Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3   Dolů
 
Autor Téma: Dotaz na život v Německu pro rodinu  (Přečteno 226186 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #15 : Září 22, 2013, 11:16:21 pm »

Ale vzdyt to tady vsechno ma na tomhle foru!!!! Ja ji to jenom slusne vysvetlil a ona, ze se mam starat o sebe!!! Kdyby resila neco netypickeho nebo mene casto probiraneho, tak ji samozrejme kazdy poradi, ale tohle je prece kravina a tyhle informace si muze precist. Tady jeden kolega me upozornil, ze mi taky poradil, ale muj problem byl docela komplikovany a specificky a nikdo na foru mi nedokazal dat potrebnou informaci jen jeden mi rekl at to nevzdam a bojuju s nima. To jsem taky udelal. Tady kolegyne resi, ze nema cas neco hledat, ale zajimalo by me kdo za ni pujde na urady v nemecku a vyridi vse potrebne. Ona je totiz na uplnem zacatku a vsichni jsme tam byli a ja mam pocit, ze porad jsem a ona nema cas hledat informace, ktere jsou pro ni klicove. Ma manzela rok v nemecku a nema vubec poneti o zakladnich vecech jako jsou najmy apod. S tou opici jsem to mozna prepisknul, ale dama je lina cokoliv udelat a s timhle pristupem v nemecku prezije tyden a pojede zpet do cech. My nejsme nemci a je tezke a slozite si cokoliv vybojovat. A jeste neco! JUST SE NEOMLUVIM A JUST NE
!!!  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #16 : Září 23, 2013, 06:17:46 am »

Honza3333 nepřekvapuješ..pravý čecháček...svou aroganci ani v německu neschováš...

Papik - však mi odpovídat nemusíte...nikoho nezaměstnávám..nechápu proč tedy reagujete na můj dotaz...asi si oba dva s Honzou potřebujete něco zde dokazovat...když nevím mlčím a nepdpovídám na něco na co se tady niko neptala koho to nezajímá...ani jeden jste nebyly schopný poslat jeden jedinný odkaz...na cokoliv z toho co se ptám....jen urážet, urážet, urážet...pánové..uvědomte si oba dva, že ikdyž jste v Německu, stále jste češi..nechápu vaší povýšenost.... A pepiku pokud jsi si nevšiml, za každou informaci jsem poděkovala, pouze Honzovi za jeho urážky ne....takže čti celé, než začneš soudit...



Každopádně Péťo...děkuju, že se mě zastáváš, ikdyž myslím, že s těmito dvoumi primitivy to opravdu nemá smysl nejak obhajovat..potřebují si zde zřejmě něco dokázat a něž aby poradily, jen se tady jeden před druhým předvádí:)
Nebo spíš nevědí o čem je vůbec řeč, že pánové???Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #17 : Září 23, 2013, 06:23:04 am »


 Azurit samozrejme ceny najmov od Mnichova su uz lacnejsie ako v Mnichove,ale zalezi kde...v Mnichove 3izbak cca 1000-1200euro warm...cize su v tom energie plus internet...to je najhorsie na Nemecku ..vysoke ceny najmov v Mnichove..v okoli to bude o nieco lacnejsie....ak tvoj muz oficialne robi a ma slusny prijem sanca iste je...casom ked ty budes pracovat to sa da...plus pridavky na deti...co viem ak rodina kde dva prijmi nepresahuju 1800euro ma narok aj na Wohnungsgeld...cize prispevok na byvanie...najtazsie je ziskat ten byt ...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #18 : Září 23, 2013, 06:24:41 am »

http://www.bvk-immobilien.de/portal/page/portal/bvkimmo/index.html

Toto bytove druzstvo ma vela bytov...ja som pocul,ze niektori uz posielaju rovno bewerbung na byt...to znamena kratky popis aky byt hladate a kde plus kopiu prac.zmluvy a kopie poslednych 3 vyplatnych pasok...
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #19 : Září 23, 2013, 06:30:43 am »

Ale vzdyt to tady vsechno ma na tomhle foru!!!! Ja ji to jenom slusne vysvetlil a ona, ze se mam starat o sebe!!! Kdyby resila neco netypickeho nebo mene casto probiraneho, tak ji samozrejme kazdy poradi, ale tohle je prece kravina a tyhle informace si muze precist. Tady jeden kolega me upozornil, ze mi taky poradil, ale muj problem byl docela komplikovany a specificky a nikdo na foru mi nedokazal dat potrebnou informaci jen jeden mi rekl at to nevzdam a bojuju s nima. To jsem taky udelal. Tady kolegyne resi, ze nema cas neco hledat, ale zajimalo by me kdo za ni pujde na urady v nemecku a vyridi vse potrebne. Ona je totiz na uplnem zacatku a vsichni jsme tam byli a ja mam pocit, ze porad jsem a ona nema cas hledat informace, ktere jsou pro ni klicove. Ma manzela rok v nemecku a nema vubec poneti o zakladnich vecech jako jsou najmy apod. S tou opici jsem to mozna prepisknul, ale dama je lina cokoliv udelat a s timhle pristupem v nemecku prezije tyden a pojede zpet do cech. My nejsme nemci a je tezke a slozite si cokoliv vybojovat. A jeste neco! JUST SE NEOMLUVIM A JUST NE
!!!  Škleb Škleb Škleb




Milý Honzo,
jako tvá první odpoveď byla že jsem líná si něco najít...nejsem líná jen nevím kde hledat....ve forech co jsem koukala nejsou odkazy...nechtěla jsem obecné info, které jak máš pravdu si můžu kdekoliv najít, ale konkrétní např weby...víc jsem nepožadovala...a zrovna od tebe jsem se dočkala jen urážek.....
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #20 : Září 23, 2013, 06:32:01 am »

http://www.bvk-immobilien.de/portal/page/portal/bvkimmo/index.html

Toto bytove druzstvo ma vela bytov...ja som pocul,ze niektori uz posielaju rovno bewerbung na byt...to znamena kratky popis aky byt hladate a kde plus kopiu prac.zmluvy a kopie poslednych 3 vyplatnych pasok...



Děkuju, mrknu na to Úsměv
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #21 : Září 23, 2013, 06:59:14 am »

Milý Honzo 3333,
opravdu jsi mě pobavil svým komentem...asi si na někom potřebuješ vyléčit své mindráky...posluž si Úsměv))
Asi nemáš ani představu jak jde utrhnout si "chvilku" s malým dítětem....
Hovado sprostý jsi....zamindrákovanej chudák, kterej místo toho aby poradil, stále se šťourá a umí jen urážet.......

každopádně se tady najde víc inteligentních lidiček, než takovýhle chudáčci....
A neboj nakoupit zvládnu a do obchodu trefím....Úsměv ale díky za péči, kdybych ještě někdy potřebovala poradit, určitě se obrátím hned na tebe...Úsměv je vidět, že jsi odborník a všudybyl:)

A jestli je tady někdo drzý jak opice, jsi to ty....ty jsi začal urážet, já se už jen bránila.....

Nejsi zdaleka sama kdo má dítě a tudíž méně času na ostatní věci.
Pokud chceš zaměstnávat ostatní zde na foru, pěkně popros a buď vděčná za každou
odpověď.
S předvedenou primitivností, drzostí a vulgaritou sem ale vůbec nejezdi, v Česku jsi správně.

Dotaz k Petrovi69 - máš to zapotřebí ??


Nechápu proč tedy komentuješ, když tě to zaměstnává...
A vše byla pouze reakce....nezačala jsem s urážkami...ale urážet se nenechám...
A mimochodem..neměla bych si ještě kleknout u toho prosení??? Úsměv
"S předvedenou primitivností, drzostí a vulgaritou sem ale vůbec nejezdi, v Česku jsi správně." - díky za radu, ale ty opravdu nejsi v pozici aby jsi mi říkal kam smím a kam ne:)

Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #22 : Září 23, 2013, 07:02:45 am »

Ale vzdyt to tady vsechno ma na tomhle foru!!!! Ja ji to jenom slusne vysvetlil a ona, ze se mam starat o sebe!!! Kdyby resila neco netypickeho nebo mene casto probiraneho, tak ji samozrejme kazdy poradi, ale tohle je prece kravina a tyhle informace si muze precist. Tady jeden kolega me upozornil, ze mi taky poradil, ale muj problem byl docela komplikovany a specificky a nikdo na foru mi nedokazal dat potrebnou informaci jen jeden mi rekl at to nevzdam a bojuju s nima. To jsem taky udelal. Tady kolegyne resi, ze nema cas neco hledat, ale zajimalo by me kdo za ni pujde na urady v nemecku a vyridi vse potrebne. Ona je totiz na uplnem zacatku a vsichni jsme tam byli a ja mam pocit, ze porad jsem a ona nema cas hledat informace, ktere jsou pro ni klicove. Ma manzela rok v nemecku a nema vubec poneti o zakladnich vecech jako jsou najmy apod. S tou opici jsem to mozna prepisknul, ale dama je lina cokoliv udelat a s timhle pristupem v nemecku prezije tyden a pojede zpet do cech. My nejsme nemci a je tezke a slozite si cokoliv vybojovat. A jeste neco! JUST SE NEOMLUVIM A JUST NE
!!!  Škleb Škleb Škleb




Milý Honzo,
jako tvá první odpoveď byla že jsem líná si něco najít...nejsem líná jen nevím kde hledat....ve forech co jsem koukala nejsou odkazy...nechtěla jsem obecné info, které jak máš pravdu si můžu kdekoliv najít, ale konkrétní např weby...víc jsem nepožadovala...a zrovna od tebe jsem se dočkala jen urážek.....
A pokud ti příjde normální někoho urazit a když příjde odezva, tak se urazit..tak ok..ale nemyslím si, že bych tě urazila, natož napsala, aby sis hleděl svého nějakým urážlivým způsopbem....ale pokud nechceš pomoci, nevím proč komentuješ a nehledíš si jiných věcí....jsem zde poprvé (na tomto foru) a nevím kde hledat.....chápeš to??,je to tak těžké pochopit? asi ano..jinak bys napsal třeba - mrkni do fora....bla, bla, bla,bla....ale ty jsi mě uměl jen a jen urazit a pak se divíš reakci...možná jsi to špatně ani nemyslel, ale šlo to napsat i jinak, nemyslíš?
Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #23 : Září 23, 2013, 08:11:31 am »

někdo chce něco zjistit, někdo mu odpoví, někdo poradí, někdo odkáže na web, na forum atd...
někdo neodpoví a  prostě nereaguje, ať si dotyčná poradí sama. Potud je to v pořádku.
 Ale proč ty osobní výpady proti někomu koho neznáte? nerozumím...
 O Vašich ženách taky někdo říká, že jsou opice?
...takže co bych asi tak odpověděl na Tvoji otázku
Petre, povazujes za normalni:
1) Mit manzela rok v D a nevedet o Nemecku vubec nic ? To tady chodil s klapkama na usich a
    v cernejch brejlich ? Nebo ma IQ-tykve, ze se ho pobyt v D vubec nedotknul ?
    S takovym pristupem tu nemaj sanci prezit. To je snad jasny.

2) Vyzadat si hned v prvnim prispevku kompletni informacni "Menu Deutschland" s tim,
    abychom ji psali nejlepe primo na mail - to aby s tim nemela lady tolik prace.
    Fakt ti to neprijde minimalne oprskle, pokud rovnou neslusne, resp. drze ?





Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #24 : Září 23, 2013, 08:59:04 am »

Přesně tak...

Zadny z Vas tady nikdy nezacinal ?

Stydim se za Vas  Co???

Trosku z te energie vlozene do urážek, vložit do rady nebo zkušenosti. ..

Nechapu. Tohle je úroveň. ..
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #25 : Září 23, 2013, 09:53:07 am »

někdo chce něco zjistit, někdo mu odpoví, někdo poradí, někdo odkáže na web, na forum atd...
někdo neodpoví a  prostě nereaguje, ať si dotyčná poradí sama. Potud je to v pořádku.
 Ale proč ty osobní výpady proti někomu koho neznáte? nerozumím...
 O Vašich ženách taky někdo říká, že jsou opice?
...takže co bych asi tak odpověděl na Tvoji otázku
Petre, povazujes za normalni:
1) Mit manzela rok v D a nevedet o Nemecku vubec nic ? To tady chodil s klapkama na usich a
    v cernejch brejlich ? Nebo ma IQ-tykve, ze se ho pobyt v D vubec nedotknul ?
    S takovym pristupem tu nemaj sanci prezit. To je snad jasny.

2) Vyzadat si hned v prvnim prispevku kompletni informacni "Menu Deutschland" s tim,
    abychom ji psali nejlepe primo na mail - to aby s tim nemela lady tolik prace.
    Fakt ti to neprijde minimalne oprskle, pokud rovnou neslusne, resp. drze ?

Milí Pepíku,
nechápu, proč stále komentuješ, když tě můj dotaz irituje...
manžel sice v D nělá, ale vzhledem k tomu, že dělá na stavbě x hodin denně, nemá šanci shánět info co kde a jak....ale to je pro tebe - inteligenta, co je schopen si vše zjistit a evidentě zařídit sám nepochopitelné...Bohužel, my jsme "obyčení" lidé, co občas potřebují pomoci, což od tebe se nedočkám..nekomentuj tedy prosím dále...kdyby sis vše ušetřil a poslal jeden jediný odkaz....
Pro tebe je to možná samozřejmost...když víš kde hledat....pro mě bohužel ne, když nemám ani představu....

A kompletní info jsem nepožadovala, to nevím kde jsi vyčetl...jen jsem požádala lidičky, aby popř. psali na mailíka, že se tam budu lépe orientovat....
A oprsklé, neslušné nebo drzé mi to opravdu nepříjde...požádala jsem SLUŠNĚ o radu a dočkala se jen urážek....Nechtela jsem po nikom detailní info, stačilo pár odkazů..ale ty jsem obdržela jen opravdu od těch slušných, kam tě opravdu po tomto už neřadím....místo jedné jedinné rady jen a jen urážky.....možná když sji šel ty do D vše jsi věděl, o všem jsi měl představu, na vše jsi měl čas....já bohužel nemám!!!!!! stačilo napsat mrkni tam a tam a tam...já bych mrkla...ale tvé komenty jak bych měla hodně děkovat a být vděčná...kde žiješ proboha?Co??? neměla bych ti ještě psát soudruhu?Co????
nekomentuj už víc!!! buď tak laskav....neporadil jsi a jen si tady něco dokazuješ a o takvéhle rady jsem nestála ty dokonalosti sama.....
PS: ikdyž máš děti, nevěřím, že je obstaráváš a vše kolem domácnosti, práce apod...určitě máš ještě ženu, co ti pomáhá..já jsem tady bohužel 4 dny z týdne sama a musím se postarat také SAMA!!!!! takže o dětech a čase to určitě není viď? i já pracuji a obstarávám domácnost a dítě...což pochybuju, že všechny tyhle věci bys zvládal....Úsměv







Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #26 : Září 23, 2013, 10:45:39 am »

OK, ted jsem pochopil Tvoji situaci.
Prvni mail a reakce mi vyznely trochu jinak.
Temata, ktera jsi nastinila, tj. bydleni, skolka, skola jsou hodne
siroka. A tvoje strategie se musi odvijet od toho, jestli se chcete
prestehovat do D natrvalo ci pouze na urcitou dobu a pote
se vratit zpet do CZ.
Pokud nam tohle napises, muzeme ti poradit s prvnim krokem,
tj. se ziskanim bytu. Priprav se ale na to, ze v Mnichove to neni zadna selanka
a obstarani bydleni muze zabrat klidne pul roku.



« Poslední změna: Září 23, 2013, 10:47:41 am od Pepik » Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #27 : Září 23, 2013, 10:58:48 am »

OK, ted jsem pochopil Tvoji situaci.
Prvni mail a reakce mi vyznely trochu jinak.
Temata, ktera jsi nastinila, tj. bydleni, skolka, skola jsou hodne
siroka. A tvoje strategie se musi odvijet od toho, jestli se chcete
prestehovat do D natrvalo ci pouze na urcitou dobu a pote
se vratit zpet do CZ.
Pokud nam tohle napises, muzeme ti poradit s prvnim krokem,
tj. se ziskanim bytu. Priprav se ale na to, ze v Mnichove to neni zadna selanka
a obstarani bydleni muze zabrat klidne pul roku.

Úsměv jsem ráda, že si konečně rozumíme...
je mi jasné, že všude se ceny pohybují různě...Přímo Mnichov bych asi neřešila, ptž je to tam drahé...zatím ani nevíme přesněji kde by to bylo, cca 30 km od Mnichova...Spíš mě zajímalo, kolik cca E stojí takový provoz "obyčejné domácnosti"...zda 1200-1500E....jen tak pro hrubou představu, s čím počítat a tak..samozřejmě vše se pak odvýjí od místa bydlení, tak i školka....tu bych řešila až pak na místě, nebo resp. až bych věděla přesnějí místo, kam se přestěhujeme....
Zatím plánujeme být tam delší dobu cca 10 let....
dětské přídavky pobíráme už od doby co je manžel v Německu, tak to snad i  zůstane....já zatím pomažu na pracák a půjdu na kurzy (zda to jde takhle jednoduše) Úsměv těžko říct, manžel dělá s čechy, max slováky a každý mu říká něco jiného..a hlavně většina nemá děti, takže je pro ně vše mnohem snažší a nemusí řešit popř. školku, školu apod...
Ikdyž celkem mne tedy zarazily pronájmy bez kuchyňských linek:) taky mám 2 pesany a prý né každý je na psy svolný....Smutek




Zaznamenáno
Pepik
Host
« Odpověď #28 : Září 23, 2013, 12:42:05 pm »

Prvni co ti doporucuju - zacni makat na nemcine a zarid ji i pro svoje deti, pokud jsou starsi 5-ti let.
Nepodcenovat, navic v Bavorsku prosty lid hovori dialektem, kteremu bez dobrych zakladu "Hochdeutsch"
nebudete rozumet uz vubec.

Pokud pobyt planujete na 10 let, je treba v otazce bydleni hledat trvalejsi reseni, pokud mozno zadna provisoria,
nebot kazde stehovani stoji nemalo penez a stres. Nehlede na to, ze valna cast nabytku se pri nem poskodi.
Budeme-li se drzet lokalit mimo Mnichov, ale v dosahu S-Bahn, cili verejne dopravy, coz je temer nutnost, zvlast
kdyz mate deti, vypada situace nasledovne.
Modelovy pripad byt 3+1, starsi, ca. 65 m2, mesicni naklady:
KM (Kaltmiete) pocitej u lepsich lokalit (do 2 km od nadrazi) 9-10,-€/m2. Cili KM= 585-650,- €
NK (Nebenkosten), tj. energie, telefon, internet, Hausmeister pocitej zhruba = 250 - 300,-€
TG (Tiefgarage) nebo jen vyhrazene parkovaci misto cini nejcasteji 50,- €
Cili pouze relativne skromne bydleni si vyzada naklady ve vysi 885 - 1000,- €.
Jidlo pocitej pro 4-clennou rodinu s malymi detmi cca 400,-€
No a alespon 500,- € bych videl na obleceni, jizdenky, vstupne, pojisteni a ostatni propriety (opet skromny rozpocet)
Takze prvni, co je nutne zvazit, je to, zda se jedna o snesitelne naklady, aby vas uz samotne bydleni nestahlo ke dnu.

Priste si muzeme rict, jak vypadaji sance na ziskani bytu pro cizince a opet na kolik tato samostatna akce prijde.
Zaznamenáno
azzurrit



Karma: 0
Příspěvků: 16


« Odpověď #29 : Září 23, 2013, 01:36:51 pm »

ok děkuji Pepiku:)
manžel přiveze nějaké německé noviny, tak se mrkneme po tom bytě a to už abysme pomalu začali hledat že?
Jinak prcek má 3 roky, ale s mojí němčinou to bude horší....Smutek pokusím se doučit, mám jen základy ze školy...
bydlení je teda pěkná palba co tak koukám, manžel o takovýchto částkách vůbec nemluvil Smutek protose raději prám, abysme tam pak nečuměli:)
a co jsem tak pochopila nejen z tvého komentu, ale i z jiných, tak asi není až zase tak jednoduché tam sehnat byt viď?
Manžel si to tak trochu asi představuje, že zbalíme věci a jupííí jedeme:) no tak to mu budu muset tedy vysvětlit, že takhle teda ne ne ne:)))
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |