdravotni pojisteni za ni platim ja. Na registraci na pracaku nema narok, nebo tamneni nahlasena,  Nema odpracovano 12 mesicu v nemecku a kurz NJ ji nenabidli, protoze ma statnici a druhy nejvyssi certifikat z nemciny,  takze by ji kurz stejne nic nedal.
Jak je to u ni s Rente Versicherung,  bere se to tak, ze ji to taky platim ja,  jako KrankenVersicherung a nebo si to musi nekde sama nahlasit a platit a nebo se tenhle cas bez prace a bez pracaku nepocita vubec do duchodu?
V CR nikde na nicem hlaseni nejsme,  tam jsme vse ukoncili.

Diky za odpoved.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |