Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Hledání práce ve Švýcarsku na dálku  (Přečteno 33026 krát)
middo



Karma: -1
Příspěvků: 12


« : Prosinec 12, 2013, 03:34:07 pm »

Dobrý den/ahoj všem,
obracím na vás všechny s prosbou o rady. Chci na začátku roku 2014 vycestovat za hranice a přemýšlím právě o Švýcarsku. Něco jsem si už o této zemi přečetl, ale doporučení od lidí přímo z té země nic nenahradí.
Základem bude si najít práci a ubytování. Tady mě napadá první otázka. Je reálné si najít práci na dálku nebo to nemám ani zkoušet? Chtěl bych oslovit firmy ve Švýcarsku, ale nevím, zda je dobré se zaměřit na celou zemi nebo jen nějaké oblasti, města. Co byste mi případně doporučili za města, možná i firmy?
Asi vyvstává otázka, na jaké úrovni mám německý jazyk. Vzhledem k tomu, že jsem nemluvil německy 6 let, tak to nyní není žádná sláva. Musel bych se rozmluvit. Je to vůbec reálné, aby si takový člověk dokázal najít práci?
Hledám jakoukoliv práci, kterou bych si vydělal na život v této zemi, nic víc, nic míň. Očekávám, že se budu živit rukama a ze zkušenosti vím, že se dokáži naučit každou práci. Když se chce, všechno jde :-).
Potom mě zajímá samotné bydlení. Je obtížné nalézt bydlení nebo nabídek je všude dost? Jedná se mi zejména o normální ceny nikoli přemrštěné. Ale nemám žádné zkušenosti, takže ani nevím, co je normální cena, co už není.

A poslední věc co mám na srdci. Miluji lední hokej a zajímá mě, zda mají cizinci šanci třeba začít trénovat malé prcky ve Švýcarsku.

To je asi momentálně vše. Předem děkuji za případné rady, doporučení, připomínky atd.
 
« Poslední změna: Prosinec 12, 2013, 04:27:54 pm od David » Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Prosinec 13, 2013, 01:03:10 am »

Bez nemciny se prace hleda blbe, na dalku i na miste.

Na cim vetsi plose hledas, tim vetsi sance neco najit. Nejlepe pribrat cely velky kanton.

Zjistovanim, co znamena velky kanton, muzes pilovat nemcinu.

Christopher Daum trenoval v Turecku v anglictine, ale pochybuji, ze bez dobre znalosti nemcin, nerknu-li dialektu, Te nekdo necha trenovat decek. Tady si vetsinou lidi mysli, ze kdyz nemluvis dialektem, tak ty mal deti nejspis zeres. Nebo alespon zneuzivas.

Mozna mne tu nejaci optimiste budou protimluvit, ale obecne v nemecky mluvicich oblastech se i u manualnich profesi ocekava jakasi kvalifikace, typicky vyucni list a praxe, t.j. Ferda Mravenec tu moc neleti.

Zaznamenáno
middo



Karma: -1
Příspěvků: 12


« Odpověď #2 : Prosinec 13, 2013, 06:52:32 am »

Ahoj do Švýcarska. Děkuji Ti za Tvou odpověď. Němčinu se snažím pilovat, jak jen to jde. Ale jde to pomalu, docela hodně pomalu. Jsem rád raději za situaci, kdy jsem "vhozen do vody a plav nebo se utopíš". Ale je mi jasný, že v této spojitosti bych spíše šel jako sekyra ke dnu.
Velký Kanton rád zahrnu do svého rozhledu, díky za doporučení.
Co se týká toho trénování malých dětí, rozhodně bych se do toho vrhal až ve chvíli, když bych už měl ve Švýcarsku něco za sebou, znal poměry atd. Chtěl bych hrát zároveň nějakou nižší hokejovou soutěž, takže bych to asi později mohl skloubit tímto způsobem. Ale to jsou jen myšlenky, realita bude určitě naprosto jiná :-).
A co se týká té kvalifikace...je mi to zcela jasný, že "Ferda Mravenec" moc neletí. Jenže mám za sebou přes 8 let na manažerském postu ve finančním sektoru a takovým směrem se těžko vydám na začátku. Tudíž má jediná šance je nějaká dělnická pozice, dostat se co nejdříve pět do němčiny a rozkoukat se, poznávat, sebevzdělávat se.

Ještě jednou díky za Tvůj příspěvek a ahoj

Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #3 : Prosinec 13, 2013, 08:12:44 am »

A co je velky kanton jsi uz vyzkoumal ;-) ?

Pokud ano, daval bych Ti sanci na ne-delnickem postu ve financnim sektoru ;-)
Zaznamenáno
middo



Karma: -1
Příspěvků: 12


« Odpověď #4 : Prosinec 13, 2013, 02:41:06 pm »

Samozřejmě, že jsem si ihned po přečtení Tvé zprávy přečetl, co je Velký Kanton. Jsem zase chytřejší a určitě se bude jednat o krásnou oblast.
Snad se mi povede nějaká dělnická pozice :-), zlepším němčinu a třeba časem...
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #5 : Prosinec 14, 2013, 09:35:20 am »

<<Jsem zase chytřejší a určitě se bude jednat o krásnou oblast.
To nebudi zrovna dojem, ze jsi to s tim velkym kantonem opravdu pochopil, skoda. 

Jakkoliv s tebou souhlasim, ze je to hezka zeme ;-)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |