Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Imigracia do Svajciarska pre zamestnaneho IT profesionala ?  (Přečteno 39430 krát)
crazy_sisky



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Únor 12, 2014, 10:40:19 pm »

Zdravim Vas,

Ak vas nezaujima moj pribeh tak otazka je naspodku mojho postu napisana kurzivou ;-)

  Viem ze tem zaoberajucich sa prvym vstupom do krajiny to tu priam preteka, no moje prehladavacie schopnosti mi dovolili najst prevazne nasledovne - pridi ako turista, pohladaj pracu, vybav povolenia a pracuj.

  Ja mam ale doma nejake zavazky a nemozem si dovolit vymeskat viac ako 1 vyplatu. Je pre mna teda nemyslitelne dat doma vypoved v praci a ist naslepo do Svajciarska. Navyse som s nemcinou zacal cca pred mesiacom a aj ked idem milovymi krokmi, chystam sa obehnut zemegulu :-)

Ponuka prace na forach ako jobserve je viac nez dostatocna. Zivotopis posielam len na jobserve 2 - 3 x do tyzdna a to som co sa pozicii tyka aj vyberavy a zaroven sa snazim posielat prave na pozicie, ktore by som bez problemov zvladal cim eliminujem riziko neskorsieho nezvladnutia navalu povinnosti. Problem je ale s povoleniami. 90% pozicii pozaduje aby ziadatel bol "Eligible to work in specified location" Co ak som spravne pochopil je mat pracovne povolenie typu B ci aspon L. Preco ale davaju firmy ponuky na medzinarodne forum ked hladaju ludi, ktori uz zjavne ziju / pracuju v SUI ? To mi nedava logiku.


-Prosim odpovedajucich aby sa primarne sustredili na zodpovedanie nasledovnych otazok aby sme zachovali ucelnsot tohoto postu.
Viem si ako clovek zamestnany a zijuci na Slovensku vybavit povolenie na pobyt / pracu v SUI aj ked ho vyuzivat nejaky cas , kym si nenjadem pracu, nebudem ? Mate niekto skusenosti v zmene zamestnania bez "vypadku" v kariere ?
Zaznamenáno
michalpp



Karma: 12
Příspěvků: 234


« Odpověď #1 : Únor 12, 2014, 11:53:11 pm »

ad modus operandi zmena zamestnani:

http://www.switzerland.cz/forum/index.php?topic=9725.msg22580#msg22580

ad povoleni - bez pracovni smlouvy nedostanes smysluplne povoleni.

IMHO interpretujes to eligible spatne.
Zaznamenáno
crazy_sisky



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #2 : Únor 13, 2014, 01:14:19 am »

Co sa toho eligible tyka tak ozaj neviem.

Su ale tri typy hlasok.
Cervena - applicants must be bla bla
Orandzova - Applicants without work permit / visa are considered
Zelena - Nieco v zmysle ze zamestnavatel je ochotny vybavit viza.

Neviem ale ci je toto pouzitelne na obcanov EU. V pripade posielania do nemecka (co sa jobserve tyka) je to jasne. Je tam otazka ci si EU alebo Non EU citizen a od toho ti odvodi odpoved na :eligibility ..

Bohuzial sa mi este neozval nik, kto by mi to na 100% vysvetlil..


____

Za link dakujem. tento prispevok sm prehliadol.

___

Povolenie - po dvoch tyzdnoch mi konecne niekto dal strucnu a zmysluplnu odpoved :-) a to som volal znamym do SUI :-)
Zaznamenáno
hribek



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #3 : Únor 13, 2014, 09:06:33 am »

Ahoj,
ja,  taky v IT, zacala hleda praci z CR (hledala jsem jen prace, kde stacila anglictina, moje nemcina nebyla a stale neni nijak uchvatna) a pomerne brzo byla uspesna. Zadnej vypadek, obe zamestnani (CR a tady) na sebe plynule navazovaly... A obecne firmam stacilo, ze jsem z EU, na povoleni se nikdo neptal. Myslim (moje zkusenost, mozna se to u jinych bude lisit), ze konkretne v IT neni skutecnost, ze nemas povoleni moc problem...
Btw. nevm presne jakym smerem jsi zamerenej, ale u nas stale nabirame...
Zaznamenáno
crazy_sisky



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #4 : Únor 13, 2014, 12:38:28 pm »

Ahoj. Tak asi len skusat skusat skusat. Zacal som len zaciatkom decembra, co nebol najuzasnejsi cas ale na skodu to tiez nebolo. A ozyvala si sa priamo firmam alebo aj personnalkam typu experis atp. ? Ak si mozem tipnut tak ty budes programovat. Daj vediet ci som sa trafil :-_.

Trocha problem s tym jazykom mozno aj preto ze moja praca vyzaduje konzultacie s klientom. Kazdopadne cim vacsia firma tym mensie naroky nakolko konzultacie tak ako napr v mojej aktualnej praci vykone nejaky ten management.

Ja som sietar. Planovanie, implementacia, vyladenie az po spravu. Pre cloveka z oboru su smerodatne certifikaty CCNP, CCIP v dohladnej dobe planujem spravit JNCIA-Junos a CCNA Datacenter. Co sa managementu tyka tak tam mam SixSigma Green Belt a na ceste je uz aj Orange Belt.

Ak naaahodou nieco mate po ruke tak daj vediet :-)

Kazdopadne je super vediet ze sa to bez vypadku da a zase mam na cas energiu travit tym denne cas.
Zaznamenáno
Gavendovic



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #5 : Únor 14, 2014, 11:59:15 am »

hribek : shanim práci v IT pro svého kamaráda. Můžeš mi dát tip na vaši firmu ? díky moc.
Zaznamenáno
MiroR



Karma: 0
Příspěvků: 21


« Odpověď #6 : Únor 17, 2014, 10:39:33 am »

Ahoj,
prave som si presiel celym procesom, takze mozno nieco z toho co som zazil/ zistil ti pomoze.

Na to aby si dostal povolenie k pobytu musis mat svajciarsku adresu. (v zasade staci, aby si mal potvrdenie od niekoho, ze tam byvas). Vybavenie povolenia trva zhruba 6 tyzdnov.
K tomu aby si ho dostal vsak potrebujes pracovnu zmluvu ( ak ju nemas, stale sa mozes uchadzat o povolenie, nieje vsak zarucene, ze ho dostanes).

Na druhu stranu, mozes nastupit do prace aj bez povolenia k pobytu, toto si musis zacat vybavovat nastupom do prace. Ako obcan EU nepotrebujes ziadne dalsie povolenia, ani potvrdenia, takze z tejto strany je to celkom eazy.

Co sa tyka jazyku, nerobil by som si tazku hlavu, hlavne v IT je tu velmi vela medzinarodne posobiacich spolocnosti a nemcina nieje vzdy povinnostou.

Na tvojom mieste by som vsak radsej prisiel uz so zmluvou v ruke, hladat pracu sa da velmi lahko po internete a na pohovor (aspon z mojich skusenosti) si ta nehaju priviest ak maju zaujem na vlastne naklady.

Ak mas blizsie otazky, PM
BR,
Miro
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |