Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | USA
Basel - Basilej | Bern | Geneve- Ženeva | Lausanne | St.Gallen | Zürich - Curych
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: oprava PC  (Přečteno 29514 krát)
dinorus



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Únor 28, 2014, 12:29:01 pm »

Dobrý den

 chtěl bych se zeptat zda-li tady ( v mnichov ) neopravuje pocitace nebo nezna slusny servis PC ?
vcera vecer mi umrel pocitac , obavam se ze to bude zdroj nebo deska , bohuzel nemam jak to tady zjistit , proto nezbejva nez najit nekoho kdo se v tom muze pohrabat , near bych kupoval nejaky komponent a zjistil ze zbytecne , protoze odeslo neco jineho Smutek

PC zavada :

PC vcera normalne jelo az do 12h pak jsem sel pryc a vypl ho , vecer uz nenastartovalo  ... kratce problikla didka u CD-ROMu , ale nic vic , vypada to , ze kdyz ho pripojim do site , tak nejaky prvotni impuls tam prijde , ale pak uz nic

dekuji za nejakou odpoved nebo radu
Dino
Zaznamenáno
Martas32321



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #1 : Březen 05, 2014, 11:00:27 pm »

Cus u zsi vyresil problem s PC
Zaznamenáno
dinorus



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Březen 07, 2014, 12:10:12 pm »

Bohužel ne , akorat jsem to rozebral a zase slozil ...
nakonec jsem zjistil , ze pocitac jede ( fyzicky ) kdyz odpojim z desky kabel JPW1
po pripojeni tohoto kabliku opet cely komp umre ...
takze pokud se nepletu je umřeta deska ?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Březen 07, 2014, 04:46:59 pm »

Co znamená, že to bez toho JPW1 běží? To, že běží větráky, moc neznamená.
Pokud ale po připojení JPW1 i tohle přestane, může to pořád být zdroj, Pentium 4, nebo deska.
Zdroj: je nestabilní, po zatížení JPW1 spadne celý.
Deska: po přivedení napájení k procesoru se někde projeví něco, co způsbí selhání.
Procesor: Po naběhnutí procesoru (bez toho JPW1 nejspíš nic nedělá) se něco zesere (procesor přetíží zdroj, nebo desku...)

Pokud někdo přesně tyto příznaky nezná, pomůže z mé zkušenosti vylučovací metoda: připojit jiný zdroj, nebo tvůj zdroj jinam. Pokud se nic nezmění, pak je možná načase poslat rozežrané P4 do výslužby...Úsměv Moje už stojí pod stolem pěkně dlouho a já roky spokojeně pracuji na T61 s docking station Úsměv
Použil jsem ho nedávno jen když jakýsi software na úpravu firmware SATA disku pojede jen z diskety a s diskem na SATA, nikoliv přes USB Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dinorus



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #4 : Březen 08, 2014, 05:38:27 pm »

rozebral jsem to skrz durch a slozil , a zjistil jsem , ze kdyz je do desky pripojen kabel JPW1 , tak komp nejde ani nastartovat , neskytne proste nic ...

v momente kdy odpojim JPW1 a zapojim vse tam kde ma byt , tak se fyzicky rozbehne zdroj , grafika , ventilator na CPU , zachroustaji HDD , mys , klavesnice , zapipa vse tak jak drive , akorat nenaskoci zadny system nic , a hlavne PC pak nejde vypnout nebo neco s nim delat (reset )  lze ho vypnout jen odpojenim od site , nebo prepinacem I-O na zdroji .
zdroj je tam davany novy 500W v kvetnu lonskeho roku .
deska je MS-7028 rev.2

celej rok to jelo bez problemu nebo zadrhelu ...

akorat tady v mnichove nemam zadne dalsi PC nebo zdroje apodobne , bejt doma tak to samozrejme ozkousim jinde soucastku po soucastce ...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Switzerland.cz © 2024


Zahnarzt München |